Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povecan enzim jetre
PostPoslato: Sre Apr 06, 2016 12:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2016 12:36 am
Postovi: 2
Pozdrav

E ovako: Isao sam na ljekarski za vojsku.Tamo su mi nasli povisen enzim jetre.Ast mi je bio 44 a Alt 78.Isao sam ponovo da dam krv za Ast i Alt nakon 10 dana i malo se smanjilo Ast 30 a Alt 70.Tamo su me pitali da li mozda koristim alkohol a ja na svu srecu nikad ne pijem alkohol. I u bolnici im nista jasno ako ne pijem,ne pusim,ne drogiram se,ne pijem gazirano kako moze da budu ti enzimi jetre poviseni.Da li moze neko da mi kaze nesto vise o ovome.

Unapre hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecan enzim jetre
PostPoslato: Sre Apr 06, 2016 1:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Moze da ti budu povisene transaminaze tj enzimi jetre i usled nepravilne i masne ishrane,mesnih preradjevina,itd.Masnoca u jetri tj masna jetra.Kakva ti je ishrana?A lipidni status?Tj holesterol jel povisen.Takodje moze biti poviseno i od virusnih hepatitisa a,b ili c.Hepatitis A je akutni nije zabelezen hronican oblik i kao takvog ga prate izrazito visoke transaminaze.Dakle to ne verujem.A da li su se testirao na hepatitise b i c?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecan enzim jetre
PostPoslato: Sre Apr 06, 2016 1:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ako ti je i holesterol povisen moze biti da ti je masna jetra.Nevezano za alkohol i gazirano.Ako ti je rezim ishrane dugohodisnji uglavnom brza hrana,preradjena,masna...Al takodje savetujem da se testiras na hepatitise b i c.Moze biti povisen i od tih virusnih hepatitisa.Proveri i to.Ako si negativan na oba,onda samo dijetetskim nacinom ishrane regulisaces.Povecanje nije veliko i nije strasno.Al pokazatelj da ispitas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecan enzim jetre
PostPoslato: Čet Apr 07, 2016 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2016 12:36 am
Postovi: 2
U ponedeljak idem na detaljnu kontrolu jetre i pisem detalje.
Hvala Kristina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecan enzim jetre
PostPoslato: Čet Apr 07, 2016 4:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Vazi,javi sta je bilo.Znaci, uradi prvo testove na hepatitis b i c.To ti je nalaz krvi na hbs antigen i antitela na hcv.To treba da uradis.Da to prvo iskljucis,tj ako je to negativno onda je stopostotno da ti je od masnoca.Regulisaces nacin ishrane i vratice se u normalu.Ljudi su imali i veca povecanja pa su vracena u normalu.Jetra se obnavlja.Silimarin kapsule(biljne) su dobre za to.Bar je meni doktorktorka njih dala.Al sve ce ti vec reci doktori,nemoj na svoju ruku uzimati nikakve kapsule nit cajeve.Ne znam kako su se iscudjavali u bolnici,ko da su pali sa Marsa,ko da samo od alkohola jetra nije ok.Koja je to bolnica,gde si nalaze radio?Nije ni bitno,ako se doktor iscudjavao,onda doktora tog treba da promenis.Otom potom zakazi i ultrazvuk al prvo uradi ove analize sto sam ti napisala.Pozdrav i sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: