Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: problem sa crevima,vezuju se ili tako nesto
PostPoslato: Sub Nov 18, 2006 8:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 17, 2006 7:17 pm
Postovi: 3
Naime svaki put kada duze vreme ne jedem (tako se bar meni cini) creva mi se prividno vezu.vec dva puta sam se izvuko iz sok sobe a da su me vec potpuno spremili za operaciju.Prvi put se to desilo nakon mononukleoze (uvecana jetra ,slezina,limfni cvorovi) tada su najpre okrivili dehidraciju,primio sam ogromnu kolicinu infuzije i vec ujutru mi je bilo bolje.Drugi put se desilo skoro nakon vadjenja slepog creva,opet isto,oporavak je poceo normalno 5. ili 6. dana sam pusten kuci ali su vec to vece poceli bolovi i snimci su pokazali isto.ovaj put sam proveo na infuziji 3-4 dana s tim sto mi je bilo bolje odmah nakon prve(skoro da su prestali bolovi) a onda je stomak polako pocinjao da radi.
Nakon toga obicno imam tegobe po par nedelja dok se sve ne vrati u normalu.

Znaci bas me interesuje da li neko zna za nesto slicno posto su mi svi lekari davali razlicite teorije do sad ali su mi i rekli da nema potrebe za nekim daljim ispitivanjima i da je to posledica ili 'zguzvanog " prelaza iz tankog u debelo crevo ili kesastih prosirenje creva i tako dalje...unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 19, 2006 3:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ja se izvinjavam, mozda nisam razumeo - jeste li Vi radili irigirafiju/irigoskopiju? Takodje, je li ta ulapa slepog creva bila komplikovana gangrenom ili pucanjem? Najcesci problemi su divertikuloza, sindom leve fleksure kolona, adhezije (priraslice) posle operativnih zahvata ili zracenja...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 20, 2006 1:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 17, 2006 7:17 pm
Postovi: 3
na otpusnoj listi mi piese:Appendicitis acuta perforativa .peritonitis circunscripta .ileus postoperativa .Radjena mi je ,valjda se kaze nativna skopija,snimanja vise puta .Ali moj problem je sto mi se oba puta kada sam zavrsio u bolnici javio ileus koji je hvala bogu oba puta prosao terapijski uz puno infuzija i kalijuma.lekari su mi manje vise rekli da ne znaju uzrok ali da je uobicajeno da to moze da se javi kao posledica kod obe bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 20, 2006 6:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ako je vec bio perforantni apendicit i peritonitis, onda je sasvim moguce da imate slepljene ovojnice creva, mezenterijalne-crevne adhezije, kojima malo treba da poremete peristaltiku. Trajno resenje je razdvajanje adhezija, moze se uraditi i laparoskopski. Konsultujte hirurga.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: