Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: pusenje
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 16, 2009 1:12 am
Postovi: 7
pomozite mi kako da ostavim cigarete.probala sam ziban i nista.volela bih kada bi nesto postojalo da uradim da mi se zgade.volja mi nije dovoljna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 1:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
A koliko dugo si pila Zyban?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: jednu kutiju.
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 1:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 16, 2009 1:12 am
Postovi: 7
volela bih kada bi imalo nesto da pojedem ili popijem pa da mi se zgade-molim vas hitno je.popila sam jednu kutiju zibana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 2:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Koliko sam ja cula taj ziban i nije bas tako naivan. Raspitajte se malo vise o tome ali ja to ne bi pila tek tako. Ne znam sta lekari kazu o tome i kakva su iskustva sa tim lekom u praksi. Nebi bilo lose da se neko javi i od njih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 6:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
na ovoj temi se razvila bas lepa diskusija ...ima i puno saveta od ljudi koji su ostavili pusenje pa...nadam se da ce ti pomoci

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?p=16559

sve najbolje!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 2:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
cuo sam od 2 zene da su im neke zvake pomogle----al ipak mislim da je volja 99% uspeha
ZELIM TI USPEH U SVAKOM SLUCAJU VERUJEM AKO POKUSAVAS DA CES I USPETI_____samo nemoj odustati---to je jos gore nego da nisi ni pokusala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 5:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 16, 2009 5:17 pm
Postovi: 2
ma samo volja, pushio sam 2 kutije, nekada i 3 skoro 10 godina... bacish kutiju i kazhesh ne! pomirishi pepeljaru, ruke, odecu... svoju sobu! pogledaj shta se skupi u mushtikli! porpichaj sa nekim kome su uklonili plucno krilo zbog pushachkog kancera! ako tu ne nadjesh razlog da ostavish - necesh ni ostaviti.. jer ipak ti odluchujesh o tome... pushenje ubija, al stvarno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 6:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
i ja sam bila pusac, a evo vec 3 god. ne pusim, niti imam potrebu. i kad sam ih ostavljala nije mi uopste bilo tesko, a ostavila sam ih bez ikakve pomoci preparata, jer smatram da je to ipak stvar volje i zelje za prestankom konzumiranja cigareta. -sve potice iz glave- Ako ste voljni i spremni na taj korak nikakvi preparati (tablete, flasteri, zvake...) vam nisu potrebni, verujte mi na rec. i sto je najbolje od svega uopste mi ne pada na pamet da se ponovo vratim cigaretama. Veliki pozdrav odlucnim borcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 21, 2009 1:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 12:58 am
Postovi: 101
sve potice iz glave-lepo vam ljudi kazu.ja sam pusac 7 godina.nemam volju da ostavim cigarete.cak ni kad sam bila trudna 2 puta i sad dojim bebu ali ne mogu da ne zapalim bar 2 -3 dnevno.za svoje zdravlje me nije briga pa sta god da se desi i kako god da prodjem.ipak,mislila sam na zdravlje moje dece ali nikako nisam mogla da ostavim,samo sam smanjila na 3-4 dnevno.bila sam u bolnici za plucne bolesti mesec dana,svakakve analize sam prosla ali sakrijem se u wc ili izadjem napolje i zapalim.30 minuta nakon bronhoskopije ja sam zapalila 2 zaredom.to se kaze:suntavo se rodilo,takvo ce i da umre.a npr,moj zet je pusio nenormalno.jednog dana samo je rekao ne i nije vise ni pipnuo cigaretu.
moj svekar je imao infarkt-prestao da pusi i zvakao je zvake nikorete umesto svake cigarete.kaze vuce ga da zapali ali je resio da nece.verujem da nije zbog zvake vec zbog volje.
puno srece zelim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pusenje
PostPoslato: Sre Jan 11, 2012 12:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 4:25 pm
Postovi: 35
ja sam prvo pokusala sa zvakama i to je bezveze, posto unosis nikotin ovako ili onako, a poenta je da se oslobodis zavisnosti od nikotina, jer te to glavni problem. to je isto kao kad narkomanu kaze, nemojte da smrcete predjite na fixanje :-)))

mislim da su falsteri isto sto i zvake.

onda sam procitala na net-u da ima neka knjiga da se procita i da su ljudi posle nje prestajali da puse. ne znam da li smem da pisem ovde naziv knjige. ja u to bas nisam verovala , ali sam kupila knjigu i pogledala je u video izdanju takodjer.
ja koja sam pusila zadnjih 15 godina, sam prestala da pusim!!!!! toliko je sve lepo objasnjeno da si jos sretan ko malo dete sto imas apstinencijalnu krizu. pravo neverovatno, nesto ti pukne u glavi i to je to :-))))


dobro mi je islo, jedno 30 dana, i onda me ostavi verenik! on mi je inace bio i najveca podrska u svemu tome, ostali nisu uopste verovali da cu uspeti. mislim da je ta podrska bas bitna!!!
samo sam se okrenula ka trafici , i kupila cigarete i pusila i pusila i pusila i tako sam se lepo trovala jedno 15 dana, ali bas.
prvih dana popusiti po neku, pa drugih malo vise, u drugoj nedelji vec ste stigli na paklu.

kazem ja sebi " e neces zbog toga opet pusiti i biti toliki slabic i biti em sama em pusac, ajmo jovo ponovo" i uzela da citam knjigu opet i opet gledala video, ali to sad bas nema tolikog uticaja, jer vecinu vec znam i nisam vise sokirana....

lepo sam se posavetovala sa vise apotekarki i jednom doktorkom i otisla da kupim zyban.
za sve one sto tamo pise, oni moraju to da pisu , da se osiguraju, ali to se bas retko desava. pila sam 7 dana po jednu i pusila , onda predjes na dve dnevno i odredis dan kad prestajes ( oko 11-og dana), posto mu kao treba vremena da pocne da djeluje.ja sam odresila 8-i dan i prestala i sto se kaze cutim i trpim krizu. meni se ova kriza nista ne razlikuje od prethodne kad sam prestala da pusim sama. to da mi ogadi cigarete to mi ne treba, dovoljno su gadne same po sebi, roknula bih se kad se vidim sa cigaretom ili kad izlazim sa posla ispred zgrade da pusim, kad omirisem kosu, garderobu.....znaci ja kad kazem necu, onda necu, ali kriza je kriza i ja sam misilila da zyban samnjuje uticaj apstinecijalne krize (osjecaj praznine i nervozu)

stigoh napkon do mog pitanja :-)

da li moze da mi odgovori neko ko je koristio zyban, kako on djeluje na pusaca? Mozda kod mene uopste ne djeluje...

p.s. nemam ama bas nikakv nus efekat od onih sto su navedeni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pusenje
PostPoslato: Sre Jan 11, 2012 12:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 4:25 pm
Postovi: 35
mislim meni je isto kad sam ostavljala sama i sad kad ostavljam i pijem zyban.

pa ako to na mene ne djeluje , onda da ne pijem to za dzabe, nego opet na volju :-))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pusenje
PostPoslato: Uto Okt 23, 2012 7:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2006 9:29 am
Postovi: 2
Za one "hrabre" koji misle da se sve moze postici snagom svoje volje, evo sta je rekao prim. Petar Borovic jos 2009. godine:

Govori prim. Petar Borovic, specijalista opšte medicine, koodrinator Nacionalnog programa za borbu protiv pušenja.

„ – Najteže je osloboditi se heroina, pa nikotina! Onda, daleko lakše, mada ne i lako je oslobadanje od zavisnosti na kokain, alkohol i kafu.“

„ – I duvanska industrija napreduje. Pre tri godine ubacili su kao novi dodatak amonijak koji ubrzava ulazak nikotina u mozak. Dok nisu ubacili amonijak, a u mozgu postoji specijalni centar za raspoloženja, bilo je lakše okanuti se duvana. Kad se ubrizga heroin, heroinu treba 20 sekundi da stigne do tog centra i da ga natera da izluci opijate… Kad pušac zapali cigaretu, treba sedam sekundi da nikotin stigne do mozga! Sada, posle ubacivanja amonijaka, potrebno je dve-tri sekunde… U mozgu postoji specijalni filter krvno – moždana barijera, koja zaustavlja neželjene molekule. Molekul nikotina ima potpuno identican oblik kao najvažnija supstanca našeg života acetil holin, bez koje mozak ne može da funkcioniše… Tipican “Trojanski konj”! Pojavio se, na ulasku u mozak, otrov ranga cijankalija… Mozak to tumaci kao da je došla najvažnija supstanca, i za tri sekunde ulazi u mozak, istiskuje acetil holin, a za to vreme mozak ne može da primi nijednu drugu informaciju. Dok nisu ubacili amonijak kao sastojak cigarete, 15 odsto pušaca moglo je da se okani pušenja kad hoce… To su oni junaci od reci koji kažu: to ja mogu… Nisu imali krizu, a zašto je nisu imali, to je druga prica… Kako su ubacili amonijak, sada, spontano, snagom svoje volje i želje, duvan ostavlja 0,1 do 0,2 odsto! Sad se kriza zavisnika od duvana, preciznije nikotina, gotovo izjednacava s heroinskom krizom! Uz to, pre dve godine su ubacili nikotin slobodne osnove. Do tada ga je bilo jedan odsto u cigaretama, sada ga ima 36 procenata! “


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 127 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: