Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u skocnim zglobovima i kolenima
PostPoslato: Pon Mar 20, 2017 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2017 11:29 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima, prva mi je tema pa oprostite ako nesto prekrsim :lol:
Ispricacu vam kratku pricu o mom iskustvu sa bolovima u zglobovima i kolenima i kada je sve to pocelo, pa bih voleo da mi neko strucan pomogne.
Sa svojih 7 god sam poceo da treniram fudbal a pre toga nisam imao nikakvih problema, proslo je dosta godina kako sam aktivno trenirao i poprilicno su treninzi bili jaki za decu tog uzrasta. Sa nekih 14 god sam primetio da su mi noge teske kad trcim i sve koske na nozi su me blago bolela ali sam mislio da je to neko trenutno stanje, poceo sam da trcim nepravilno zbog toga i treneri su me kritikovali kako ne savijam kolena dovoljno dok trcim. Tada sam dosta rastao u tim godinama (naglo) pa sam mislio da ce sve to kad tad proci. Ali posle godinu dana vise nisam mogao da trpim te bolove koji su bili previse dosadni i nisam mogao da igram normalno i gubio sam dosta snage jer sam nepravilno trcao pa sam odlucio da batalim fudbal. Nakon toga slabo sam bio aktivan i nisam osecao takve bolove vise sem kad duze setam. Te godine su bile uzasne za mene jer sam odustao od necega za cime sam mastao od malih nogu, povukao sam se u sebe i bukvalno nisam izlazio iz kuce po nekoliko dana. U 16 god pocinjem ponovo da treniram jer sam se nadao da je taj nagli rast prestao i da necu vise.imati problema, posle 10tak treninga ponovo isto... tog puta teske noge i cudni bolovi u skocnim zglobovima, u desnoj nozi uvek su jaci bili ali nisam odustajao jos 3 meseca sam igrao i ponovo odustao od svega jer nisam nasao nikakvo resenje. Pa onda posle 1.5 god povinjem ponovo da treniram al ovog puta sam se malo spremio bolje, koristio sam steznike za skocne zglobove i to je islo nekoliko dana super imao sam najbolji odraz i pokretljivost u klubu kada amo se testirali i sve je bilo ok. Posle mesec dana bol se naravno vraca i jos plus me ponekad i koleno bolelo i kad savijem koleno i dan danas mi pucketa. I sve me to bolelo cim se malo zagrejem nije to prejak bol da nmg da stojim nego jednostavno sam uskracen za neke pokrete i bio sam dosta spor jer nisam mogao da podizem lepo noge dok trcim i kad se pojavi taj bol nmg lepo loptu da sutnem imam osecaj da ce mi zglob zajedno sa loptom odleteti i imaobsam jos jedan osecaj kao da su mi zglobovi labavi i prosto se vrate u stranu kad dodam lopti saigracu skroz neobjasnjiv osecaj. Takodje kad igram basket sa drugovima posle par skokova malih kada hocu da sutnem loptu u kos pocinje bol u skocnim zglobovima i nakon toga teske noge... Napokon se odlucim da odem kod fizikalnog da mi pogleda zglobove i rekli su mi da imam neke cvorove kod kolena od naglog rasta koji su vidljivi i da je glavni razlog pretreniranost u mladjim danima, takodje sam isao pre toga mesec dana u teretanu i primetio sam da kad radim cucnjeve sa tezinom da pocinje koleno, desno uglavnom da me boli tj ne boli mnogo ali imam osecaj kao da sam previse drzao nogu ispruzeno i da moram da savijem malo da bi kolena skljocnula ali nisam mogao to da uradim a taj osecaj je bio prisutan 2 sata posle treninga. Ispricao sam to fizijatru i rekao mi da uzmem schollove uloske i da ne bih trebao da imam problema ponovo. I odmorim tad mesec dana i krenem opet na fudbal sa uloscima i bude dobro 10 dana i ponovo krece bol u zglobovima i po neki bol u kolenima i onda jednostavno gubim razum polako i nzm sta mi se desava cak sam mislio da ja mozda utripujem to u glavi jer se umorim ali to je glupost naravno. Predugacak je tekst znam ali vas molim da procitate i da probate da mi pomognete, bio bih presecan da opet mogu da radim ono sta volim bez nekakvih bolova i problema. Zivi mi bili!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u skocnim zglobovima i kolenima
PostPoslato: Pon Mar 20, 2017 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2017 11:29 pm
Postovi: 4
1.90cm visok 65kg, oduvek sam bio mrsaviji cisto da se zna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u skocnim zglobovima i kolenima
PostPoslato: Pon Mar 20, 2017 11:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Упропастио си зглобове и треба да будеш срећан ако за 20 година будеш могао да ходаш са својим зглобовима. Ако и даље будеш непромишљен и лаковеран, лоше ти се пише. Чуј, шолови улошци?!

Заборави на сваки спорт који оптерећује ноге и почни да радиш физикалне вежбе које ће довести до постепене регенерације зглобова.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u skocnim zglobovima i kolenima
PostPoslato: Pon Mar 20, 2017 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2017 11:29 pm
Postovi: 4
Au, nadam se da to nije bas u toj meri upropasceno :(
Hvala na odgovoru, mozete li mi reci koje su to vezbe koje bih trebao raditi, dosta je naziv pa cu ja izguglati lako. Evo sad sam bas dosaou iz skole i vracao sam se biciklom, laganom voznjom 15min i sad kad sam seo osecam nekakvo ziganje i bol oko skocnog zgloba na levoj nozi, dakle sad osecam bol samo na levoj nozi, sve zavisi, nekad me bole i obe noge. Evo jos nekih stvari koje sam primetio jer zelim da docaram ljudima koji se razumeju u ovo. Primetio da su mi stopala uvek hladnija od ostalih delova tela kao i ruke, kada se tusiram polijem se mlakom vodom po stopalima i bude mi hladna voda a kad podignem tus ta ista voda mi bude skoro vruca. Trenutno osecam toplotu oko levog skocnog zgloba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u skocnim zglobovima i kolenima
PostPoslato: Pon Mar 20, 2017 3:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
За физикалне вежбе мораш да идеш код физиотерапеута. Нема шансе овако да се објасни.

Ако ти вожња бицикла смета онда ти је стање баш лоше. Мислим да би било добро да снимиш неки зглоб који ти је у најлошијем стању да се види стање хрскавице. Ако је хрскавица лоша онда тиме мораш да се позабавиш.

Ако ти је зглоб топао то значи да имаш неку упалу. За то се обично пије Химорал а можда и неки антибиотик, облоге...

Хладноћа стопала и шака значи да имаш лошију периферну циркулацију али то нема везе са твојим проблемом.

Можда би за сваки случај могао да провериш лајмску болест јер она уме да нападне зглобове (то је оно што се добија од крпеља). А можда да провериш и мокраћну киселину јер и она може да нападне зглобове.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u skocnim zglobovima i kolenima
PostPoslato: Pon Mar 20, 2017 4:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2017 11:29 pm
Postovi: 4
Hvala mnogo na odgovorima, poslusacu savete.
Pisite ukoliko neko ima nesto da doda, svaki komentar je od koristi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: