Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Psihički problem - hitno!
PostPoslato: Čet Mar 21, 2013 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 16, 2012 6:23 am
Postovi: 10
Pozdrav svim članovima, imam jedan jako kompleksan problem pa s' toga će možda biti malo duži post. Naime, imam problem sa školom, koncentracijom, radnim navikama itd. Počeću ispočetka... Naime, dok sam išao u srednju školu, ne mogu reći da sam imao neke radne navike, ali kad god bih trebao učio sam u periodu od oko 17-18 sati pa dok ne završim. Jedna od najvećih vrlina mi je bila što nisam ustajao dok ne završim sa učenjem, koliko god teško bilo. A onda sam došao u srednju školu. U prvoj godini sam isti princip koristio kao u osnovnoj, trebalo mi je malo vremena da se priviknem, ali ok je bilo. U drugoj godini u prvom polugođu sam ustajao popodne u pet (spavam uvek popodne) i učio bih do oko 10-11 bez problema. Onda je došlo drugo polugođe gde sam praktično izgubio red, prešlo mi je u naviku da odlažem do poslednjeg trenutka i da učim uveče, pa nekad i po celu noć, naravno rezultati su bili slabiji, ali me je izvuklo dobro prvo polugođe. Evo sad u trećoj sam nastavio sa tom navikom, naravno nisam bio odličan na polugođu, u drugom sam takođe loše krenuo. Jedino sam uspešan iz istorije na takmičenju gde guram super, imam utisak da bih samo nju mogao da učim. Takođe sam počeo da izostajem puno iz škole, blago rečeno, očajan sam, mrzim sebe i stvarno bi mi pomogao neki savet. Spavam popodne od dva do osam uveče i onda uzmem da učim celu noć, naravno rezultati su slabiji a i zdravlje. I sve što započnem prekinem, izgubila mi se najveća vrlina iz osnovne.Molim vas da isključite opciju psihologa, jer stvarno nemam vremena i opciju ,,zaljubljenosti" pošto imam devojku još iz osnovne tako da to nije nešto novo. Pozdrav opet...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihički problem - hitno!
PostPoslato: Čet Mar 21, 2013 1:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
stavi na list papira prioritete (predmete) i isplaniraj da svaki dan radis po malo, i vremenom povecavaj satnicu. bitno je da se motivises da zaista svaki dan, bar neko vreme ucis.
svi tokom skolovanja dodju u takvu situaciju

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihički problem - hitno!
PostPoslato: Čet Mar 21, 2013 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 16, 2012 6:23 am
Postovi: 10
Ja sam siguran da ću se izvući, psihički sam dosta jak, izvlačio sam se i iz težih situacije. Najveći problem mi je pritisak okoline i ne znam kako da se vratim na staro, koncentracija mi je nula. Najmanji mi je problem da popravim ocene celonoćnim učenjem, meni je cilj da se vratim ,,normalnom" životu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihički problem - hitno!
PostPoslato: Čet Mar 21, 2013 1:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Е дечко, сећам се тих мојих дана. Био сам у сличној ситуацији са доста проблема. Мени је све кренуло на боље када сам се заљубио. Имао сам среће па сам се заљубио у две ствари истовремено: у једну девојку и у физику. То ме је извукло.

Одакле си?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihički problem - hitno!
PostPoslato: Čet Mar 21, 2013 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 16, 2012 6:23 am
Postovi: 10
Napisaću ti na PP odakle sam, a kao što rekoh dugo sam zaljubljen pa nije zbog toga, a zavoleo sam puno istoriju i prava, ali hoću da učim i ostale predmete pošto mi je škola stvarno prioritet i volim da znam što više stvari bez obzira da li će mi trebati nekad...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihički problem - hitno!
PostPoslato: Čet Mar 21, 2013 3:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Нисам ни рекао да је због заљубљености. Мене је заљубљеност извукла из проблема. :D Не раде ми ПП тако да ми једино можеш послати емаил на aa_aca ат yahoo.com. Морам да пишем оно "ат" уместо "@" због спама.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihički problem - hitno!
PostPoslato: Pet Mar 22, 2013 2:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 16, 2012 6:23 am
Postovi: 10
Poslao sam mail :) u očajnom sam stanju, ni uspesi na takmičenju mi ne pomažu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihički problem - hitno!
PostPoslato: Pet Mar 22, 2013 12:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Нисам добио емаил. Да ли си добро написао адресу? Између aa и aca има доња црта!

И немој да будеш очајан. Проблеми у животу долазе и одлазе. Ми остајемо.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihički problem - hitno!
PostPoslato: Pet Mar 22, 2013 1:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Meni se cini da je kod tebe doslo do poremecaja zivotnih navika a uzrok mi se cini da i sam ne znas zbog cega a ja sam siguran da postoji neki problem--kao npr. neko drustvo pogresno ili nikakvo drustvo sto je takodje lose ili sa devojkom nije vise kao sto je bilo, ili u porodici neki problem--dobro analiziraj-zasto se promenila ona dobra navika da ucis popodne i uvece a nocu da spavas i sve da bude NORMALNO.
JA ne smatram da je normalno da spavas celo popodne pa da nocu ucis celu noc--to nikako ne odobravam-cak i samo popodnevno spavanje ne bih preporucio--vec to vreme iskoristi za bavljenje nekim sportom,rekreacijom--vise ces odmoriti psihu tako nego spavajuci.
Takodje predlazem da se aktiviras makar u nekom hobiju ako ne volis sport recimo.
I jos jedna stvar--ne moraju uvek biti sve petice--ne opterecuj se time.
POZDRAV I SRECNOOOO


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 226 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: