Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Vrtoglavica
PostPoslato: Sre Nov 07, 2007 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 10:04 pm
Postovi: 18
Već neko vrijeme čitam ovaj forum i naišla sam na vrlo korisne odgovore pa se nadam da će se naći netko tko ima problem kao što je moj da razmjenim iskustva.Naime kako i sam naslov kaževeć neko vrijeme imam vrtoglavice koje su posljednjih mejsec dana postale nepodnošljive. Moj doktor to pripisuje niskom tlaku što vjerojatno i je budući da imam nizak krvni tlak (100/65 i niže). ali to mi je zaista postalo nepodnošljivo. ne prođe niti dan da nemam vrtoglavice. zanima me da li je itko imao slično iskustvo ili ima? Neki savjet kako te vrtoglavice ublažit bio bi mi zaista od velike koristi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 08, 2007 11:40 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Sve zavisi od cega su vrtoglavice. Ako se zaista radi o niskom pritisku, neophodno je da pijete dovoljno tecnosti (bar 2 litra dnevno), slana supa je odlicna za podizanje pritiska, podignite noge iznad visine srca kad lezitetakodje vazno je da prilikom ustajanja iz lezeceg u sedeci i sedeceg u stojeci polozaj to ne cinite naglo: sedite na ivicu kreveta desetak sekundi, sagnite glavu, sacekajte pa tek onda polako ustanite.

Medjutim vrtoglavice se mogu javiti iz raznih drugih razloga vezanih kako za culo vida tako i za culo slkuha odnosno centar za ravnotezu u unutrasnjem uhu, a zatim kao posledica raznih neuroloskih smetnji. Zbog toga je neophodno da Vas pregleda specijalista oftalmolog i oceni stanje ociju, specijalista otorinolaringolog i proceni vcentar za ravnotezu i funkciju kranijalnog (mozdanog) zivca koji sa ravnotezom ima veze, kao i neurolog po potrebi ako prva dva pregleda daju uredan nalaz. Kada se sva stanja vezana za ove tri mogucnosti iskljuce, znacete da se radi o pritisku pa dalje mozete postupati onako kako se regulise taj problem. Anemija (slab hemoglobin, eritrociti ili nisko gvozdje) takodje daju vrtoglavice, pa ne bi bilo lose d auradite i kompletnu krvnu sliku i biohemiju krvi. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 10:04 pm
Postovi: 18
Hvala na odgovoru.Inače nosim naočale pa sam to ponekad i pokušavala tomu pripisivati....pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 263 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: