Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Problemi sa varenjem, spavanjem, holesterolom i kilažom (!)
PostPoslato: Čet Avg 01, 2013 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 9:55 pm
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Poštovani,

Bila sam davno registrovana na ovom forumu pod drugim imenom (veoma kreativnim), ali sam pobegla kad mi je preporučen onaj opštepoznati lek za sve, nadam se da će ovog puta biti drugačije. :)

Imam 30 godina i, posle mnogo peripetija, poništenih dijagnoza i sve u svemu dvanaestak godina vucaranja od jednog lekara do drugog, u avgustu 2012. dijagnostikovana mi je depresija, kao posledica nelečenog GAP koji sam imala praktično oduvek. Lekarka mi je prepisala lek Elicea.

U međuvremenu, kako je to stanje postajalo sve nepodnošljivije, skočila sam sa 64 kg na 78 kg (od oktobra 2010 do recimo početka 2012), bez ikakve promene navika u ishrani i količine aktivnosti. Pošto mi se to nije desilo prvi put - od 2004. do 2006. sam skočila sa 59 na 80 i potom, od jula 2006. do decembra 2006. ponovo bez ikakvih promena u ishrani i aktivnosti pala na 67 kg i odatle polagano na pomenutih 64, nisam se mnogo zabrinula.

No, od kako uzimam Eliceu (a možda i nevezano za nju?!), ja samo idem gore i gore. Za godinu dana sam dobila još 6 kg i sad na svoja tričava 164 cm imam 84 kg koje teško nosim, ne mogu lepo da sedim na ravnoj površini i sl. Istovremeno, sve sam pospanija i pospanija; a ta pospanost nije ona na silu, kao kod depresije, već bukvalno mi se odjednom prispava, legnem i 14 sati se ne dižem.

Krv sam vadila u decembru 2011. i u januaru 2013, sve vrednosti sem holesterola bile su normalne. On je između ova dva vađenja čak porastao sa 5.7 na 6.3. Trebalo bi ponovo da vadim krv ovog meseca i razmišljam da li da odem negde i platim za hormone štitaste žlezde, za ženske hormone, za HDL i LDL i za stolicu. Ili možda samo nešto od toga? Nemam ideju.

Imam neredovne menstruacije (od oktobra 2010. su počele da umesto svake 4 nedelje dolaze na svakih 5, pa na 6, sad ih imam svakog 16. u mesecu na tri meseca), koje traju kratko (3 dana + 1 dan pauze + 1 dan neke zaostale, smrdljive, gotovo usirene krvi).

Najgori problem u svemu ovome su stomak i debelo crevo. Šta god da se dešava, nešto nije u redu. Ili imam takva nadimanja da dobijem 3-4 kg koje izgubim kad konačno uspem da se ispraznim, ili imam gasove po ceo dan, i do 50-60 puta, ili uopšte ne mogu da pustim gas, ili imam iznenadne prolive koje ne mogu da zadržim, prskaju i isprljaju sve, ili one poluprolive koji se lepe za WC šolju i dolaze sa dosta sluzi.

U poslednje vreme teže podnosim i hladnoću i vrućinu, a smeta mi i visina, tj. bukvalno mi ne prija da izađem na nečiji balkon, ponekad čak ni na sopstveni, a živimo na 2. spratu.

Što se tiče depresije i anskioznosti, poboljšanje je veliko - počela sam da zarađujem (i to veoma, veoma dobro), ne uobražavam koješta.

Znam samo da bih volela da prestanem da se nadimam, da mi se ne spava toliko (ovaj problem je češći kad je veoma toplo) i da se jednog lepog dana vratim na svoja 64 kg koji mi prijaju; ali ne na uštrb svog mentalnog zdravlja koje je bolje nego ikad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem, spavanjem, holesterolom i kilažom (!)
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 9:55 pm
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Stvarno bi mi značio odgovor lekara (znači, ne nadrilekara). Hvala. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem, spavanjem, holesterolom i kilažom (!)
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 3:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Rekao bih da spadam u kategoriju nadrilekara- no ipak cu dati svoje misljenje-
sto se povisenog holesterola tice tu je najcesce u pitanju usporen metbolizam tj usporen rad stitne zlezde koji je pak cesto posledica neceg drugog tj organizam usporava da bi smanjio ili moze biti autoimuna bolest ili milion drugih stvari.
Sto se probave tice sve mi lici na IBS koji je cest slucaj a poprilicno je povezan sa usporenim metabolizmom.
Nadbubrezna zlezda je usko povezana s stitnom tj ako jedna ne funkcionise pravilno to ce eventualno da iscrpi i onu drugu- po pravilu u nekoliko razvijenijih zemalja endokrini sistem se "popravlja" sledecim redosledom:
1. nadbubrezna zlezda
2. stitna zlezda
3. polni hormoni (testosteron, estrogen)
4. hormon rasta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem, spavanjem, holesterolom i kilažom (!)
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 3:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
@finikoko,
odakle ste?
Mogla bih Vam preporuciti predivnu doktorku koja je veliki strucnjak u svojoj oblasti!
P.S. Nema tri tacke :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem, spavanjem, holesterolom i kilažom (!)
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 9:55 pm
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Bobilice, izvinite, sinoć sam bila u baš, baš čudnom stanju, a trotačke su mi opsesija već godinama. Iz Beograda sam. Svaka preporuka je dobrodošla.

Jelisej, kad sam rekla "nadrilekar", mislila sam na ove koji svima preporučuju molitvu kao univerzalni lek. Od toga obično lupam glavom o tastaturu, jerbo bilo ili ne bilo boga, istog ne bi bilo briga za moje debelo crevo i kilažu. :wink:

Jutros sam se probudila sa 82 kg. Posle doručka (kesica pečenog kukuruza i jedna zelena jabuka) i ručka (paradajz-čorba, pileći file, pirinač baren na vodi, preliv od brokolija i sladoled) imam stomak kao trudnica. Sinoć, kad sam odbrusila na par tema, a potom zaspala sa tabletom u rukama da ni sama ne znam kako se to desilo, nisam mogla da pustim gas. Uopšte.

Pošto imam strabizam na desnom oku, pomalo krivu kičmu, mastan skalp, hroničnu upalu sluzokože nosa i ždrela, te par zuba za popravljanje; uvek se bojim da tražim još nešto od svoje doktorke (u DZ "Palilula"), jer će žena na kraju pomisliti da samo umišljam. A ja pretpostavljam da je to samo sticaj okolnosti.

Na kraju balade, za šta da tražim uput i da li da uopšte idem kod nutricioniste, pod pretpostavkom da može sve učiniti još gorim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem, spavanjem, holesterolom i kilažom (!)
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 4:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Profesorka Edita Stokic radi na odeljenju za endokrinologiju i metabolizam KCV u Novom Sadu, ne znam da li biste mogli dobiti uput :o
Divna je zena, vrhunski strucnjak, ona je mojoj drugarici pomogla da regulise gojaznost i zaista se vide rezultati a i mogli biste sa njom da resite sve eventualne probleme iz njene oblasti. Vrlo dinamicna i energicna zena, mislim da bi Vam puno pomogla :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem, spavanjem, holesterolom i kilažom (!)
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 5:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Mislim da je dobra ideja da posetis ovu profesorku, takodje ova upala sluzokoze nosa i druge upale mogu biti uzrok problema i to treba istraziti jer ova zarista iscrpljuju citav organizam i na citav endokrini sistem- pogotovo na nadbubreznu zlezdu koja kad se iscrpi treba jako mnogo vremena da se oporavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem, spavanjem, holesterolom i kilažom (!)
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 5:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Evo da vidite koliko je doktorka strucna :)

http://www.uns.ac.rs/sr/izborZvanje/med ... Stokic.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem, spavanjem, holesterolom i kilažom (!)
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 5:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 9:55 pm
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Ne znam koliko iz Beograda daju upute za Novi Sad, to jedino...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem, spavanjem, holesterolom i kilažom (!)
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 6:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
finikoko, немаш ти проблема са гојазношћу. Гојазни људи не шетају толико са килажом. Немају такве проливе и тако даље. Верујем да имаш неколико поремећаја али да је свима основни узрок кандида.

Најтоплије ти препоручујем да почнеш да пијеш мало већу количину пробиотика, ацидофилно млеко које прави Завод за млекарство у Београду и да правиш домаћи кефир. Избаци све што је слатко осим меда. Набави књигу "Алкализуј се или умри" и погледај шта је човек открио и потруди се да испоштујеш режиме исхране. Ово како сада једеш не једем ни ја са моја два метра висине. Чуј, сладолед после ручка? И немој да лупаш главом о тастатуру. Знаш ли ти пошто је?

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem, spavanjem, holesterolom i kilažom (!)
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 6:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Mozete je naci i privatno, verovatno, istrazite malo na guglu. I molim Vas, isli kod nje, ili kod nekog drugog doktora, neka neko strucan kaze sta je uzrok :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem, spavanjem, holesterolom i kilažom (!)
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 6:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Mozete je naci i privatno, verovatno, istrazite malo na guglu. I molim Vas, isli kod nje, ili kod nekog drugog doktora, neka neko strucan kaze sta je uzrok :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem, spavanjem, holesterolom i kilažom (!)
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 7:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Bobilica je napisao:
.... neka neko strucan kaze sta je uzrok :wink:

Вероватно после још дванаестак година вуцарања по лекарима. Батине по туђим леђима не боле.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem, spavanjem, holesterolom i kilažom (!)
PostPoslato: Sre Avg 07, 2013 11:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 06, 2013 10:56 am
Postovi: 183
Sad reklamiraš samu sebe, jeli stoko jedna?

Bobilica je napisao:
Evo da vidite koliko je doktorka strucna :)

http://www.uns.ac.rs/sr/izborZvanje/med ... Stokic.pdf

_________________
Izvinjavam se administratorima foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa varenjem, spavanjem, holesterolom i kilažom (!)
PostPoslato: Sre Avg 07, 2013 11:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 06, 2013 10:56 am
Postovi: 183
Pa naravno. PRIVATNO. Ja nemogu da nađem rešenje za moju ženu, ali ti možeš da sereš po forumu. Imaš li ti ikakav savet, zmijo jedna otrovna?

Bobilica je napisao:
Mozete je naci i privatno, verovatno, istrazite malo na guglu. I molim Vas, isli kod nje, ili kod nekog drugog doktora, neka neko strucan kaze sta je uzrok :wink:

_________________
Izvinjavam se administratorima foruma.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 250 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: