Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: C79.5 Sekundarni zlocudni tumor kosti i koštane srži
PostPoslato: Sre Apr 03, 2013 5:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 01, 2013 3:29 am
Postovi: 3
U utorak bili na Magn. Rezonansi - DETEKTOVANE FOKALNE , SEKUNDARNE PROMENE NA KARLICI , PUBICNOJ KOSTI I NA LUMBALNIM PRŠLJENOVIMA L1 , L2 , L3 i L4 .

Od cetvrtka je u kamenici je u bolnici na odeljenju onkologije , do sada radeni
markeri i išla na MR svih kostiju , ginekološki , grudi , pluca , jetru i još ...
još je u fazi ispitivanja gde je primarni i dokle je to sve došlo ,
kada uspostave konacnu dijagnozu odredice terapiju , a to je u petak .

Za sad dobija dioxin , ranisan i klometol inekcje ( da li je pripremaju za terapiju - jer ona nije ni ranije povracala ili imala mucnine ili ...) , takode dobija : tab. Jurnista 16 mg. , Oromorf šampone i flastere durogesik koje su joj juce ukinuli zbog problema sa disanjem ili su je samo ispitivali kako reaguje na flastere ili joj je bolje nego prekljuce ( tako bar sada izgleda ) ili ....
Mi svi se nadamo da joj je vec bolje.A ona sama ima puno puno snage i kao i uvek volje , energije , ljubavi za sve nas i odbija da uopšte i misli o tome svemu , sluša nas i šta treba da radi i i to i radii na tome se sve završava što se tice razloga zbog kojeg je tu gde je . Naravno pre svih sluša i ima puno puno poverenje u medicinu i njenu ( lepu ) doktoricu Tanju , koja je vodi .

E sad - u ovih par dana ( samo to - pa dosta , ne daj bože nikom ) , mi svi ,
njena porodica , smo posredstvom prijatelja i neznam vec koga i ni kako nabavili ;


1. ARONIJU
2. VIDATOX - kapi sa kube
3. HUNZA - preparat od koštice kajsije
4. SEMENKE KAJSIJE
5. ULJE CRNOG KUMINA
6. ALOJA - stara sedaam godina , zbog toga što mora da odstoji , pocece tek u
nedelju
7. ŠPARGLA - stiže u petak
8. MAGNEZIJUM GEL
9. MEŠAVINU CAJEVA - onako kako smo culi
10. PETROLEJ IZ MAÐARSKE - koji još nije pila i koji sam nabavio veceras , i koji
me jako podseca na ukus ulja crnog kumina - na dizel gorivo , naftu ....

Culi smo još za ulje od kanabisa , takode sa kube , culi za bolnicu i vakcine na Kubi , culi smo za Zeolit , za ovu ili onu biljku , lek ili preparat , za ovu ili onu knjigu ,
za BROJSA , za Jovu sa Romanije , za Ostrog , za volju , za veru u boga , u ljude , u život ......veru u ljubav , ljubav ...

CULI SMO SVAŠTA I OD ROÐAKA I PRIJATELJA I NJIHOVIH PRIJATELJA , I OD LEKARA
I OD LEKARA PRIJATELJA I OTVORENO I OVAKO I ONAKO I UZ POMOC ZNAKOVA PORED PUTA
( onako kako ih ja ili mi ,naše troje dece i zet tumacimo ) DOŠLI SMO PRECUTNO DO ZAKLJUCKA ,
: MAMA JE BOLESNA I TO JE SADA PRIORITET SVIH PRIORITETA ,
i kao i do sada kad god nekome od nas nije bilo dobro , ni ostalima nije bilo bolje ,
tako nam je vec 27. godina , i ovako ili onako uvek je na kraju bilo sve dobro , i svima dobro .

Bili smo u crkvi , upalili smo svece i za mrtve i za žive , bila je i ona gore u
kamenici u crkvici , i takode radila što i mi , pa to radimo od kako smo se upoznali ,
za naše dede i babe i ... a narocito od kada su došla deca , krštenja , rodendani , vencanja , ili tek tako ... pa kad je bilo ko od naših imao bilo kakav naizgled nerešiv problem ... ili ... pa manastir ovaj , pa manastir onaj , pa Ostrog , nebrojeno puta ,
pa donacija sa njene strane za izgradnju hrama svetog Save u Beogradu , pa ovo pa ono , mi ne vidimo razliku , a pogotovo Olja , ona je onako mala uvek i bila najjaca od svih nas , naš gurac i tegljac u isto vreme , pa i sada , a mi , kao i uvek ,
trudimo se i dajemo sve od sebe za njen brzi oporavak , svi zajedno .

U ovom trenutku , dobro bi nam došli saveti i mišljenja kako
lekara tako i ljudi koji su na ovaj ili onaj nacin bili upoznati sa ovom teškom bolešcu . o oba nacina lecenja i sa medicinskog aspekta i sa aspekta alternativnih nacina i metoda lecenja ove opake bolesti , nešto što nisam napomenuo , kao i saveti za ono što smo vec nabavili i što vecinu toga koristi .

Napominjem da supruga Olivera ima 47 godina , da je pre devet operisala benigni fibroadenom nalevoj dojci i da je njen otac imao leukemiju .

Napominjem da još nije gotova konacna dijagnoza i da se još ne zna gde je primarni tumor .

Za sada je dijagnoza -

C79.5 Sekundarni zlocudni tumor kosti i koštane srži ili lat.
Neoplasma malignum ossis et medullae ossium metastaticum



Unapred se Vam zahvaljujemo na : porodica Tarana


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 156 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: