Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: problem sa viskozitetom sperme
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 2:54 pm
Postovi: 3
Molim nekog da mi pomogne oko mog problema. Vec godinu dana mi sperma ima cudan izgled. Jedan deo je normalne boje i gustine, a drugi je dosta tecniji, zuckast i pun nekih prozirnih ugrusaka velicine 1-2mm. Napominjem da imam redovne i ucestale seksualne odnose. Stanje se ne menja ni posle apstinencije, a ni posle cescih seksualnih odnosa. Bio sam kod privatnog urologa koji mi je rekao da je na ultrazvuku sve u redu i prepisao mi vitamin E i zink. Spermokultura je normalna. Posle dva meseca i dve kutije popijenih prepisanih vitamina, stanje se ne menja.
Malo sam izgubio poverenje u tog doktora posto mi svo vreme prica da je to normalno. S obzirom da pokusavamo da dobijemo jos jedno dete brinem se za kvalitet sperme.
Ako neko ima slican problem ili jos bolje neki savet za resenje neka pise.
Unapred zahvalan, Danilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 8:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
DRagi Danilo,
ne opterecujte se time bez potrebe.Ako je uradjeno ispitivanje kod urologa a narocito ako je spermogram dobar !!! cemu briga onda !!!
Bavite se nekim lepsim stvarima...pravite decu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: [b]Ako je spermogram OK. nema razloga za brigu !!![/b]
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 2:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Slazem se sa Vragolastom.

Ako su svi parametri spermograma u redu, onda nema razloga za brigu.
Ako neki od parametara nije OK., procitaj sta sam napisala u izdvojenoj temi: Lepljiva: 10 saveta za poboljsanje spermograma, pa u zavisnosti od problema, vidi sta jos treba da pijes od vitamina, minerala, amino kiselina i sl.

To da u ejakulatu imas grudvica i sl., cula sam i ja da je sasvim normalno.

Opusti se, stres negativno utice na plodnost.

Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 05, 2006 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 2:54 pm
Postovi: 3
Draga ZABRINUTA75 hvala na odgovoru i savetima. Ipak moram da Vam skrenem paznju na jedan previd. I ti i VRAGOLASTA govorite o spermogramu, a ne o spermokulturi, koju sam ja radio. Da li smatrate da treba da uradim i spermogram da bih bio potpuno siguran? Gde bih mogao to da uradim?
Cak i ako bude sve u redu sa spermatozoidima (mislim na njihovu pokretljivost i to), opet mi smeta izgled moje sperme, a sto je najgore i mojoj zeni. Slazete se da to igra veliku ulogu u seksualnom zivotu jednog mladog bracnog para.
Hvala Vam jos jedom i pozdravljam Vas. Pisite!
Danilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 05, 2006 10:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Oh,izvini...previdela sam i mislila da si uradio i spermogram.
Ako ima vise od 2 godine kako bezuspesno pokusavate da dobijete bebu onda je vreme za obostrano ispitivanje u vezi steriliteta.
To sto tvojoj zeni "smeta" izgled tvoje sperme,to je nesto izmedju vas,intimno....licno mislim da je to nekorektno s njene strane !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 06, 2006 9:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Ako duze vreme (do godinu dana) pokusavate da zabebite i nemate uspeha, oboje treba da krenete na preglede.

Savetujem da prvo ti uradis spermogram (u bilo kojoj laboratoriji ili klinici - "Belladonna" u Zemunu, Inep u Zemunu, Hexalab, Papić, TTC, Beolaboratorija u Makedonskoj, Uromedica u Kneza Milosa itd.). Ako parametri budu u redu, neka supruga poseti svog ginekologa i krene redom na analize (papa test, vaginalni, ultrazvuk, hormoni, ureaplazma, mikoplazma, klamidija, bakterije i sl.).

Ako ne uradis spermogram, ne mozes znati da li imas neki problem, a takodje ne mozes znati ni sta je uzrok takvog izgleda sperme (napisao si kao naziv teme "problemi sa viskozitetom" - kako znas da je to problem kad se viskozitet vidi u nalazu spermograma).

I dalje tvrdim da su te grudvice normalna pojava. Jedino ako ih ima u enormnom broju, onda treba da vidis sta je u pitanju.

Supruga - sta tu ima da joj se svidja ili ne, nije mi jasno.

Sve u svemu, pod hitno uradi spermogram. Paznja: apstinencija pre toga 3-5 dana. Cena od 1.000 do 2.000 dinara, kako gde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 10, 2006 9:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 2:54 pm
Postovi: 3
Hvala vam svima na odgovorima, a narocito tebi optimista na svim informacijama, javljam se ka "zabebimo".
Danilo
P.S. izgled vise smeta meni nego suprugi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 203 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: