Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pomoc
PostPoslato: Ned Okt 16, 2011 12:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 15, 2011 11:50 pm
Postovi: 2
Prije nesto vise od mjesec dana dijagnosticiran mi je dijabetes tip 1. Kroz neko vrijeme uspjela sam da ga izreguliram sa 6 + 6 + 6 Humaloga i 10 Humulina N tako da mi je bio izmedju 4 i 5 a zatim sam nakon 15 dana presla na Lantus i smanjila na 5 + 5 + 5 jer sam isla u hipo. Nakon toga sam se vratila na posao, 29 mi je godina, i vec nakon par dana secer mi je poslijepodne poceo da ide preko 5 ili 6. Isto tako, bila sam dva dana na putu i jela sam hotelsku hranu, bez kruha jer nisu imali crni i prilagodjenu meni, neko meso, lignje i dosta povrca ali mi je skakao i na 7. Nemam pojma sta se dogadja, da li da zovem doktoricu? Veoma sam napeta, pod stresom i samo iscekujem da izmjerim. Vratila sam se na 6 + 6 + 6 prije tri dana.

Da li je moguce da su stres i napetost prouzrocili povecanje secera u krvi? Ili smanjenja fizicka aktivnost, s obzirom da sam dok sam bila na bolovanju stalno setala? Ili ne cuvam dobro inzulin? Drzim ga u penovima koji su mi u ladici ili torbi tijekom dana, a samo onaj neotvoreni drzim u frizideru?

Zivim u BiH, i ovakvih siteova kod nas nema. Zaista bi mi bilo drago ukoliko bi mi netko odgovorio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc
PostPoslato: Čet Okt 20, 2011 6:11 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Sve što si navela je potpuno normalno i teško je održavati dobru kontrolu kada smo puno pod stresom i ne stižemo da radimo ono što bi trebalo, uključujući fiz. aktivnost i ishranu. Ne znam šta očekuješ, ali šećer varira stalno, možeš da reaguješ i na promenu godišnjeg doba, PMS, itd. itd. Ideja intenzivirane terapije i jeste da pratiš svoje stanje i koriguješ doze, što si i uradila.
Što se čuvanja insulina tiče, potpuno ispravno sve radiš.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: