Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Upomoooccc!!! =((
PostPoslato: Pet Jul 23, 2010 1:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 23, 2010 1:20 am
Postovi: 6
Haii... Imam 13 godina i imam veliki problem... Proslog leta sam pocela da se druzim sa jednom devojcicom i pocela da pusim.. Tada sam izgubila sve drugarice... Ali to nije najgore... Skoro sam bila bolesna, i doktor mi je rekao da su mi bronhije zapusene... Pila sam antibiotike, pa je proslo... Ovih dana sam pocela da kasljem i osecam lagani bol u plucima... Sta to moze da bude?? A imam jos jedan problem-u zadnjih nekoliko meseci pocela sam da se 'muvam' sa narkomanima koji su od mene stariji 15-20 godina.... Naravno, nisam uzimala drogu... Ali sam nastavila da pijem i pusim... Prekjuce sam dosla kuci mrtva pijana u sred noci i zatekla mamu kako place i tad mi je udarila samar po prvi put... Medjutim, meni je to drustvo ok, lepo mi je sa njima i imam svoje stavove o drogi i seksu... Ali moja mama to ne razume... Sa jednim od tih 'narkomana' sam bila u vezi 2 meseca, i bilo je super, kada smo raskinuli,ostali smo drugovi... Sve to ne utice na moj uspeh u skoli, odlican sam djak, imam svoje planove za buducnost, ali moje drustvo.... Ne zelim da ih ostavim... Pitam se da li je sve to pod uticajem sto sam u ranom detinjstvu, pa i sada, manje provodila vremena sa ocem? Takodje sam gledala kako moja baka umire-to jest gine od udara struje.... :( :( Sve to mi je tesko palo... Da li ja u njima trazim oca?? A i ovaj bol u plucima me muci vec nekolko dana.... Izvinite na ovako opsirnom problemu, ali hocu da znate sve, da biste mi, nadam se, pomogli.... PozZZzzzz :-? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upomoooccc!!! =((
PostPoslato: Pet Jul 23, 2010 8:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 06, 2010 6:00 am
Postovi: 75
Pa evo ja sam izgleda prva pa cu da ti odgovorim sta ja mislim: prvo prestani da pusis jer si mlada a i da nisi to ti ne treba a na kraju ocigledno ti smeta i to ne treba da radis. Ako pusis zato sto se u tvom drustvu pusi onda je to mnogo glup razlog.Imaj svoj stav i po tom pitanju. A majku za ruku pa kod lekara da vidis zbog cega imas taj bol u grudima a posle cigarete vise ne pipaj!
Sto se tice tvog drustva i da sam ti majka i ja ne bih volela da se druzis sa njima. Droga je opasna stvar navuces se iz zezanja jednom ce biti pa ajde da probam kao i za cigarete a onda sve krene nizbrdo. Tipovi koji su straiji od tebe 15-20 godina definitivno nisu tvoje drustvo pa makar i ne konzumirali drogu ili alkohol. Mozda je tebi super sa njima u drustvu ali sta je to super treba da objasnis? Ne mozes pre vremena da odrastes a to i nije odrastanje ma koliko ti bilo privlacno sve sto neko stariji od tebe radi. Iskreno, ja imam 37 godina i alkohol a kamoli droga me nikada nisu privlacili. I ja kao i ti sam imala svoj stav u vezi sa tim da mi to u zivotu ne treba.Ali prvo to nikada nije bilo drustvo za mene imala sam mnogo dobro misljenje o sebi kao i danas. Iskreno bilo me je sramota da me neko i vidi u drustvu nekih problematicnih tipova ili devojaka jer s kim si takav si to je istina a to ti je ujedno i odgovor na to sto si izgubila drugarice. A verovatno ih nisi izgubila vec su se one pametne samo sklonile od tebe i tvog novog drustva kako ne bi sebi pravile bespotrebne probleme. Pametne su one pa znaju sta nije za njih a i ti bi trebala da im se prikljucis.
Jos uvek si u osnovnoj skoli tj. pri kraju treba da upises srednju i tvoje sazrevanje tek pocinje. Nisi svesna koliko sebe izlazes opasnostima sto se kreces tako mlada u takvom drustvu. Ne daj Boze ali mozes debelo da zazalis zato se bolje skloni od tog drustva sto kaze moja majka knjigu u sake super ako ti dobro ide upisi se u biblioteku pa citaj, pametna si, upisi se u neku plesnu grupu idi sa drugaricama, setaj, pricaj, idi na neki sport sigurno postoji nesto drugo sto te zanima.
Na kraju a i prvo popricaj sa majkom to ti je moj savet. Ispricaj joj sve ako te nesto muci nemoj da se stidis jer nam roditelji nekad izgledaju savrseni nekad i ne ali ona ce najbolje da te razume. Nemoj da se udaljavas od majke ukljuci je u svoj zivot i budi sigurna da ako ti kaze da joj se nesto ne svidja ili ako se cak i posvadjate oko toga da ti to ne kaze samo zato sto ti brani vec zato sto se plasi za tebe.
Pamet u glavu!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upomoooccc!!! =((
PostPoslato: Pet Jul 23, 2010 5:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Kao mlada bila sam i ja fascinirana tim opasnim likovima, buntovnim stvarima, cak na neki i nacin drogom, ali nikada nista nisam probala cak ni obicnu cigaretu. Ali biti u drustvu sa takvim ljudima ne moze da ti donese nista dobro. A opasnost da se jednom cisto iz zezanja navuces je konstantna opasnost. Da ne pricam da mozes bez problema u vezi sa takvim momkom da navuces HIV ili Hepatitis, a to ti je onda bolest do kraja zivota.
Bolje nadji neko novo drustvo u kom mozes da prosiris svoje horizonte - bolje neka dobra zurka, muzika, zezanje, bioskop nego gluvarenje sa takvim drustvom. Mlada si i videces svet nije onakav kakav ti se sad cini.
Inace ljudi koji su ovisni - nisu pravi prijatelji, jer oni kad naidje kriza imaju samo jednu stvar u glavi, a imaju i neko pomereno gledanje sveta. Pricam iz licnog iskustva jer sam u siroj porodici imala nekog ko se sa ovisnoscu borio celog zivota.Ja sam tu osobu jako volela i bilo mi je tesko da poverujem u te price, dok jednom u trenutku kada mi je trebala pomoc nisam dozivela potpuno razocarenje. Tad sam shvatila da oni imaju sasvim drugo merilo stvari i da im niko na ovom svetu nije bitan...
A sto se bola tice najbolje da odes kod lekara, mada mozda moze da bude i na nervnoj bazi. U svakom slucaju pusenje plucima ne donosi ama bas nista dobro....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upomoooccc!!! =((
PostPoslato: Sub Jul 24, 2010 3:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 23, 2010 1:20 am
Postovi: 6
Dea je napisao:
Kao mlada bila sam i ja fascinirana tim opasnim likovima, buntovnim stvarima, cak na neki i nacin drogom, ali nikada nista nisam probala cak ni obicnu cigaretu. Ali biti u drustvu sa takvim ljudima ne moze da ti donese nista dobro. A opasnost da se jednom cisto iz zezanja navuces je konstantna opasnost. Da ne pricam da mozes bez problema u vezi sa takvim momkom da navuces HIV ili Hepatitis, a to ti je onda bolest do kraja zivota.
Bolje nadji neko novo drustvo u kom mozes da prosiris svoje horizonte - bolje neka dobra zurka, muzika, zezanje, bioskop nego gluvarenje sa takvim drustvom. Mlada si i videces svet nije onakav kakav ti se sad cini.
Inace ljudi koji su ovisni - nisu pravi prijatelji, jer oni kad naidje kriza imaju samo jednu stvar u glavi, a imaju i neko pomereno gledanje sveta. Pricam iz licnog iskustva jer sam u siroj porodici imala nekog ko se sa ovisnoscu borio celog zivota.Ja sam tu osobu jako volela i bilo mi je tesko da poverujem u te price, dok jednom u trenutku kada mi je trebala pomoc nisam dozivela potpuno razocarenje. Tad sam shvatila da oni imaju sasvim drugo merilo stvari i da im niko na ovom svetu nije bitan...
A sto se bola tice najbolje da odes kod lekara, mada mozda moze da bude i na nervnoj bazi. U svakom slucaju pusenje plucima ne donosi ama bas nista dobro....






Hwala puno na sawetima.... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upomoooccc!!! =((
PostPoslato: Sub Jul 24, 2010 3:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 23, 2010 1:20 am
Postovi: 6
jelenas1000 je napisao:
Pa evo ja sam izgleda prva pa cu da ti odgovorim sta ja mislim: prvo prestani da pusis jer si mlada a i da nisi to ti ne treba a na kraju ocigledno ti smeta i to ne treba da radis. Ako pusis zato sto se u tvom drustvu pusi onda je to mnogo glup razlog.Imaj svoj stav i po tom pitanju. A majku za ruku pa kod lekara da vidis zbog cega imas taj bol u grudima a posle cigarete vise ne pipaj!
Sto se tice tvog drustva i da sam ti majka i ja ne bih volela da se druzis sa njima. Droga je opasna stvar navuces se iz zezanja jednom ce biti pa ajde da probam kao i za cigarete a onda sve krene nizbrdo. Tipovi koji su straiji od tebe 15-20 godina definitivno nisu tvoje drustvo pa makar i ne konzumirali drogu ili alkohol. Mozda je tebi super sa njima u drustvu ali sta je to super treba da objasnis? Ne mozes pre vremena da odrastes a to i nije odrastanje ma koliko ti bilo privlacno sve sto neko stariji od tebe radi. Iskreno, ja imam 37 godina i alkohol a kamoli droga me nikada nisu privlacili. I ja kao i ti sam imala svoj stav u vezi sa tim da mi to u zivotu ne treba.Ali prvo to nikada nije bilo drustvo za mene imala sam mnogo dobro misljenje o sebi kao i danas. Iskreno bilo me je sramota da me neko i vidi u drustvu nekih problematicnih tipova ili devojaka jer s kim si takav si to je istina a to ti je ujedno i odgovor na to sto si izgubila drugarice. A verovatno ih nisi izgubila vec su se one pametne samo sklonile od tebe i tvog novog drustva kako ne bi sebi pravile bespotrebne probleme. Pametne su one pa znaju sta nije za njih a i ti bi trebala da im se prikljucis.
Jos uvek si u osnovnoj skoli tj. pri kraju treba da upises srednju i tvoje sazrevanje tek pocinje. Nisi svesna koliko sebe izlazes opasnostima sto se kreces tako mlada u takvom drustvu. Ne daj Boze ali mozes debelo da zazalis zato se bolje skloni od tog drustva sto kaze moja majka knjigu u sake super ako ti dobro ide upisi se u biblioteku pa citaj, pametna si, upisi se u neku plesnu grupu idi sa drugaricama, setaj, pricaj, idi na neki sport sigurno postoji nesto drugo sto te zanima.
Na kraju a i prvo popricaj sa majkom to ti je moj savet. Ispricaj joj sve ako te nesto muci nemoj da se stidis jer nam roditelji nekad izgledaju savrseni nekad i ne ali ona ce najbolje da te razume. Nemoj da se udaljavas od majke ukljuci je u svoj zivot i budi sigurna da ako ti kaze da joj se nesto ne svidja ili ako se cak i posvadjate oko toga da ti to ne kaze samo zato sto ti brani vec zato sto se plasi za tebe.
Pamet u glavu!!!


A i Vama, narawno! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upomoooccc!!! =((
PostPoslato: Sub Jul 24, 2010 3:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 23, 2010 1:20 am
Postovi: 6
Cenim swe owe rechi.... Ali moja situacija se , nazhalost, ne poprawljaa..... :( :( :( Poshto imam zabranu za izlaske, ceo dan sam na kompjuteru, to jest, facebook-u... A kad god odem tamo, tu su moji ''prijatelji''..... Swako od njih mi pusti poruku na chatu i tako swe poche opet... Chak i kad se reshim da prekinem swe kontakte sa njima.... Mozhda bi bilo najbolje da me nema? :cry: :cry: Razmishljam o samoubistwu.... :( :( :( :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upomoooccc!!! =((
PostPoslato: Sub Jul 24, 2010 9:10 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa ako si na FB po ceo dan, onda probaj da upoznas nove ljude, to je tamo bar lako.
I misao o samoubistvu je specificna za tvoje godine,da ne mislis da ti je to neka originalna ideja - ali ako te sve toliko muci sto ne potrazis pomoc nekog psihologa. Ali u svakom slucaju prvo probaj da razgovaras sa mamom...bice mucno i bucno ali ce verovatno doneti neke pomake na bolje.

A ako hoces nesto da promenis moras da budes istrajna, vidim ti se na prvi nagovestaj prepustas da te nosi struja....

Zivot je tako divna stvar, mi nismo ni svesni koliko smo privilegovani sto smo se rodili. Procice te te tvoje "lude godine" pa ces videti o cemu pricam....

U tvojim godinama sam tezila da budem sto originalnija, bilo je isto puno tih mracnih misli, dilema, posle sam imala stvarno lepu mladost, izludovala se, sad imam malo dete i uzivam u zivotu stvarno svaki dan. Sigurna sam da i tebe ceka jos mnogo mnogo lepih stvari, misli u tom pravcu a ne o ruznim stvarima....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upomoooccc!!! =((
PostPoslato: Sub Jul 24, 2010 9:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ako razmisljas o samoubistvo, onda bi trebalo i da popricas sa psihologom.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upomoooccc!!! =((
PostPoslato: Ned Jul 25, 2010 8:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 25, 2010 3:35 pm
Postovi: 7
Cisto da covek ne poveruje zasto bi neko ko ima 13 godina razmisljao o samoubistvu ... Vidis mnoge stvari u zivotu funkcionisu tako kako funkcionisu svidelo se to tebi ili ne... moja drugarica je recimo pokusala da se ubije a znas sta je shvatila iz toga ... samo jednu stvar a ona glasi zasto bi se ja ubila zbog drugih neka se oni ubiju zbog mene i zato dajem ovu informaciju ovde pa da nesto naucis a da ne probas na sebi ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upomoooccc!!! =((
PostPoslato: Pon Jul 26, 2010 6:33 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 06, 2010 6:00 am
Postovi: 75
Pa u redu mogu oni da ti salju i salju poruke na catu ali ti ne moras da im odgovoris. Mogu da te zovu i telefonom pa im reci da si zauzeta i da imas obaveze.Znas, sve to nema nikakve veze ako si ti odlucila da se ne druzis sa njima a da li si? Opet kazem ubedjena sam da ti to drustvo ne treba. Ako te mnogo smaraju reci majci pa neka te posavetuje. Nisi ni prva ni poslednja koja je usla u lose drustvo i ne znas kako da ih se oslobodis. To je samo dokaz da si jos mlada za njih nemas iskustva kako da se izboris sa tim problemom a oni mogu to da iskoriste. A o samoubistvu ne pricaj gluposti! Odakle sad pa to? Sta zato sto ti dosadjuju ili imas probleme resices ih tako? :o Problemi se tako ne resavaju. Nailazices u zivotu na mozda i gore! Bezanje od problema nije resenje ma koliko ti bilo neprijatno da se suocis sa njima. Nisi sama imas majku koja ocigledno ne zna kako da se izbori sa tobom pa ti zabranjuje da izlazis. Pomozi majci pa popricaj o svemu sto te muci videces da ce obema biti lakse i posle razgovora nece ti padati na pamet gluposti da se ubijes. To stvarno vise nemoj da pomisljas!
Samo razgovor, razgovor, pricanje o svemu jedino pomaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upomoooccc!!! =((
PostPoslato: Pon Jul 26, 2010 8:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Trinaest godina imaš, a razmišljaš o glupostima. Porazgovaraj sa majkom ona ti je najbolji prijatelj i nađite dobrog psihologa obadvema da vam pomogne. Majci isto treba pomoć kako da se postavi u takvoj situaciji koja vas je snašla. Svo to društvo koje je starije nije za tebe i batali ih. Uzmi knjigu Mi deca sa stanice ZOO i pročitaj. Pročitala sam je kad sam imala 16 godina i jako je poučna. U njoj imaš primere kako su završili neki ljudi i koji su bili tako mladi, i šta su sve radili da bi došli do dnevne doze droge, i to je stvarno strašno. Pročitaj i razmisli o tome.
Što se tiče društva prijatelja oni dođu i prođu, a neki pravi prijatelji ostaju ceo život i nije ih teško prepoznati. Ja sam imala dosta loših prijatelja koji su me naučili i neku lekciju. Druže se sa tobom iz neke koristi pričaju ti iza leđa i kad to sve shvatiš bolje da ih batališ, oni koji su pravi ostaju pomognu ti i skrenu ti pažnju šta radiš pogrešno i to sve iz dobre namere. Porodica je ta koja ostaje i koja je bitna koja te najviše voli i kada ti je najteže ona će ti pomoći. Toliko vremena je pred tobom i treba da živiš da sazrevaš da učiš, i kad kasnije budeš videla kakva si budala bila. Ne dozvoli da te neko iskorišćava, pamet u glavu i iskreno i ozbiljno popričaj s mamom i tražite pomoć.
p.s. da ne zaboravim moja starija koleginica koja je u penziji je imala sina narkomana koji je izvršio samoubistvo. Većina njih tako završava mnogo manji procenat se izvuče

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upomoooccc!!! =((
PostPoslato: Pon Jul 26, 2010 3:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
P.s. zaboravih da dodam gore: na Facebooku mozes da dobijas poruke samo od ljudi koje si prihvatila kao prijatelje, dakle ako stvarno hoces da izadjes iz tog drustva jednostavno ih pobrisi sa svog naloga i ignorisi. Ima mnogo vise tvojih vrsnjaka pa i onih starijih (ako vise volis sa njima da se druzis) koji te mogu zabaviti lepsim stvarima nego to tvoje sadasnje "drustvo".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: