Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dijagnoza
PostPoslato: Uto Jan 24, 2006 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 1:13 am
Postovi: 15
Molim Vas ako mozete da mi protumacite misljenje doktora. Radila sam rentgen pluca, jer mi treba saglasnost interniste za totalnu anesteziju zbog ginekolske intervencije. Snimali su me jednom, pa su mi rekli da nesto nije kako treba i da dodjem ponovo, tada su mi snimali desnu stranu. Posto imam zakazano kod interniste tek za nedelju dana, brine me da li nesto nije kako treba i sta ovo znaci:
Rtg pregled pluca i srca: U plucima desno naglasena hilobazalna sara, trakasto metlicastog izgleda sto je suspektno na bronchopneumonicno ognjiste. Kostofrenicni sinusi su slobodni, vrhovi prozracni. Srce je urednog polozaja, velicine, aortne forme. Aorta je elongirana.
Napominjem da sam pusac.
Veliko Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Dijagnoza - odgovor
PostPoslato: Sre Feb 01, 2006 8:41 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 1:40 am
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
Jedino sto nije dobro u opisu rtg snimka je "naglasena hilobazalna sara, trakasto metlicastog izgleda sto je suspektno na bronchopneumonicno ognjiste", sto ukazuje na mogucnosti postojanja bronhitisa i lokalizovanog zapaljenja pluca.
Ako i drugi nalazi idu tome u prilog (npr. povisena temperatura, povecanje kaslja sa iskasljavanjem, malaksalost, gubitak apetita, povecanje belih krvnih celija u analizi krvne slike), obicno se daju antibiotici.
Medjutim, za bilo kakav detaljniji odgovor, neophodan je detaljan klinicki pregled.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: