Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kandidijaza jezika,grla i creva
PostPoslato: Pon Maj 17, 2010 8:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 11:54 pm
Postovi: 114
@drazen22

Znas sta meni otezava slucaj,prelistaj jos jednom dve fotografije moje usne supljine
....sprecava to sto nisam na vreme poceo da se lecim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandidijaza jezika,grla i creva
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 2:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 11:54 pm
Postovi: 114
Zar niko da pomogne oko nekompatibilnosti onih lekova???

Recite mi samo da li steti piti ona tri leka istovremeno???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandidijaza jezika,grla i creva
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 11:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 09, 2010 11:20 pm
Postovi: 18
Malo se strpi pošto lečenje kandidijaze inače dugo traje.Kreni sa korišćenjem jogurta Balans+ i Linex kapsulama,to neće da ti škodi.Meni je to pomoglo.Rekao sam ti za jezik sa soli i limunom...A od ovih lekova ne znam da li bi trebalo da se koriste kombinovano.Ima Amfotericin B,on se aplikuje intravenski i efikasan je ali moraš da se konsultješ sa infektologom.

Ja sam siguran da će sve biti ok :wink: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandidijaza jezika,grla i creva
PostPoslato: Sre Maj 19, 2010 3:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 11:54 pm
Postovi: 114
Ja sam siguran da sam na..bao. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandidijaza jezika,grla i creva
PostPoslato: Čet Maj 20, 2010 5:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 20, 2010 5:27 pm
Postovi: 9
Cao, X Black. Nisam doktor, ali razumem kroz sta prolazis, i napisacu sta je meni pomoglo, pa ako zelis - pokusaj i ti.

Prvo, flukonal ce ti pomoci, ali u jako velikim dozama i samo ako ga pijes dugo (mnogo duze nego sto pise u uputstvu koje dobijes uz lek). Meni je pomoglo prvog dana 400mg (preporucljivo je da prvog dana popijes duplu dozu), pa jos 5 nedelja po 200mg. Svesna sam da je to uzasno skupo, ali kad moras, moras. Takodje, ne zaboravi da pijes nesto cime ces zastititi jetru dok uzimas flukonal - ja sam koristila Silimarin (ekstrakt mlecnog cicka, apsolutno neskodljiv, mozes da kupis hrvatski preparat istog imena u apoteci, a mozes i da kupis Scitec-ov Liver Aid, posto vidim da kupujes suplemente; sastav je isti).

Drugo, postoje vrste kandide koje su rezistentne na flukonal. Kineski naucnici su otkrili da se taj problem u laboratoriji prevazilazi tako sto se kombinuju flukonal i berberin (biljni ekstrakt iz biljke koja je kod nas valjda poznata kao zutika). To je novo istrazivanje, zapoceto krajem prosle godine, i jos ga niko nije proverio na ljudima. Ali meni je bilo dosta da cekam (ponovicu - razumem kroz sta prolazis, jer je meni bilo tek nesto malo lakse) pa sam narucila berberin i iskombinovala ga sa gore navedenim dozama flukonala (200 do 400mg berberina plus 200mg flukonala dnevno). I ne znam sta bi rekli kineski naucnici, ali ja sam jos ziva i mnogo mi je bolje.

Trece, pridrzavaj se preporucene ishrane, koliko god da ti je tesko. Pij cajeve koji ne prijaju kandidi (zalfija, majcina dusica, timijan, vranilova trava, petrovac - mozes sam da ih pomesas; najbolji je Tahebo, imas ga u svim apotekama, pij sto vise mozes), kapi propolisa ce ti pomoci sa kandidijazom u ustima, nastavi i sa dobrim bakterijama (mislim da je najbolji preparat Fermental koji pravi ESI, jer su bakterije u njemu sposobne da neostecene prodju kroz zeludac, a sadrzi i Aloe Veru koja takodje nije dobra za gljivice, sto znaci da je dobra za tebe).

I na kraju, odmaraj sto vise mozes, i ma koliko ovo glupo zvucalo misli pozitivno i veruj da mozes da ozdravis. Pokusaj da zivis normalno, treniraj koliko osecas da mozes, druzi se, smej se sa prijateljima, setaj. I ne mislim da ce ti protein i kreatin naskoditi, naprotiv, kvalitetan protein iz surutke sadrzi imunoglobulin i druge stvari koje su dobre za tvoj imunitet. A za sad se drzi podalje od maltodekstrina, ili eventualno uzmi 20g dekstroze pre treninga.

Nadam se da ce ti uskoro biti bolje.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandidijaza jezika,grla i creva
PostPoslato: Čet Maj 20, 2010 9:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 11:54 pm
Postovi: 114
Flukonal ili flukonazol???...dva ista leka?

Gde da kupim berberin???
Tahebo ne pijem,uzeo sam origano caj.

Moze jedno pitanje,da li bi stetilo da pijem ZERO COLU,posto ona ima zasladjivace,
...posto je gazirana promuckao bih je,posto mi dusa vene zadnjih par godina sto ne smem da se nalivam cak ni sokom.

Molim odgovor.


P.S.Kreatin,protein,bcca...ili amino kiseline su dijetetski proizvodi!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandidijaza jezika,grla i creva
PostPoslato: Pet Maj 21, 2010 12:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 20, 2010 5:27 pm
Postovi: 9
Cao,

Flukonazol je naziv aktivne supstance u flukonalu i diflukanu. To su dva potpuno ista leka, ali se jedan (flukonal) pravi kod nas a drugi je americki (diflukan). Bar tako mislim; ne bi smelo da bude razlike izmedju njih.

Berberin ces tesko naci ovde, moze se kupiti preko interneta, ili zamoli nekog u inostranstvu da ti posalje.

Divlji origano = vranilova trava. Ali i dalje mislim da bi bolje delovao u sadejstvu sa ostalim biljkama slicnog sastava (timijan, majcina dusica). Tahebo je vrlo dobar za iskorenjivanje crevne kandidijaze, a i zdrav je (puno gvozdja i povecava imunitet). Ako mozes da se izboris sa komplikovanim nacinom pripreme (20 minuta na tihoj vatri u vatrostalnom ili keramickom sudu) - go for it.

Popij slobodno ponekad Zero Colu da te mine zelja, jer sve te price o tome da ne smes NIKAD da uneses NISTA sa "zabranjene liste" su cista glupost, i na kraju se zavrse tako sto puknes i pojedes celu Milku i zalijes je pravom Colom (licno iskustvo).

Ne razumem sta mislis kad kazes da su "protein, kreatin i bcaa dijetetski proizvod" (naravno da jesu - suplements). Pomenula sam to jer ti je neko na forumu rekao da je opasno da ih uzimas, a ja ne vidim kako mogu da ti smetaju. ALI:
-"protein" znaci koncetrat ili izolat (koji su zdravi za tebe i svakog drugog), ne oni gejneri sa 20 odsto proteina, a sve ostalo je secer, jer to bi ti definitivno skodilo!
-kreatin je ok, ali ne vidim sta ce ti (osim ako osecas da imas vise energije od njega), sportisti ga koriste da nadoknade ATP i povecaju izdrzljivost a bilderi da im "napumpa" misice (zarobi vodu i naduje), mozda bi bolje bilo da za te pare kupis glutamin, koji je uslovno neesencijalan ali u stanjima iscrpljenosti organizma i dugotrajne bolesti suplementacija postaje neophodna (potreban je imunom sistemu da bi se borio protiv bolesti, i tvoje telo ce ga povuci iz misica, pa ako se pitas zasto gubis misicnu masu - eto ti jednog odgovora).

Eto, toliko za sad, hope it helps.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandidijaza jezika,grla i creva
PostPoslato: Pet Maj 21, 2010 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 20, 2010 5:27 pm
Postovi: 9
Pardon, glutamin je "uslovno esencijalan". Kah, kah... :wink: Upozorila sam te da nisam doktor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandidijaza jezika,grla i creva
PostPoslato: Pet Maj 21, 2010 7:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 11:54 pm
Postovi: 114
Ok.Primio k znanju.

Znam da zvuci glupo,ali da li je 2 l promuckane zero cole /dnevno puno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandidijaza jezika,grla i creva
PostPoslato: Pet Maj 21, 2010 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 20, 2010 5:27 pm
Postovi: 9
Moje misljenje je da jeste puno, cak i da nemas nikakvih zdravstvenih problema. Znas, nema secera, ali ima brdo zasladjivaca i vestackih ukusa i boja od kojih je vecina kancerogena. Pa ako mislis da je 2 litra TOGA dnevno dobro za tvoje telo, ok.

Znam da ce ti biti tesko da na to gledas sa te strane, ali kandidijaza moze da bude dobra stvar za tebe - u smislu da te natera da promenis ishranu, izbacis koncentrovane secere, mesne preradjevine, belo brasno, grickalice i gazirane sokove. Sve navedeno ionako nije dobro za bilo koga, i sve vise doktora i nutricionista to prica, ali niko ih ne poslusa dok se ne razboli, zar ne? Bar je kod mene bilo tako. I nemam nameru da se vracam na tu "samoubilacku dijetu".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandidijaza jezika,grla i creva
PostPoslato: Pet Maj 21, 2010 2:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 21, 2010 1:50 pm
Postovi: 5
Evo i mene na ovoj temi :cry:
Postavila sam pitanje na pedijatriji, jer se radi o mom sinu od 5god.koji ima kandidu spp u crevima.
Pio je nistatin, na dijeti je i nista ! I dalje ima kandidu. Sta dalje? Razmisljam o homeopatiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandidijaza jezika,grla i creva
PostPoslato: Pet Maj 21, 2010 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 20, 2010 5:27 pm
Postovi: 9
Zdravo, Dragana,

mislim da je najbolje da probate sa Taheebo cajem, mozete ga naci u svim apotekama i prodavnicama zdrave hrane, koristite 5 kafenih kasicica za pola litra vode, pa dajte sinu 4 puta dnevno po pola solje. Caj je blagog ukusa i (koliko znam) nije stetan. Takodje mozete da probate sa mesavinom cajeva, Institut Josif Pancic za probleme sa kandidom preporucuje sledecu mesavinu:
Timijan - 20%
Zalfija - 20%
Hajducka trava - 20%
Cvet nevena - 20%

4 kasike ove mesavine treba preliti sa 1l vruce vode i ostaviti pola sata. Ako ne mozete da je nadjete u apotekama, mozete i sami da je napravite, i dodajte i vranilovu travu (divlji origano) i petrovac.
Ne znam da li vec dajete sinu neku vrstu probiotika (drugi clanovi su ih vec pominjali na ovoj temi) da biste ojacali njegovu crevnu floru (da bi se telo samo izborilo sa kandidom kad je oslabite cajevima i dijetom). Potrudite se da nadjete probiotik koji moze da prodje zeludac neostecen, jer vecinu bakterija u kapsulama "pojede" nasa kiselina, pa samo bacate novac a malom nije bolje. Mozete da probate i sa kefirom.
Kapi propolisa su isto jako dobre, mislim da prave blaze rastvore za decu.
Flukonal je ipak previse jak i opasan lek, i mislim da ga nijedan lekar ne bi prepisao tako malom detetu osim u slucaju teske sistemske kandidjaze.
U nekim prodavnicama u Beogradu mozete naci biljne preparate (u kapsulama) americke firme NOW koji se koriste za suzbijanje blazih oblika infekcije (Candida Clear, Oregano Oil enteric coated i Olive Leaf extract), ali su prilicno skupi i ne znam da li se preporucuju deci. Ako zelite, mozete da pogledate sajt www.* REKLAMA *


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandidijaza jezika,grla i creva
PostPoslato: Pet Maj 21, 2010 4:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 09, 2010 11:20 pm
Postovi: 18
ne znam koliko je dobro da se piju ti suplementi ali pokusaj da ih izbegavas dok ne prodje kandida.
Cajevi sto je predlozila cura su dobri protiv kandidijaze.meni je propolis delimicno pomogao.
A za Coca Colu bi ti savetovao da je izbegavas jer stvarno raste gljivica od nje,ja sam imao negativna iskustva s gaziranim picima,pa jos Milku kad pojedem...bas mi se pogorsalo stanje od njih.
probaj sa surutkom umesto suplemenata.

Bice sve ok,kad tad. POZZz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandidijaza jezika,grla i creva
PostPoslato: Pet Maj 21, 2010 4:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 20, 2010 5:27 pm
Postovi: 9
Dragana,

Izvinite, tacan recept za caj Instituta za proucavanje lekovitog bilja je:

Herba majkine dušice (Serpylli herba) 20%
Herba origana (Origani herba) 20%
Cvet nevena (Calendulae flos) 20%
Herba hajdučke trave (Millefolii herba) 20%
List žalfije (Salviae folium) 20%

a uputstvo za pripremu je da ga prelijete hladnom vodom, pa poklopite i zagrejete do kljucanja, a zatim ostavite da stoji pola sata.

Eto sta se desi kad pisem po secanju, nije moje pamcenje vise sto je nekad bilo... :oops: :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandidijaza jezika,grla i creva
PostPoslato: Pet Maj 21, 2010 4:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 11:54 pm
Postovi: 114
Slika

Obo pakovanje ima 400g,..sta mislite o ovome????

Inace sto se ug. tice jedem int. pirinac 200g dnevno....


Znaci glutamin smem,kretain ist a za protein vam saljem deklalaciju istoh.


Poslednji put menjao X Black dana Pet Maj 21, 2010 4:59 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: