Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li imam simptome Astme?
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 2:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 13, 2008 6:40 am
Postovi: 8
Imam 25 godina od pre dve nedelje imam povremeno gušenje, sa stezanjem u grudima, prilikom udisaja/izdisaja svira mi u plućima. Pušim 8 godina aktivno u zadnje 4 nedelje skoro dve kutije dnevno. Uradio sam EKG, ultrazvuk srca i spirometriju (FEV1 103 , FVC 94, FEV1/FVC 111), apsolutno svi nalazi su uredni. Jedan doktor mi je rekao da imam poostren disajni šum, drugi doktor mi je našao obostrani bronhitis.

Mene ovo jako brine da nije u pitanju Astma, zato što ja ne kašljem ne izbacujem šlajm a osećam taj pritisak u grudima i često kasno uveče otežano dišem. To je sve kulminiralo prošle nedelje kada sam u teretani potpuno ostao bez vazduha malo mi falilo da padnem u nesvest.

Doktor mi je dao da pijem Dovicin, Defrinol, Durophillin. Mnogo mi je lakše čim uzmem ove lekove, kao da sam nov problemi sa disanjem brzo nestanu ali se opet kasno uveče vrate.

Nisam valjda zakačio Astmu :cry: :cry: :cry: Kako mogu da budem 100% siguran, koje testove još da uradim? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 8:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Treba uraditi metaholinski test u 'stabilnom stanju" tj. kada zavrsite sa uzimanjem pomenutih lekova.
Javite se pulmologu ili alergologu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 2:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 13, 2008 6:40 am
Postovi: 8
@anen gde ja mogu da uradim taj test?

PS: Ako vam nesto znaci ovo su sve analize koje sam do sada uradio.
SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 4:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Uradjene analize su o.k.,ali nisu dovoljne za dijagnostikovanje,odnosno iskljucivanje astme.
Pomenuti test radi se na imunologiji poliklinike klinickog centra Srbije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 5:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 13, 2008 6:40 am
Postovi: 8
Hvala na odgovoru kada se vratim sa odmora uradicu taj test. Trenutno sam u Užicu kod svojih i ovde nema taj metaholinski test ima samo neki Alergo testovi i bronhodilatacioni test. Dal da radim njih pre nego što se vratim u BG?
http://corona-clinic.com/cenovnik_pod.p ... i_pod_id=2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 5:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 03, 2008 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 13, 2008 6:40 am
Postovi: 8
Išao sam da zakažem pregled. Nema slobodnog mesta, moram da čekam dva meseca :oops: Znate li na kojim privatnim klinikama rade metaholinski test?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 07, 2008 6:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 13, 2008 6:40 am
Postovi: 8
Zakazao sam u subotu na jednoj privatnoj klinici bronkoprovokacioni test histaminom. Rekli su mi da je efekat isti kao kod metaholina? U medjuvremenu sam uradio dodatne analize, krvnu sliku i neke alergo testove. Pošto nisam alergičan da li to znači da su šanse za astmu dosta manje?



SlikaSlikaSlikaSlika

Imam povišen MCH,MCHC,RDW,PDW i nizak Pct. Doktor mi za njih ništa nije rekao samo je pošto sam ga uhvatio u prolazu na brzinu prokomentarisao da su nalazi uredni. Postoji li negde internet enciklopedija gde za te skraćenice (MCH,MCHC,RDW...) postoji objašnjenje šta su.

Mnogo se brinem i paničim takav sam stalno kad me nešto boli, kada sam bolestan. U glavi mi je dijagnoza Astma, dok mi neko ne dokaže suprotno. :lol: :lol: Verovatno je u pitanju respiratorni sistem iritiran treninzima, prekomernim pušenjem u poslednje vreme i nekom dodatnom infekcijom i da je to glavni razlog tegoba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 11, 2008 1:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 13, 2008 6:40 am
Postovi: 8
Uradio sam i test histaminom. Gospodja koja je radila test na prvim dozama od 0,25mg/mL , 1mg/mL, 4mg/mL je zaboravila da pusti rastvor da prodje kroz masku. Tako da sam test praktično počeo od 8mg/mL a završio na 10mg/mL :o .

Razlika je na kraju -4% i nisam pozitivan. Nisam stigao da je pitam da li ta greška na početku utiče na konačni rezultat jer mi je u glavi bilo samo što pre da izađem napolje zbog šoka na testu od 8mg/mL i nenormalno mnogo kasljanja posle 10mg/mL :D



Slika

PS: Zašto niko osim mene ne odgovara na temi :-? U čemu je problem? :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 141 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: