Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2316 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 151, 152, 153, 154, 155
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Feb 06, 2020 6:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Cao Kris , da , PCR koji sam dao na pola terapije tj pre dva meseca kaže 9.000 kopija ☺️....konkretno 1930 IU/ml

Vrh

PostPoslato: Čet Feb 13, 2020 11:51 pm 
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Danas Alt-65 Ast-45 , konacno posle skoro godinu ipo dana se smiruju :)

Vrh

PostPoslato: Uto Feb 18, 2020 7:49 pm 
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Cao društvo, sve najlepše želim, što više negative u ovom našem smislu, a pozitivne u svim drugim sferama. Danas sam bila na kontroli i PCR prvi put posle 5 god 1600, a ks dobra, transaminaze kao i uvek oko 20. Ali nisam dobila nikakvu terapiju, još uvek sam za praćenje, spominjala mi je aparat koji je u kvaru pa bi trebalo možda uskoro da proradi i da ga donesu kod njih "u kucu". Hvala bogu! Nema potrebe biopsiju da radim, ni fibrosken, samo eho da donesem za 6 meseci. I ks će mi uraditi. Ovako je sve ok. Eto Milice ti si dobila lek, ali verovatno jer si i prošli i poslednji put imala 1900/1600 i znaš dugo za virus. Bolje je tako.Meni ce PCR da rade za godinu dana, pa ko zna mozda tad dobijem, ako ostane ova kolicina, a možda i padne. Dr kaže, sve zavisi od antitela. Kao to je ok, jer kad se razmnožava virus, stvara se veća količina antitela. Nisam više pametna, ali šta je tu je. Svakako je podmuklo sve u vezi ovog hep B. Ako sam se ikada najzdravije hranila i vodila najviše računa u zivotu, to je bilo u poslednjih godinu dana.Kristina, mislim da nemaš nijednu kontraidikaciju za vto ali proveri sa dr, čak ni antivirusni lekovi. Meni je naša dr koja je otišla u penziju spominjala u drugoj trudnoći i ako skoči viremija, ili pozutim, antivirusni lekovi se normalno piju u trudnoći. Ali razgovaraj sa dr na tu temu. Kako ste svi, da li ima nešto novo? 

Vrh

PostPoslato: Uto Feb 18, 2020 8:04 pm 
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Ova poruka iznad je od pre mesec dana, nisam uspevala sa telefona da posaljem.
Bravo Kris, to su mnogo dobre vesti, znaci ima sanse i to velike.
Milice, i kod tebe je super situacija. Bravo!
Svima zelim sve najbolje!
Pozdrav za nove clanove.

Vrh

PostPoslato: Sre Feb 19, 2020 7:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
E sonyq isti nam pcr :D ....ja isla po moje rezulate pcr-a, a ono oni mi radili neku drugu analizu greskom, pa me opet bocnuli ,pa sad opet cekam rezultat :roll: . Tacno mi se smucilo, od novembra idem tamo svakog meseca po nesto. Ko je vas doktor tamo?Moja ide u penziju, pa se nadam da cu kod nekog kod koga su kontrole na 6 meseci.

Vrh

PostPoslato: Pet Feb 21, 2020 12:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Situacija,super,značajan pomak.Koliko razumeh Milica i soniq isti broj kopija a Milica dobi terapiju a soniq ne.Moguce sto Milica duze vremenski prati virus.E meni u ambulanti je neka Ivana Gmizic,na pecatu pise,mlada je,fina.Ja Jos cekam nalaze,PCR nije gotov,a rekla mi je krajem februara pocetkom marta da dodjem,pa da sve ukupno dignem nalaze PCR,antitela i kks.Tako da cekam da i PCR bude gotov pa Cu da idem,i da vidim i ta antitela zivo me zanima.Nisam ni znala da kod mene uopste postoji ta mogućnost.Kaze ako bude PCR opet negativan,a antitela hbs pozitivna i hbs sv negativan,onda prestane lecenje.A ako bude bez stvorenih antitela ,nastavljam i dalje lek,dok se ne stvore .Ne nadam se previse,al zadovoljna sam jer nisam racunala da ta opcija uopste postoji.Uradila sam ultrazvuk sto mi rekla,i ovako ja transaminaze i sve je ok.Cekam sad ove najbitnije nalaze

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2316 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 151, 152, 153, 154, 155

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata