Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Da li ćete se vakcinisati protiv novog gripa A/H1N1?
Da 16%  16%  [ 42 ]
Ne 84%  84%  [ 215 ]
Ukupno glasova : 257
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 1:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Mislim da je prica o stetnosti adjuvanata u vakcini preterana isto onoliko koliko je preduvana i prica od opasnosti od H1N1. Svi smo primali i vakcine koje je trebalo primiti i vakcine koje nije trebalo primiti... Mislim da niko nije budala sta god da uradi, posto definitivno postoje jaki argumenti i za jednu i za drugu odluku (rakija, lukac i slanina to svakako nisu). Meni je zasmetala jedna druga stvar: Koliko je PET CT skenera, MR-ova i GAMA nozeva npr. moglo da se kupi za lovu koja je potrosena za vakcine?? Dobar deo problema u dijagnostivci i lecenju raka (koji ubija mnogo vise ljudi od gripa) bi bio resen. Ali opet druga strana ove price je DA LI JE DRZAVA BILA PRIMORANA DA SVAKOM GRADJANINU I GRADJANKI KOJI TO POTENCIJALNO ZELI, PRUZI MOGUCNOST DA SE VAKCINISE??? Zasto postavljam ovu tezu?? Na stranu to da se vakcine kupuju od Miskovica, da li neko od "pametnih" dezurnih pljuvaca po TM ne bi pljuvao po njemu i drzavi da je npr. neko hteo da se vakcinise, a drzava mu rekla da nema vakcina jer ih je uzeto premalo??? Ovo me navodi da razmisljam o licnim frustracijama i zivotnoj neispunjenosti onih koji dezurno pljuju po svemu. To je ono: "Ja sam najpametniji, ali je drzava kriva sto nisam zavrsio ni srednju skolu, pa radim za 150e" ili "Ja sam najzdraviji, tako da ce drzava biti kriva ako umrem od bolesti"... Isto to mislim i za potpisivanje. Drzava ne sme biti alibi za pogresnu odluku koju sami donesemo, vec samo informator (gde mislim da je zakazala). Postoji i nesto sto se zove "individualna odgovornost", samo je ona kod vecine naseg zivlja izumrla kao kategorija, a to je uzrokovano preteranim neradom i nesrazmerno dobrim kvalitetom zivota (u odnosu na ulozeni rad) u konstelaciji koja je vazila poslednjih 65 godina i mogucnoscu da se za svakojake gluposti tereti drzava koja nema nacin da odgovori. Tako da je cela ova prica oko H1N1, Miskovica, vakcina i njihovog dejstva, potpisa i skvalena, vise socioloski nego medicinski fenomen i kao takvog ga treba tretirati...

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 1:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Sreca nasa da imamo tebe pametnog da nas prosvetlis!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 24, 2009 1:21 pm
Postovi: 13
peniko je napisao:
Tako da je cela ova prica oko H1N1, Miskovica, vakcina i njihovog dejstva, potpisa i skvalena, vise socioloski nego medicinski fenomen i kao takvog ga treba tretirati...

Ti si, verovatno, neki "menadžer i radiš u Delti pa te lično pogađa kada ti neko pljuje gazdu. Verovatno sebe smatraš uspešnim intelektualcem i nervira te sirotinja koja radi za 150 evra jer, Bože moj, ko im je kriv što im roditelji nisu imali pare za neki privatni fakultet na kome se ocena dobija prepisivanjem! E, vidiš, ja imam fakultet (beogradski univerzitet), platu za koju mogu da kažem da je bezobrazno velika za uslove u Srbiji, nisam frustriran i prilično sam životno ispunjen. Zato smatram da nisi shvatio poentu zbog koje ljudi odbijaju ovu vakcinu. A ako si toliki intelektualac, uslovi pod kojima se sve dešava, ne samo kod nas, bi morali da te navedu na razmišljanje. I, molim te, ne vređaj nikog samo zato što ti imaš previsoko mišljenje o sebi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 2:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Dejanbg je napisao:
Sreca nasa da imamo tebe pametnog da nas prosvetlis!

Vec se ljudi pronalaze... ARGUMETI??? :-?

aleksat je napisao:
peniko je napisao:
Tako da je cela ova prica oko H1N1, Miskovica, vakcina i njihovog dejstva, potpisa i skvalena, vise socioloski nego medicinski fenomen i kao takvog ga treba tretirati...

Ti si, verovatno, neki "menadžer i radiš u Delti pa te lično pogađa kada ti neko pljuje gazdu. Verovatno sebe smatraš uspešnim intelektualcem i nervira te sirotinja koja radi za 150 evra jer, Bože moj, ko im je kriv što im roditelji nisu imali pare za neki privatni fakultet na kome se ocena dobija prepisivanjem! E, vidiš, ja imam fakultet (beogradski univerzitet), platu za koju mogu da kažem da je bezobrazno velika za uslove u Srbiji, nisam frustriran i prilično sam životno ispunjen. Zato smatram da nisi shvatio poentu zbog koje ljudi odbijaju ovu vakcinu. A ako si toliki intelektualac, uslovi pod kojima se sve dešava, ne samo kod nas, bi morali da te navedu na razmišljanje. I, molim te, ne vređaj nikog samo zato što ti imaš previsoko mišljenje o sebi.

Ne, nisam menadzer, nego Dipl. Mas. Ing., a ovih dana i master, ako sve bude u redu (Masinski fakultet u Beogradu je fakultet beogradskog univerziteta koji je verovatno x puta ozbiljniji od Vaseg ukoliko niste inzinjer elektrotehnike ili lekar) i ne radim u Delti, a bio sam na protestima protiv gospodina monopoliste koji je vlasnik iste. Vidite, ja mislim da ste Vi taj koji niste shvatili poente moje price, a one su:
1. sa tako malo informacija, koliko imamo o vakcini i gripu, nije moguce formirati adekvatno misljenje, ma koje ono bilo, sto automatski znaci da niko nema pravo da dodje i napise "onaj ko se vakcinise je budala"
2. da nekada moramo preuzeti odgovornost za svoje postupke i odluke i baviti se sobom i svojim napretkom umesto sto pljujemo po politicarima (koji god oni bili) posto je tako lakse. To je jedna od karakteristika naseg naroda koja mi jako ide na nerve... Lakse je kriviti drzavu sto nam je lose nego uraditi nesto da nam bude bolje
3. uslovi pod kojima se sve desava me i jesu naveli na razmisljanje (koje je mozda drugacije u odnosu na Vase), a smatram ga objektivnim, zato sto se trudim da ga ne formiram na bazi teorija zavere, vec na medicinskim podacima i statistici. To je jos jedan od razloga za objavljivanje mog prethodnog posta. Dok god neko bude u stanju da bazira svoje odluke na tome ko je uvezao vakcine, kome idu provizije, ko "eksperimentise" i slicnim teorijama, daleko je od medicinski ispravne odluke. A po mom misljenju, medicinski ispravna odluka nema nikakvu presumpciju i smatram je bilo kojom odlukom koja je donesena iskljucivo na osnovu obrade medicinskih podataka i saveta lekara.
4. nikoga nisam vredjao, a post je odgovor na neke uvrede u prethodnih 8-9 strana poput:
peratoma je napisao:
Uvek je i bila pljacka. A Tomica Milosavljevic je jedno od najvecih govana u zdravstvu. Smatram da se samo dubokoumobolna osoba moze vakcinisati od neceg cega nema ili nije nista razlicito od onoga cega vec ima (virus kao virus i grip kao grip).
ili
peratoma je napisao:
SAMO CE SE BUDALE VAKCINISATI :roll:
...

Inace, na osnovu podataka koje imam, o samoj bolesti i vakcini, kao i na osnovu razgovora sa nekim lekarima koje poznajem, definitivno sam blizi odluci da se ne vakcinisem, ne zbog opasnosti od vakcine, vec zbog prenaduvanosti price o gripu... Kada ga mediji ne bi toliko forsirali, cela ova stvar bi bila mnogo tisa i bezbolnija. Buduci da se non-stop prati da li je neko umro od H1N1 i takve se stvari objavljuju, prosto me zanima koliko bi se podigla zdravstvena svest stanovnistva kada bi se za svaku bolest svakodnevno objavljivalo koliko je ljudi umrlo. Da li bi preraslo u paranoju??? :roll: :roll: Na osnovu nekih istrazivanja na kojima sam ucestvovao, godisnje u Srbiji samo od posledica aerozagadjenja umre oko 2000 ljudi (a opet niko ne nosi maske zbog toga) :lol: :lol:

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 2:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Zaboravih... Moze biti interesantno. U jednom klinicko-bolnickom centru u Beogradu od skoro 900 zaposlenih, 34 se do juce prijavilo za vakcinaciju, a samo 21 vakcinisalo... Npr. to je za mene argument, a ne Miskovic, luk i slanina...

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Ned Dec 27, 2009 11:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Boginje prelezite samo jednom. Ne mozete ih dobiti 2x, jer ste stvorili antitela i imuni ste na ovaj virus.
Medjutim, virus influence mutira, sto znaci, da ako ste ove sezone oboleli od gripa, mozete grip dobiti i sledece i sledece . . .

Medicina danas jos uvek nije uspela da nadmudri virus influence i napravi adekvatnu vakcinu koja bi nam omogucila da se resimo ovog napasnika. Medjutim i pored toga od borbe se ne odustaje i svake godine se proizvodi vakcina na osnovu poznatih antigena virusa influence od prethodne sezone kako bi se zastitile rizicne grupe stanovnistva. Prvo moram da objasnim sta su rizicne grupe: to su ljudi koji su u zivotnoj opasnosti ukoliko obole od gripa, (pa cak i jace kijavice); a to su svi preko 80 godina i ljudi koji boluju od teskih hronicnih bolesti ili bolesti imunodeficijencije. Elem, koliko ova vakcina stiti diskutabilno je.

Vakcina se prima na pocetku sezone gripa. Ne morate da budete medicinski edukovani da bi ste znali kada je sezona gripa. Primati vakcinu protiv virusa influence krajem decembra, a pogotovo u martu (koji god bio "sezonski", H1N1) je kao stavljati zimske gume u prolece.

Virus influence je vec mutirao i ova vakcina nema nikakvog efekta (mislim pozitivnog, tj. protektivnog, a stetnog ne znam).

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Ned Dec 27, 2009 1:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Dal` je virus vec mutirao ili nije mutirao, to vi ne mozete znati!!! (licno sumnjam da je mutirao, a cak i ako je mutirao ipak ostaje malena zastita ne toliko od oboljevanja koliko od teskog oblika oboljevanja).

Tako da ovde nije rec o samom vakcinisanju kao vakcinisanju, vec je pitanje koliko su ispravne i sigurne vakcine koje nam se nude!
Da su to vakcine koje nemaju adjuvans, to bi bila vec druga prica.... ili da su vakcine ispitane kako treba.

A sta su to rizicne grupe, to na ovome sajtu ne treba objasnjavati (ali cenim trud).

Vakcina se uvek prima pre nego sto se javi gripa...(ali to je vec druga tema)

@Peniko, ako su tvoje informacije tacne, one zaista mnogo kazuju! I zaista si u pravi kada kazes da je to argument za ili protiv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Ned Dec 27, 2009 7:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Citiraj:
Dal` je virus vec mutirao ili nije mutirao, to vi ne mozete znati!!! (licno sumnjam da je mutirao, a cak i ako je mutirao ipak ostaje malena zastita ne toliko od oboljevanja koliko od teskog oblika oboljevanja).


Ono sto sigurno znam je da se "Da l' " pise odvojeno, a sto se mutacije virusa tice ne mogu vam argumentovati da je mutirao, a ako jeste, nemate nikakvu, a ne malenu zastitu; ili imate antitela na taj virus i necete oboleti ili nemate, nema izmedju. Neko ce prelezati u lakoj, a neko u teskoj formi, kao sto neko nece ni oboleti, al' to nema veze sa vakcinacijom.

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Dec 28, 2009 2:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
http://www.mondo.rs/s156721/Novi_grip/Novi_grip_nije_tigar_-_vec_mackica.html

Mislim da u dilemi "Da li se vakcinisati ili ne?" najmanje mesta ima razgovoru o vakcini...

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Dec 28, 2009 3:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
drdusan je napisao:
Ono sto sigurno znam je da se "Da l' " pise odvojeno, a sto se mutacije virusa tice ne mogu vam argumentovati da je mutirao, a ako jeste, nemate nikakvu, a ne malenu zastitu; ili imate antitela na taj virus i necete oboleti ili nemate, nema izmedju. Neko ce prelezati u lakoj, a neko u teskoj formi, kao sto neko nece ni oboleti, al' to nema veze sa vakcinacijom.


... a ono sto ja sigurno znam je da se vi necete 'leba nejesti' i pored toga sto toliko reklamisete tu vasu ordinac. (u vasem potpisu) ukoli ste tako drski i nevaspitani i prema pacijentima jer u bgd- u (ohhh, napisah malo 'b' u zurbi, izvin`te) :oops:
.... znaci ovde gde sam ja, takvi lekari ne prolaze, verujte mi na rec!

Ja imam 10% popusta pri svakom dolasku u odredjenu ordinaciju samo zato sto ne trpim neke stvari, a, vidite, ja sam rado vidjen pacijent u svim privatnim klinikama, jer tamo gde ja idem, tu obavezno dodje zamnom bar jos njih osmoro iz uze porodice (siru ne pominjem).
Kod ORL idem prvoklasnog koji uopste nije skup i rado cu svima poslati njegove podatke na PP!

A sto se tice mutiranja virusa i zastite, pronadjite textove naseg dobrog starog Dr Radmila Petrovica koji ce vam mozda oci otvoriti....

Arogancija jos nikome dobrog nije donela, pa vi malo razmislite jer ono sto vi ovde pisete i kako se obracate, govori o vasem radu mnogo vise nego reklama koju vucete za sobom! 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Dec 28, 2009 4:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Ja mislim da se ovde diskutuje o vakcinama i vakcinaciji, a ne o tome gde se vi lecite i kolike repove vucete za sobom.

Molim moderatore da intervenisu jer mislim da nije dozvoljeno vredjanje
Citiraj:
ukoli ste tako drski i nevaspitani

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Dec 28, 2009 9:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
drdusan je napisao:
Ja mislim da se ovde diskutuje o vakcinama i vakcinaciji, a ne o tome gde se vi lecite i kolike repove vucete za sobom.



Da, da, treba kazniti one koje vredjaju i kulturne osobe repatim nazivaju, a posle nja, njaa.
:D :D :D :D

Vakcina je stvar slobodnog izbora.
Jos ne znam dal` cu se vakcinisati... razmisljam jos malo... a putovanje i vakcinisanje niko ne pominje, hmmm.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Uto Dec 29, 2009 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 05, 2007 7:21 pm
Postovi: 25
Lokacija: beograd
neću se vakcinisati jer sam u šestoj nedelji trudnoće, ali da nisam trudna , tek se onda ne bih vakcinisala. moj kum, koji je doktor, preporučio mi je da vakcinišem dete koje ima dve i po godine, ali ću se ja konsultovati i sa detetovim pedijatrom. kao što je neko na forumu rekao, mislim da je sad već kasno za vakcinaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sre Dec 30, 2009 12:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 9:58 pm
Postovi: 45
Lokacija: Novi Sad
Putujem u Februaru u Aziju, tako da cenim da ću se vakcinisati uskoro. Što je sada kasno za vakcinu? Koliko ja znam, potrebno je 7-10 dana da se stvore anti-tela. Što bi onda bilo kasno? Da ne mislite da će girp sad odjednom da nestane? Ovi naši jesu zakasnili debelo, ali da je kasno...ne bih se složio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sre Dec 30, 2009 8:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Ljudi stvarno sam u dilemi, vakcinisanje je pocelo, kod mene u skoli se vakcinisalo 10 tak ljudi od 150 koliko nas ima u kolektivu. Sta da radim sa detetom, sta je gore, eventualna posledica vakcine ili zakaciti grip. U mom gradu je umrla jedna mlada zena trudnica od svinjskog gripa, ili bar tako kazu. A usput od moje poznanice je sin od 16 godine prelezao tu gripu i eto sada mu nije nista. Sta da se radiiiiiii??????


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 162 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: