Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: bijelo pranje
PostPoslato: Pet Avg 25, 2006 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 12:49 pm
Postovi: 31
sestra mi ima mnogo welik problem ,ima bijelo pranja i kaze da je neprijatnog mirisa... cula sam da to moze da maze jogurtom ili kamilicom . ima 16 godina i ne zeli kod ginekologa ni pod raznom :(

_________________
Voli sebe ali i ulazi u sebe !!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 26, 2006 12:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 7:51 pm
Postovi: 114
Belo pranje moze biti fiziolosko ili znak oboljenja.Belo pranje nije bolest,nego je znak nekih ginekoloskih ili drugih oboljenja.Fiziolosko belo pranje je sluz koju zdrave zene izlucuju u normalnim prilikama iz polnog organa.U nekim periodima zenskog zivota ta sluz je jaceg intenziteta(samim tim i mirisa),a nekad manjeg.Jaceg da kazem moze biti pre menstruacije,posle nje,pre porodjaja,i takodje posle.A slabijeg skoro neprimetnog moze biti kod frigidnih zena,a najcesce kod starijih zena uopste.Cesto je tesko odrediti da li je belo pranje oboljenje ili normalni vaginalni sekret.Ponekad zena dodje kod ginekologa zbog nekog iscedka koji je ustvari sasvim normalan.A i desava se da lekar utvrdi jak bolesni iscedak.Najcesci uzrocnik belog pranja je tzv trihomonas vaginalis....Prvenstveno se prenosi seksualnim putem(naravno nezasticenim odnosom).Kod zene pocinje u vidu jakog svraba na polnom organu,pa se samim tim pojavljuje i iscedak koji jako zaudara.Necu sad da navodim koje lekove treba koristiti za lecenje toga i slicne informacije,nego cu da posavetujem tvoju sestru,tj ne,nego cu da joj kazem da ode kod ginekologa.Ginekolog je doktor koji ce odredjenim pregledima najbolje znati da kaze njoj o cemu se tacno radi,da li je oboljenje ili nesto neozbiljno.Ne treba se plasiti ginekologa,vec ga prihvatiti kao nesto sasvim normalno u zivotu,i uvek prvo se njemu obratiti,jer on najbolje zna.Ukoliko tvoja sestra nikad nije bila kod ginekologa,i ima neki strah,odbojnost ili sta vec,ima nekoliko sajtova koji mogu da je upoznaju sa prvom posetom,a i siguran sam da majka moze u tome isto da pomogne.Sad da ne tupim ja vise :) :) Nadam se da shvatas moje reci i da ce pomoci tvojoj sestri :D

Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 26, 2006 5:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 12:49 pm
Postovi: 31
Dala sam joj da procita owo,e sad postoji jedna stwar ona nikada nije imala seksualni odnos tako da nije to znaci. xwala ti puno,mada nece da cuje za ginekologa,mada u swakom slucaju makar znamo nesto o tome. mnogo xwala !

pozdraw :D

_________________
Voli sebe ali i ulazi u sebe !!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 26, 2006 6:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 7:51 pm
Postovi: 114
Izvini mozda nisam rekao da se moze dobiti i neseksualnim putem.Ne moze se celog zivota ziveti bez posete ginekologu :-? Za nju je sve to jos uvek novo,pa se i ne ocekuje da ga posecuje.Ali sad moze biti nesto ozbiljnije,tako da je najbolja stvar-ginisha.Ajde pamet u glavu i zelim sve najbolje :)

Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 26, 2006 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 12:49 pm
Postovi: 31
xwala puno dacu joj i owo da procita pa kako xoce. weliki pozdraw :)

_________________
Voli sebe ali i ulazi u sebe !!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pitanje ???
PostPoslato: Pon Avg 28, 2006 10:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 28, 2006 10:46 am
Postovi: 1
Postovani !!

Ovde sam malo procitao o problemu koji muci moju djevojku vec duze vrijeme.
Naime osim sto joj se desava to bijelo pranje u predjelu jajnika ponekad ima jake bolov. Veoma tesko mokri sa naprezanjem.
Pokusala je sama da uzima antibiotike jer je sumljala na upalu urinarnih puteva, takodje je koristila neke vaginalete kao tablete medjutima zadnje vrijeme ta sluz nije vise tecna nego je mnogo cvrsca sluku zvakace gume.
Sto se tice nasi odnosa vodimo racuna o svim aspektima sigurnog odnosa i nemamo bas ceste odnose mozda jednom mjesecno.
Mene interesuje da li ove stvari mogu negativno uticati na plodnost djevojke?
Unaprijed yahvalan na odgovoru !!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 28, 2006 11:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Citiraj:
Pokusala je sama da uzima antibiotike jer je sumljala


Pa na osnovu čega ja smela sama da uzima antibiotike(osim ako nije ginekolog)pa i tada,koju grupu antibiotika je sebi ''prepisala'', bez brisa ,bez odredjivanja ,grupe sekreta,krajnje neozbiljno.
A što se tiče plodnosti ,pa i te kako ima veze ako se upale, infekcije i sl.zapuste da ima veze,ja se nadam da ćete dobiti i odgovor nekog od ginekologa ,ali to znamo svi ,koji baš i nemamo veze sa medicinom
Devojku pod ruku pa kod ginekologa. :wink: Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 28, 2006 10:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 7:51 pm
Postovi: 114
Sasvim je neodgovorno ne otici kod ginekologa :x Kad se vec toliko brinete i pazite,znate sta vam je ciniti.
Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 3:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 01, 2006 5:48 pm
Postovi: 10
Prije svega bih preporucila tvojoj sestri da se javi ginekologu, a ti i mama joj pomozite da razbije taj taboo. Nakon seksualnog odnosa svakako je neophodno redovno ici na ginekoloski pregled.
E sad, kao zensko koje se, naravno, susretalo sa problemom bijelog pranja, mogu da prenesem jedno svoje iskustvo. Ispiranje cajem od zalfije je bilo od velike pomoci, a naravno da sam prethodno imala pregled kod ginekologa i analize i nije se radilo ni o cemu neuobicajenom kod zena. Moze da proba sa zalifijom, meni je zaista pomoglo. No, ginekologu svakako treba otici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 01, 2006 5:48 pm
Postovi: 10
Prije svega bih preporucila tvojoj sestri da se javi ginekologu, a ti i mama joj pomozite da razbije taj taboo. Nakon seksualnog odnosa svakako je neophodno redovno ici na ginekoloski pregled.
E sad, kao zensko koje se, naravno, susretalo sa problemom bijelog pranja, mogu da prenesem jedno svoje iskustvo. Ispiranje cajem od zalfije je bilo od velike pomoci, a naravno da sam prethodno imala pregled kod ginekologa i analize i nije se radilo ni o cemu neuobicajenom kod zena. Moze da proba sa zalifijom, meni je zaista pomoglo. No, ginekologu svakako treba otici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 4:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Svaki savet u osnovi nosi poruku da se ginekoloski problem ne moze i nece resiti bez pregleda ginekologa.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 3:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 17, 2007 2:01 am
Postovi: 17
Lokacija: apatin
ja imam belo pranje i zanima me da li je u tome nesto lose? imala sam ga i ranije po par dana,ovo je vec 5 dan kako ga imam pitala sam drugaricu iz razreda ona je rekla da je to kod nje normalno da ga ima po nedelju dana u mesecu kao menstruaciju. . . hmm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 11, 2008 9:19 pm
Postovi: 5
cula sam da se od nekih lijekova takodjer moze dobiti bijelo pranje. zanima me je li to istina?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 9:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Moze od antibiotika a to su onda gljivice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bijelo pranje
PostPoslato: Čet Okt 21, 2010 12:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 11:59 pm
Postovi: 2
Ja se isto patim sa bijelim pranjem .. isla sam ginekologu i uradila Papa test i pokazalo mi je da sam druga grupa, koristila sam i vaginalete i sve je bilo super, dok opet nije pocelo :( ... nije mi gust sekret i nema svraba, niti peckanja samo ponekad neki cudan mirisa :/// ... zbog kog mi je jako neprijatno. Za pranje koristim nesto za intimno pranje, kupljeno u apoteci. Pijem i caj protiv bijelog pranja, ne znam šta jos da radim ... POMOOĆĆĆ :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: