Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: vocni jogurt-pitanje
PostPoslato: Sub Avg 12, 2006 6:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 5:47 am
Postovi: 32
Lokacija: KRALJEVO
Posto moja beba pije adaptirano mleko i tako cemo da furamo do godinu dana zanima me da li mogu da mu dajem vocni jogurt i ako smem kada?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 13, 2006 1:00 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ne pre 6. meseca, prema mom lekarskom i roditeljskom iskustvu. Realno, ni tada - jogurt je malo nezgodan, zaboravlja se da ljudska vrsta relativno od skora ima kravlje mleko u ishrani, pre toga (pre pripitomljavanja zivotinja koje daju mleko) nismo cak ni imali enzime kojima bi ragradili to mleko i koristili ga kao hranu. Zakljucak: najpre uvedite kasice i kompote, pa bareno meso i povrce, zatim tek predjite na vocni jogurt kao dodatak. Tako sam ja radio sa svoje dvoje dece. Ne bih da sada podsecam, cucete razlicite savete, ima i starijih zena (na primer, moja majka, tetka i ostale "ispisnice'), koje ce Vam tvrditi kako su deci maltene u drugom mesecu davali pasulj i pecenje, sarme i kavurme ("Pa sta im fali?!") - ali to su bezvezarije :roll:

Pozdrav.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 13, 2006 3:56 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
dr ivica je napisao:
Ne pre 6. meseca, prema mom lekarskom i roditeljskom iskustvu. Realno, ni tada - jogurt je malo nezgodan, zaboravlja se da ljudska vrsta relativno od skora ima kravlje mleko u ishrani, pre toga (pre pripitomljavanja zivotinja koje daju mleko) nismo cak ni imali enzime kojima bi ragradili to mleko i koristili ga kao hranu. Zakljucak: najpre uvedite kasice i kompote, pa bareno meso i povrce, zatim tek predjite na vocni jogurt kao dodatak. Tako sam ja radio sa svoje dvoje dece. Ne bih da sada podsecam, cucete razlicite savete, ima i starijih zena (na primer, moja majka, tetka i ostale "ispisnice'), koje ce Vam tvrditi kako su deci maltene u drugom mesecu davali pasulj i pecenje, sarme i kavurme ("Pa sta im fali?!") - ali to su bezvezarije :roll:

Pozdrav.







Potpuno se slazem sa ovim i pozdravljam ovakav zdrav nacin zivljenja, a posebno mi je drago kada cujem da ima roditelja koji postuju ove "zakone" u rastu i razvoju svoje dece!!! :wink:

To sto smo mi nacija kod koje je aktuelno da se deci daje slanina pre nego sto nikne i prvi zub, to je posebna prica.......
A sve te "bake" koje to savetuju imaju i po 80 godina sada, a dugi niz godina su bile prinudjene da gladuju zbog nacina zivota, nemastine i ratova i sve su zeljne svinjskih snicli koje nisu mogle da tamane, a zahvaljujuci tome su i danas zive i dobrog su zdravlja-za svoje godine!!

Nasem zelucu je potrebno 3 dana da svari solju mleka......... :o , jer se nakon sto ga popijemo, ono u stomaku pretvori u masnu loptu i treba dosta vremena da se ona razgradi i onda organizam trosi energiju na varenje toga umesto na "pametnije stvari" i samim tim mu onemogucava normalno funkcionisanje!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 26, 2007 10:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Donekle se slažam ali ne u potpunosti.
Iz ovih postova naročito mjjinog može se zaključiti da su mleko i mlečni proizvodi štetni po zdravlje.
A to nikako nije istina jer oni sadrže kalcijum, pročišćavaju organizam, ali ne treba da se preteruje u konzumiranju.
Naime, mislim da bi sa voćnim jogurtom moglo da se počne kada beba navrši 9 meseci, preporučujem onaj mali koji proizvodi Campina.
Ja njih dajem mojoj ćerkici od 9 meseci i voli da ih poručka.
Ono što je dobro kod njih je što je to:
1. mlečni proizvod
2. voćni proizvod
3. ne sadrži konzervans

Pa ga toplo preporučujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 26, 2007 1:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 09, 2007 11:33 pm
Postovi: 63
Moja beba ne voli mnogo mlijeko tako da mu rado dajem vocne jogurte ,da bar koliko toliko nadoknadi ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 90 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: