Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 43  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Čet Apr 12, 2012 4:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 7:35 pm
Postovi: 52
Nismo ni prvi ni poslednji koji imaju tinitus. Moramo nauciti da zivimo sa njim citavi zivot, prvih par mjeseci su jako teski ali posle se i gotovo zaboravi na zujanje :). Pozz i glavu gore!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pon Apr 16, 2012 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 16, 2012 9:41 pm
Postovi: 1
Tinius mi se pojavio pre vise od godinu dana. Uz povremene vrtoglavice i glavobolje, podnosio sam to nekako sve dok se nedavno nisam prehladio nakon cega se zujanje pojacalo uz vrtoglavice i glavobolju sa desne strane. Dobio sam Betahistin od ORL-a i kapi za nos ali stanje se ne poboljsava. Kome bi mogao da se obratim, u Bg-u, za pomoc?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pon Jun 18, 2012 9:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 18, 2012 7:01 pm
Postovi: 3
Vec sam otvorila temu, ali ajde i ovdje da probam. 8)
Bila sam depresivna, anksiozna, nikakva 2 god- nastalo je pucketanje u usima.
Kao da imam zapusenost uha i kao da imam zapusenost glave- sticem takav utisak. Mozda i za glavu umisljam ne znam.
Kod ORL doktora ( kod troice sam bila, odlicnih strucnjaka)- sve SAVRSENO, audio i timpanometrija, sve, sve
samo sto me ludom ne nazovu..
nalazi krvi, mokrace, stitne, snimak puluca, sve ok
namjestala sam atlas i kicmu..
NE ZNAM VISE STA DA RADIM!!!!!!!!!!

Oni kazu da je to samo posledica depresije i da ce samo od sebe da prodje, da sam prezdrava.

Pucketa posebno kad zacepim nos i kad probam tako vazduh da izbacim.
Nikad ne pucketa samo od sebe, nego kad radim nesto s uhom, a tesko je opisati sta, kad pokusavam da kroz nos izbacam vazduh ka uhu.. ne umijem da objasnim, jer pucketa godinu dana.
Nista me ne boli, lijepo se osjecam- ALI PUCKETANJE MI ZADAJE NOCNE MORE, jer ne znam da li sam zdrava ili bolestna, cini mi se, trpjecu ga, samo ako mi neko zagarantuje da sam zdrava.

Sta vi mislite o svemu ovome, sta da radim? :oops:

Hvala unaprijed :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pon Nov 05, 2012 11:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2012 9:18 am
Postovi: 1
Cao svima, znam kako vam je :)

Prvo sto cu vam reci je da problem nije resen ali sam dosao do nekih saznanja ;)

Meni je pocelo pre 9 meseci i toliko me iritiralo da sam hteo da skocim kroz prozor jer inace imam problem da zaspim. U pocetku nisam znao sta mi je jer vodim neuredan zivot, tada sam radio i po 36 casa neprekidno, najnepravilnije moguce sedenje za racunarom, malo jeo, slabo se kretao, leganje u 8 ujutru, spavanje po 10 sati, smrsao 10kg, bio pod velikim stresom, u jednom trenutku od nespavanja sam imao osecaj da sam dobio srcani udar, sva sreca da sam i ziv :). U pocetku sam mislio da je pritisak, ali on je bio normalan kao i puls koji je meni inace nizak, oko 50-60, vadio sam krv i jedino gvozdje je bilo na donjoj granici ali i tome je razlog jer sam se slabo hranio. Tada ni alkohol nisam pio jedno 4 meseca. Sad vidite kakav je zivot nas malih privrednika, gde je tu pravda? :)

Da utesim nase nove prijatelje koji ovo citaju komsinica koja je doktor u Sveti Sava bolnici mi je rekla da od mozdanog pritiska ne zuji u glavi.

Kod doktora sam otisao tek nakon 5 meseci, dok sam ustanovio tacno sta mi jer bih me suprotnom odmah kod psihijatra i dali nesto za smirenje.

Meni je pistanje na visokim frekvencijama, oko 10 000 Hz, ne mogu da ustanovim na koje je uvo posto ne cujem od malena na visokim tonovima na desno, tako da sam se adaptirao i visoke cujem kao da cujem na oba- u centru. Neki put zujanje je jace neki put slabije. Spomenuo bih i da je najizrazenije nocu, i kad je totalna tisina cujem taj iritirajuci visoki piskavi, koji mogu da smanjim ili pojacam pomeranjem vilice, i jos jedan tisi i dublji koji ne iritira i za koji verujem da je uvek i kod svakog coveka prisutan posto smo ziva bica. Ono sto je karakteristicno je da mi se zujanje mnogo pojaca kad izbacim vilicu napolje, a smanji kada otvorim jako sa jezikom na nepcima. Takodje sam primetio da mi levi vilicni zglob na strani na kojoj i cujem visoke tonove , izlazi mnogo vise napolje nego na drugoj kada jako otvorim vilicu. Takodje pistanje se pojaca prilikom gutanja.

Dijagnoze doktora nema, orl mi kaze tinitus sto i ja znam a to je naziv za zujanje, kao sve je ok, audiometrija ok, na to uvo na kojem mi zuji cujem savrseno, 3 meseca tanakan i betaserc koji nista ne pomazu. Bio sam kod maksiofacijalnog zbog problema sa vilicom koji mi je rekao sve je ok, nadji dobrog orl.

Ono sto je zanimljivo, je da je maksiofacijalni primeto da sam izgrizao zube, nesvesno spavajuci, i dao mi splint(zastitnu protezu) da nosim od koje sa polomio zube pa sam prekinuo da je nosim dok ih ne sredim. Iz mog iskustva mislim da bi splint trebao biti za obe strane, gornju i donju, jer se suprotnom kao u mom slucaju mogu polomiti zubi usled nepravilnog zagrizaja. Takodje vezano a zube-vilicu na strani na koji imam problem sam izbegavao da jedem oko godinu dana jer mi je pukao poslednji zub, a zbog nacina zivota to nisam sredjivao, tako da pomenuta deformacija zgloba je i donekle ocekivana.

Elem, da rezimiram, ono sto sam zakljucio i u sta verujem, je da je problem sa vilicom, takozvani, na engleskom tmj, takodje kako on utice na zujanje, sto niko nije spomenio ili mozda nije znao je problem(bolest) aerootitis, pogledajte na vikipediji na srpskom gde se kaze:
"Anomalije u položaju donje vilice (skraćuju tetivu mišića zatezača mekog nepca i otežavaju otvaranje tube u toku gutanja)"

Znaci iz mog iskustva prvo proverite vilicu, kazu da veli deo populacije ima problem sa vilicom a zene cesce od muskaraca. Mozete odmah to sa izbacivanjem vilice, ako vam se pojaca onda je verovatno to problem posto nikome koga znam kad izbaci vilicu ne zuji. Pogledajte i zube, ako su ocnjaci skraceni onda ih i vi nesvesno grizete nocu.


Nadam se da sam nekima pomogao/olaksao, pogotovo onima koji su ovde pisali da imaju zujanje povezano sa vilicom. Ja sredjujem kljove i nosim splint, a onda vas napustam :)

Pozdrav svim zujasima i nedajte se, zivot je borba, ono sto vas ne ubije ojacace vas! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Čet Dec 13, 2012 4:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 4:11 pm
Postovi: 61
Da li znate nekog da mu je u nekom momentu prosao Tinitus? :o Svi pisu i pisu, a onda ih odjednom nema. Sta je sa tim ljudima? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pet Feb 01, 2013 3:03 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2012 8:14 pm
Postovi: 65
Evo i ja da se javim, meni je godinama zujalo u usima, kad sam pitala sada vec bivseg momka(koji je lekar orl), zasto mi pisti, zgrozio se, a nije znao odgovor...
Sve u svemu, zbog drugih stvari prestala sam da jedem slatkise, koje sam tamanila, kad zujanje presta..
Eto, mislim da je to kod mene bilo zbog slatkisa...
Probajte da smanjite...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pet Feb 01, 2013 9:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
goranilic je napisao:
.... to radim programom Tinnitus masker de luxe.Ovaj program mozete skinuti sda sajta http://www.vektormediasoftvare.com

Е стварно си лик!!! Једва пронађох грешку у линку. Адреса је http://www.vectormediasoftware.com.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pet Feb 01, 2013 9:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
kobi87,
да ли си применио шта од оних савета (барокомора, магнети, биљке)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pet Feb 01, 2013 10:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
kajsijica je napisao:
...... Pucketa posebno kad zacepim nos i kad probam tako vazduh da izbacim.
Nikad ne pucketa samo od sebe, nego kad radim nesto s uhom, a tesko je opisati sta, kad pokusavam da kroz nos izbacam vazduh ka uhu.. ne umijem da objasnim, jer pucketa godinu dana.....

Није ти ништа. Када се напрежу ткива носа и синуса, долази до промене ваздушног притиска у каналима који спајају штошта по глави: нос, синуси, средње уво... При томе долази и до слепљивања и раздвајања слузокоже по тим истим каналима и тај звук се чује.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sub Feb 02, 2013 8:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
goranilic,
много ти хвала. Овај програм је стварно супер не због пиштања у ушима, већ због могућности генерисања звука за стварање разних атмосфера. Програм Atmosphere Lite не само да је одличан него је и бесплатан: http://www.vectormediasoftware.com/file ... relite.exe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sub Apr 06, 2013 2:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 4:11 pm
Postovi: 61
ella1 je napisao:
Evo i ja da se javim, meni je godinama zujalo u usima, kad sam pitala sada vec bivseg momka(koji je lekar orl), zasto mi pisti, zgrozio se, a nije znao odgovor...
Sve u svemu, zbog drugih stvari prestala sam da jedem slatkise, koje sam tamanila, kad zujanje presta..
Eto, mislim da je to kod mene bilo zbog slatkisa...
Probajte da smanjite...


Svaka cast. :) :D

Pijem Bilobil forte kapsule i sve je nekako blaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Nov 26, 2013 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 26, 2013 10:39 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima,dobro je sto postoje forumi i na ovu temu.Ja sam zakazao ORL pregled ali ima da cekam dve nedelje ,ne znam zasto je takvo stanje sa specijalistima kod nas da ih ima u malom broju u Srbiji.U medjuvremenu u vecernjim satima posluzice dobro ovaj program Atmosphere Lite ,hvala za link,pokriva odlicno pistanje u ustima.Nisam nesto nervozan,cak sam prilicno smiren ali ne mogu da pogadjam tacan uzrok za pojavu pistanja na frekvenciji koja zna da iritira u vecernjim satima.Mene interesuje da li je moguce da pojavu tinitusa moze da uzrokuje zubni zivac ili njegovo unistavanje posto sam to radio na jednom zubu skorije i da li oni softveri koji sluze da rasteraju komarce na visokim frekvencijama koje ljudsko uho ne moze da cuje ,primer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.TruApps.antimosquito mogu da uzrokuju neko ostecenje posto sam preko ovog leta cesto koristio te frekvencije koje su po citavu noc radile?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pet Dec 20, 2013 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 8:38 am
Postovi: 20
Da se i ja javim posle duzeg vremena,vidim da se ljudi pitaju sto neki stariji clanovi se ne javljaju ,mozda se pomirili sa tim da ce nestati..daj boze...meni zuji pisi vec 6 godina i imam 2 zvuka, kad je promena vremena pojaca se..ovde u subotici lekari veze ne maju i ne trude se da ti pomgnu samo mi pisu ginko,moja doktorica mi je odma rekla da je do kraja zivota i da leka nema svaka cast joj na profesionalizmu,nije je dala nikakvu nadu ali i pored toliko godina ja se nedam...nekako sam se vec navikao..kao i kod vecine drugih problem veci nastaje kod spavanja,za one sa strpljenjem i znanjem engleskog neka idu na neki americki sajt i nemacki ko koji jezik zna...ja sam cak nasao i na youtubu da ima neka sprava koja detektuje u glavi gde je problem i uspeva da ga resi ali zasad samo privremeno,ali to je bilo pre 2 godine..da vise ne bi pisao..ako nesto neko sazna neka stavi na ovaj forum pa svima pomogne cak ako je i na stranim stranicam nasao neki odgovor...zelim da mi svi ozdravite i docekate taj trenutak tisine...dotle samo hrabro i bez predaju i SRETNA VAM NOVA GODINA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Dec 31, 2013 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 31, 2013 8:00 pm
Postovi: 1
Pozdrav dragi ljudi,meni je pistanje krenulo pre dva dana zbog malo jaceg samara po uvetu. Bio sam kod lekara dao mi je neke lekove za grlo,nos, itd nista konkretno mi nije rekao.Posto mi je od skoro pistanje krenulo da li mogu nesto da uradim pa da povecam sanse sa oporavak ? Imam 17 godina,procitao sam dosta vasih postova i malo sam uplasen ako mi ostane zauvek....... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Čet Jan 02, 2014 8:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 8:18 pm
Postovi: 60
pomozite ljudi,izasao sam u klub,kad sam se vracao kuci od jednom je pocelo jako da mi zuje usi,zaspao sam i kad sam se probudio i dalje je zujalo,ali ne kao prvi put negde umereno,ali jako iritira,kad sam sam u sobi cujem zujanje,ne mogu spavam,kad izadjem napolje,nema pistanja cujem sve normalno,ali kuci sve ispocetka,isao sam kod lekara dala mi je uput sutra idem na pregled bojim se da nije tinitus. . . od danas pijem lek koji mi je prepisala doktorka,ali i dalje usi zuje. . . :( :( jos ne mogu verujem da je od glasne muzike..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 43  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: