Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Apr 13, 2010 9:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 01, 2010 6:00 pm
Postovi: 4
Kovrdza,ja sam operisana pre mesec i po,malo vise,i kapilari su mi popucali bas kao i tebi,koristila sam Proculin kapi,a bogami potpuno su se povukli tek za 25 dana,tako da ocekujes do mesec dana da to traje,ne znam u kojoj meri su ti oci krvave,a meni je cela polovina oba oka bila potpuno krvava. Videla sam tvoje slike,kako si ti zadovoljna? Ja sam pomalo razocarana jer sam ocekivala vecu promenu...najvise mi se cini da je otok spao izmedju 25 i 35 dana, 2 nedelje nakon skidanja zavoja ja sam plakala pred ogledalom od nezadovoljstva.a i dalje se vidi da je jako otecen,kako vrh,tako i koren nosa,a meni ga jos nisu lomili nego samo turpijali. Eto ostaje mi samo da cekam i da se nadam,vidim po slikama da je i tebi oblik ostao jako slican,jesi li htela tako ili ? Ja sam zelela mnogo,mnogo vecu promenu,postavicu slike samo da provalim kako,ako neko moze da mi pomogne bila bih zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Apr 14, 2010 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 10, 2009 11:02 pm
Postovi: 12
Vermaelen je napisao:
malaamarija je napisao:
Cao. Može li neko da mi kaže posle koliko vremena od operacije mogu ponovo da se koriste naočare? pozzz............

Posle 6 meseci



Je li to sigurno? Operisala sam se pre 8 meseci, ali se jos uvek bojim da ih ponovo stavim. :roll: Zaboravila da ptiam dokotora za naocare. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Apr 14, 2010 12:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
malaamarija je napisao:
Je li to sigurno? Operisala sam se pre 8 meseci, ali se jos uvek bojim da ih ponovo stavim. :roll: Zaboravila da ptiam dokotora za naocare. :(

Meni je rekao 3 mjeseca.
Mislim da pretjerujes malo, pa nije ti nos od plastelina niti ces stavljati teleskop na njega! Ako se bojis, nosaj onda po par sati na dan i prati ima li kakvih promjena na nosu, mada ce ih prije biti na naocalama. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Apr 14, 2010 5:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 4:14 am
Postovi: 15
I meni je rekao tri meseca....imam jos 3 nedelje do 3 meseca od operacije i jedva cekam da ponovo nosim naocare za sunce jer su mi ova 2 ipo meseca bila neizdrziva....apsolutno nista ne vidim...smeta mi sunce...smeta mi kada je kisa...tek sada vidim koliki sam zavisnik od naocara za sunce.....:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Apr 14, 2010 7:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 10, 2009 11:02 pm
Postovi: 12
:) Nije od plastelina, naravno....... :wink: Ok, hvala na informacijama, mada do sada nisam ni imala potrebe da ih stavljam, zato nisam ni probala, a sada cu svakako....... :D pozzzzzz.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Apr 14, 2010 10:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 11, 2009 9:44 pm
Postovi: 69
Danas sam bila na kontroli kod doktora Bijelica (sestomesecna) i moram da vas obavestim da je dosao do zakljucka da moja operacija nije bila uspesna! Kao sto sam ranije pisala, lose disem, pogotovo na levu nozdrvu koja je uglavnom skroz zapusena, a to je u stvari posledica lose odradjene operacije! Ranije sam imala problema sa desnom nozdrvom i slobodno mogu da kazem da sam bolje disala pre operacije nego sada!!!! Problem je ustvari u toj nekoj velikoj "skoljki" koja je prisutna u levoj nozdrvi i po njegovim recima to ce tako i ostati! Da stvar bude jos gora, rekao mi je da on moze da mi predlozi jos jednu operaciju, ali da ne moze da mi garantuje da ce mi to mnogo pomoci, jer ta skoljka ne bi smela mnogo da se dira zbog mogucih komplikacija....takodje je rekao da imam i vazomotorni rinitis sto stvar cini jos gorom...ma, sve u svemu, ja ne znam sta cu sada da radim....rekao mi je da razmislim i da ukoliko mnogo lose disem ipak pristanem na ponovnu operaciju...navodno bi ona bila deset puta laksa od prve i samo bi radio tu levu nozdrvu...ali uspeh nije zagarantovan...eto ljudi, toliko od mene...pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Apr 15, 2010 2:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
zlatokosaBG je napisao:
Danas sam bila na kontroli kod doktora Bijelica (sestomesecna) i moram da vas obavestim da je dosao do zakljucka da moja operacija nije bila uspesna! Kao sto sam ranije pisala, lose disem, pogotovo na levu nozdrvu koja je uglavnom skroz zapusena, a to je u stvari posledica lose odradjene operacije! Ranije sam imala problema sa desnom nozdrvom i slobodno mogu da kazem da sam bolje disala pre operacije nego sada!!!! Problem je ustvari u toj nekoj velikoj "skoljki" koja je prisutna u levoj nozdrvi i po njegovim recima to ce tako i ostati! Da stvar bude jos gora, rekao mi je da on moze da mi predlozi jos jednu operaciju, ali da ne moze da mi garantuje da ce mi to mnogo pomoci, jer ta skoljka ne bi smela mnogo da se dira zbog mogucih komplikacija....takodje je rekao da imam i vazomotorni rinitis sto stvar cini jos gorom...ma, sve u svemu, ja ne znam sta cu sada da radim....rekao mi je da razmislim i da ukoliko mnogo lose disem ipak pristanem na ponovnu operaciju...navodno bi ona bila deset puta laksa od prve i samo bi radio tu levu nozdrvu...ali uspeh nije zagarantovan...eto ljudi, toliko od mene...pozz

Nemoj samo padati u ocaj, barem je bio iskren. Meni je i prije operacije rekao da ne moze garantirati, ali ne u mojem specificnom slucaju nego generalno. Istina, malo je cudno da dises losije nego ranije...
Tocno znam kako ti je, ali vec sam se naucio nositi s razocaranjima. Bio sam na vise operacija i vucem jedan te isti problem s desnom rupom vec preko 15 godina, a nikad pomaka po tom pitanju. Operacije su mi postale kao kozmeticki tretmani, svaki put izadjem s ravnijim nosom, ali isto (ne)prohodnim. Neki su manje puta bili kod zubara nego ja na orl klinici.
Uglavnom, vjerojatno slican zakljucak ceka i mene, samo s par mjeseci razlike. Takodjer imam i vazomotorni rinitis - nos mi se sto puta dnevno zacepi i otcepi kako se okrenem, ustanem, sjednem, izadjem van, vratim se... prakticki kod svake promjene vremena ili pritiska ili cega vec.
A to sto kaze za skoljku je istina, vjeruj mi da postoji i gore stanje od nedisanja ukoliko se skoljke previse reduciraju radi stvaranja prostora u nosu - bolje je da to ne dira vise.
Mene ovaj nos ubija polako godinama, ali trudim se ne izgubiti nadu da cu ga jednog dana konacno rijesiti na zadovoljavajuci nacin. Probaj i ti tako razmisljati. Mada... Uvijek mi se smuci kad na televiziji prenesu kako su postignuta neka velika otkrica u fizici ili napravljeni lijekovi za ovo ili ono. A meni nitko ne moze prosiriti sugavu rupu za jedan jedini milimetar pa da disem barem kao vodozemac, a ne riba.
Mda, pisem ovo u 2 ujutro, ne mogu zaspati od nosica (zacepi se cim legnem ili u pola noci), a ne usudjujem se staviti flaster za lakse disanje da ne napravim nesto krivo jer sam jos "svjez".

'Ajde, drzi se i javi ako pronadjes neko rjesenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Apr 15, 2010 4:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 3:53 am
Postovi: 134
zlatokosaBG je napisao:
Danas sam bila na kontroli kod doktora Bijelica (sestomesecna) i moram da vas obavestim da je dosao do zakljucka da moja operacija nije bila uspesna! Kao sto sam ranije pisala, lose disem, pogotovo na levu nozdrvu koja je uglavnom skroz zapusena, a to je u stvari posledica lose odradjene operacije! Ranije sam imala problema sa desnom nozdrvom i slobodno mogu da kazem da sam bolje disala pre operacije nego sada!!!! Problem je ustvari u toj nekoj velikoj "skoljki" koja je prisutna u levoj nozdrvi i po njegovim recima to ce tako i ostati! Da stvar bude jos gora, rekao mi je da on moze da mi predlozi jos jednu operaciju, ali da ne moze da mi garantuje da ce mi to mnogo pomoci, jer ta skoljka ne bi smela mnogo da se dira zbog mogucih komplikacija....takodje je rekao da imam i vazomotorni rinitis sto stvar cini jos gorom...ma, sve u svemu, ja ne znam sta cu sada da radim....rekao mi je da razmislim i da ukoliko mnogo lose disem ipak pristanem na ponovnu operaciju...navodno bi ona bila deset puta laksa od prve i samo bi radio tu levu nozdrvu...ali uspeh nije zagarantovan...eto ljudi, toliko od mene...pozz


A recimo da uzmes uput za specijalistu ili dodjes nekako do doktorke Milosevic na KBC Zvezdara, da vidis sta ce ti ona reci cisto onako itd... Ona je meni spomenula da su joj dolazili ljudi koji su privatno operisali nos i operacija je bila losa pa ime je ona sve sredjivala (besplatno je za svakoga ko ima zdravstvene probleme), Vermaelen i ja smo operisani kod nje besplatno i super smo prosli... Jbg. ja vidim da sve vise i vise se ljudi zali na njega a iskreno on nije jedini ORL u drzavi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Apr 15, 2010 3:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
Auuu, Zlatokosa, ajd da ne dises bolje, ali losije, to je bas razocaravajuce. I ja ti savetujem (iako sam se operisala kod njega) da potrazis jos neko misljenje. Na ostalim klinikama se pregledi ni ne placaju, tako da te nista ne kosta. A bices sigurna dal je to stvar 'slucaja' kako on kaze ili postoji jos neka 'kvaka'.
Kako si disala nakon operacije? Tj jel od pocetka dises lose ili se problem naknadno javio?Jel si ti operisala samo devijaciju ili i plastiku? Ako jesi, da li si zadovoljna sa plastikom? Sve najbolje i javi novosti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Apr 16, 2010 1:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Danas sam pokupio sve one laboratorijske nalaze, snimak EKG-a... Ni piloti nisu ovako zdravi k'o ja 8)


zlatokosa - hvala što si me upoznala sa potencijalnim rizikom posle operacije. Nije da smatram da se to ne meni neće i ne može desiti, ali skroz sam opušten, uopšte ne razmišljam o operaciji. Nadam se da ćeš ipak uspeti nekako središ svoj nosić i te propratne probleme ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Apr 17, 2010 2:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Opet ja sa svojim pitanjima tehničke prirode... :D

Dr Bijelića ću sigurno videti na par minuta pre operacije, jel tako? A inače, on nema običaj da obiđe pacijente koje treba da operiše? Tj, ako bih imao nešto da mu sugerišem u vezi same operacije, morao bih da ga "jurim" po Vma? :)
Dan kada su vam skidali masku i tampone - oko otprilike koliko sati se to dešavalo? Rano izjutra, oko 11-12h, popodne? Interesuje me da bih ukalkulisao da li mogu tog istog dana da krenem kući za Pg...
I - da li u sobama na Vma ima televizora? Da znam kako da prekraćujem vreme dok budem bio tamo tih 5-6 dana :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Apr 17, 2010 12:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
milospg je napisao:
Dr Bijelića ću sigurno videti na par minuta pre operacije, jel tako? A inače, on nema običaj da obiđe pacijente koje treba da operiše? Tj, ako bih imao nešto da mu sugerišem u vezi same operacije, morao bih da ga "jurim" po Vma? :)

Gledaj da ga "ulovis" prije vizite, tj. do 8:30 jer poslije vizite ide u operacijsku salu ili oko 14 kada se vraca. Ne racunaj na tih par minuta prije nego te uspavaju, dobit ces injekciju za smirenje i zaboravit ces sta si htio reci. ;)
Ako ga ne vidis na hodniku, napomeni sestri da ga hoces vidjeti i ona ce mu prenijeti pa ce sam doci.
milospg je napisao:
Dan kada su vam skidali masku i tampone - oko otprilike koliko sati se to dešavalo? Rano izjutra, oko 11-12h, popodne? Interesuje me da bih ukalkulisao da li mogu tog istog dana da krenem kući za Pg...

Dodjes tamo u 7:30, dok udjes u bolnicu i nadjes svoje odjeljenje - skoro je 8, pricekas malo dr. Bijelica i vec je 8:30. Dakle, trebao bi zavrsiti najkasnije do 9. Od VMA do zeljeznicke stanice treba ti, bubam, 20-ak minuta (autobus br. 78 ;)).
milospg je napisao:
I - da li u sobama na Vma ima televizora? Da znam kako da prekraćujem vreme dok budem bio tamo tih 5-6 dana :D

Naravno da nema... Sta ono rece, gdje se vracas, u Podgoricu ili u Las Vegas? :lol:
Ja sam sestru pitao u vezi bubasvaba (toga ima ;)) i odgovorila mi je "E pa nije vam ovo Hilton!". :roll:
Doduse, ima jedan zajednicki televizor, ali napola je crknut cijelo vrijeme. I, da, da ne pitas opet - nema kablovsku! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Apr 18, 2010 2:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Hvala!

PS Samo ne znam kakve to veze ima gde se vraćam, ispada kao da sam pitao ne znam šta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Apr 18, 2010 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
milospg je napisao:
Hvala!

PS Samo ne znam kakve to veze ima gde se vraćam, ispada kao da sam pitao ne znam šta...

Ama zezam se, nemoj se samo uvrijediti.
I sretno na operaciji!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Apr 19, 2010 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Ma opušteno... Izgleda da me pomalo počela drmkati nervoza, ali ništa strašno :)

Hvala! Javiću kako je sve prošlo...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: