Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Apr 02, 2010 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 9:34 pm
Postovi: 6
@Коврџа: Еј, мислим да сам те видео јуче кад ти је доца скидао маску. Ја сам тада стојао у ходнику и чекао отпусну листу. :wink: Нос ти је стварно испао одлично и изгледа скроз природно. Иако те нисам видео никада раније, не могу да замислим да ти је нос изгледао било како другачије него сада. Стварно ти савршено иде уз лице. Ја сам те видео буквално 2 секунде после скидања маске и већ тада ти је нос супер изгледао (као и цури у црној мајци после тебе) а могу да замислим како ли ће тек изгледати за пар недеља, месеци...

Него, имам једно питање. Пошто ми је данас други дан после операције (септоринопластика), ова злокобна зомби маска на лицу као да почиње све више и више да ме стеже... не знам зашто... како год да окренем главу увек исто... Цело лице ми се некако деформисало од покушаја да главу држим у "савршеном" положају (да умањим осећај затезања), сваки мишић на лицу ме боли, врат ме боли, уста једва отварам, гутање хране ми је никад теже...

Немам појма, је л' све ово нормалан део опоравка?

Поз!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Apr 02, 2010 4:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
|||||||||||| je napisao:
Него, имам једно питање. Пошто ми је данас други дан после операције (септоринопластика), ова злокобна зомби маска на лицу као да почиње све више и више да ме стеже... не знам зашто... како год да окренем главу увек исто... Цело лице ми се некако деформисало од покушаја да главу држим у "савршеном" положају (да умањим осећај затезања), сваки мишић на лицу ме боли, врат ме боли, уста једва отварам, гутање хране ми је никад теже...

Немам појма, је л' све ово нормалан део опоравка?

Tako je i meni bilo, mislim da je to normalno jer par dana nakon operacije tkivo najvise otice i samim time ti nos nabubri i osjecas pritisak gipsa. Ne brini, bit ce jos i gore. 8) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Apr 03, 2010 4:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
Ako je bila sreda, ja cupava, visoka, crvena onda si me video! To stezanje oko glave je normalno, mene je taj kanap otkidao, doslo mi da ga presecem na pola. A od otoka koji se slio niz bradu i obraze delovala sam ko bumbar. Tako da sto manje paznje pridaj tome.
I ja recimo nisam uospet toliko pazila o pravom polozaju tela, glave i ostalo. Legnem na dva deblja jastuka, zavalim se pa kako mi je tako mi je. Prodje i tih 7 dana nekako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Apr 03, 2010 4:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
Meni je recimo dan po operaciji bilo najgore sto se tice otoka, a ni tada nisam bila posebno strasna, dok mi je posle vise isla na zivce maska.
Sada 3. dan nakon skidanja maske mi se oblik ociju vratio u normalu, otok oko nosa mi je mozda za nijansu smireniji. Jedino sto sam se malo zanela i precenila pa mi je sinoc dolazilo neko drustvo, ja se kleberila (a ne mozes se nasmejati normalno nikako, jos boli uzasno) i nakon toga nisam pola noci spavala koliko me je nos boleo i zatezao. Tako da nakon skidanja maske je odmor def neophodan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Apr 03, 2010 5:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 9:34 pm
Postovi: 6
@Џек Колосјек: Еј, хвала на одговору! Кад сам прочитао први део реченице буквално сам помислио "Е супер" а кад сам прочитао други део био сам у фазону "О не". Али добро, шта је ту је. Издржаћу ваљда некако. :wink:

@Коврџа: Е онда то ниси била ти. Ја сам изашао у четвртак и тада сам видео ту цуру. Али небитно, како је теби испало? Је л' си задовољна резултатима? Какве су реакције других?

Мене смара то што док жваћем (углавном грисине и семенке, јер једино толико могу да отворим уста) имам осећај да ћу оштетити нос тј. његову крхку структуру. Али придржавам се свих савета које ми је распевана сестра Ивана (царица!) дала - да не нагињем главу унапред, да спавам на леђима под углом од 45 степени, да избегавам било какав физички напор, да не пипкам маску итд. али проблем се јавља кад ме нос засврби (и то баш ЗАСВРБИ) тачно испод маске па ми дође да је истог момента скинем и да се лепо почешем к'о човек... ал' истог тренутка схватим да би то било нешто најглупље што бих могао да урадим.

А што се тиче отока, ја сам 48 сати пре операције пио 2 пута дневно 2 таблете а после операције 3 пута дневно 2 таблете Химорала тако да нисам имао скоро никакве отоке после. Тек малко испод очију, да се види сам уопште био на операцији. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Apr 10, 2010 3:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
Evo i mog nosica , lose su fotkice zato sto je preko kamere lapa, ali se vidi nesto. Natecen, mozda cak malo vise nego dan, dva po skidanju maske ili su mi spali otoci sa ostatka lica pa je primetnije.
Jel mora da se zakaze ona prva kontrola dve nedelje po skidanju maske?

Slika
Slika

a evo kakav je nos bio
SlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Apr 11, 2010 10:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
kovrdza, nos ti baš fino izgleda, kao da je tvoj od rođenja :)

Mene muči par tehničkih stvari, pa rekoh da priupitam ovde...

1. Kada treba početi sa uzimanjem Chymoral Forte-a? 48 sati pre prijema ili pre operacije? I da li treba ispoštovati kompletnu terapiju sa njim i posle operacije?
2. Ukoliko bude kakvih problema posle operacije, a kako ću do skidanja maske svo vreme biti na VMA, da li mogu da računam na pomoć sestara sa lekovima? Ili bih nešto trebao da ponesem od kuće?
3. Ujutru, kad je dan prijema, mogu nešto da čalabrcnem pre nego što stignem tamo? Ili ću tek kasnije moći da jedem?
4. Šta tačno dobijam od odeće od njih? Da znam šta ostalo treba da ponesem od kuće...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Apr 11, 2010 1:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 17, 2009 7:40 pm
Postovi: 70
Pa da ga jbm ako imas platis da lezis u bolnici i jos da nosis lekove od kuce,bilo bi stvarno mnogo.Dace ti oni lekove,mislim meni su davali,protiv temperature,malo protiv bolova,malo za bolje spavanje...Ali ja se nisam operisao na VMA,ali mislim da i tamo daju.Sto se tice hrane,ja mislim da mozes da jedes sta hoces ti slobodno,pre prijema,tek uvece od 18h pa sutradan do operacije ne smes da jedes,a vodu od 21h.Toplo ti preporucujem da se dobro najedes pre nego sto odes u bolnicu,posto znas i sam kakva je bolnicka hrana :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Apr 11, 2010 8:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Vermaelen je napisao:
Toplo ti preporucujem da se dobro najedes pre nego sto odes u bolnicu,posto znas i sam kakva je bolnicka hrana :lol:


Pa da znam - i ne znam, ovo će mi biti prvi put da se u bolnici (ili bilo kakvoj zdravstvenoj ustanovi) zadržavam više od par sati ;)

Ali hvala na savetu, pašće jedna obilata večera noć pre prijema i engleski doručak u 6h ujutru :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Apr 12, 2010 1:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
milospg je napisao:
4. Šta tačno dobijam od odeće od njih? Da znam šta ostalo treba da ponesem od kuće...

Od njih dobijes gornji i donji dio pidzame (donji dio koji sam ja dobio je bio vrecast kao hlace MC Hammera, srecom imaju i spagu pa se nekako stisne da ne spadaju :)), papuce i peskire.
Pidzama mora biti njihova OBAVEZNO, tako da ne nosis svoju bezveze, a ovo ostalo mozes ponijeti svoje ili ako ne poneses, kazes da nemas pa ce ti dati. Naravno, cetkicu i pastu za zube i takve stvari ponesi od kuce.
Tablete protiv bolova, za spavanje i slicne ce ti dati sestre ako trazis, ali ce ti i obracunati na kraju pa ako se bas mislis drogirati na veliko, ponesi svoju apoteku. ;)

Sto se tice hrane, dok te oni prime (ako je guzva na prijemu), ogladnit ces prije nego dodjes do kreveta zato se dobro napucaj prije. A mozes i prosvercati sendvic ili sta hoces, nece te pretresati.

Ja bih trebao na kontrolu (ne disem bas najbolje, ali neka te to ne obeshrabri), pa ako odem krajem ovog mjeseca, svratit cu do sobe da vidim kako je proslo. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Apr 12, 2010 9:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Dzek Kolosjek je napisao:
Tablete protiv bolova, za spavanje i slicne ce ti dati sestre ako trazis, ali ce ti i obracunati na kraju pa ako se bas mislis drogirati na veliko, ponesi svoju apoteku. ;)


:lol: Kako sam prasnuo u smeh, komplet kancelarija se okrenula put mene :lol:

A šta je problem sa disanjem kod tebe? Nadam se da kod mene neće 'dirati' (za vreme operacije) ovu nozdrvu sa kojom sve ok... Dobar štos bi bio da se ona 'pokvari' a druga koja je sad problem - 'proradi' :)

Dogovoreno za posetu ;) I hvala na korisnim savetima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Apr 12, 2010 11:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 11, 2009 9:44 pm
Postovi: 69
Kovrdza, super ti je nosic ispao, a moze da bude samo jos lepsi kada spadnu svi otoci! Meni je, nakon sest meseci, otok jos uvek prisutan na vrhu nosa.
@Milospg, kod mene se upravo to desilo!!!! Imala sam devijaciju na desnoj nozdrvi, a sada je situacija obrnuta! Na desnu disem dobro, ali mi je leva, koja je bila ok, sada uglavnom zapusena!!! :roll: Desava se da se s vremena na vreme otpusi, ali to zadovoljstvo kratko traje. U sredu idem na kontrolu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Apr 12, 2010 6:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
Strpljenje je sada glavno, ali ko ce docekati kad ti otoci spadaju ko puz! Meni za ove dve nedelje od skidanja maske gotovo da nema nikakve razlike, cak mi su mi malo izrazeniji i nekako su se 'slili' ka vrhu.
Jel zna neko da li postoje neke kapi ili sl, koje pomazu za popucale kapilare jer su meni oci i dalje ko vampiru i nesto to nema tendenciju da se povuce u skorije vreme


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Apr 13, 2010 5:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 10, 2009 11:02 pm
Postovi: 12
Cao. Može li neko da mi kaže posle koliko vremena od operacije mogu ponovo da se koriste naočare? pozzz............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Apr 13, 2010 7:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 17, 2009 7:40 pm
Postovi: 70
malaamarija je napisao:
Cao. Može li neko da mi kaže posle koliko vremena od operacije mogu ponovo da se koriste naočare? pozzz............

Posle 6 meseci


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: