Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Apr 21, 2010 3:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 17, 2010 5:29 am
Postovi: 1
Citam ovu temu od samog pocetka i nikad nisam osetila potrebu da bilo sta pitam ili napisem,do sada...trebalo mi je 3 godine da se odlucim kod kojeg hirurga cu da se operisem..isla sam na pregled i kod kojica i kod colica i kod gacevica,i nijedan od njih trojice me nije odusevio kao bjelic...tacno je znao sta zelim i nije nam uopste trebalo puno vremena da se dogovorimo sta cemo da radimo.operisao me je pre tacno dve nedelje.radio mi je samo estetiku.moj nos nije bio ni veliki ni grbav,samo sam htela malo da ga uprcastim.radio mi je sve one grozne stvari,turpijanje,podizanje i ostalo...strasno sam bila uplasena i jedva sam cekala da prodje i taj dan...malo je reci da sam se dzabe nervirala...ja kao najveca kukavica zelim da ohrabrim sve koji imaju i najmanju zelju da se operisu da to urade bez oklevanja!!sama operacija je potpuno bezbolna,to disanje na usta je dosadno,ali se i ono prezivi,..u toku anestezije se nisam probudila,a mislila sam da sam baksuz i da ce mi se to desiti..otoci su malo ruzni prva 3,4 dana,mada me to mene nije sprecilo da pre skidanja maske idem 2 puta na kafu...jedino odvratno i neprijatno za mene je bilo vadjenje onih tampona...ne boli,ali sam imala osecaj kao da su mi neka macija creva u mozgu,koja on pokusava da iscupa....uzas... sve u svemu sada kada pogledam u nazad,apsolutno mi nije jasno sto to nisam uradila ranije...i ako mi se sada kada splasne otok,nos ne bude dopao,opet cu se operisati...vise me je bolelo kad sam povecavala usta i busila usi ne go ovo...xixixixi :D :D
i pitanjene za one koji su se operisali kod bjelica a imaju onu kvrgicu..kada se ona pojavila?koliko od skidanja maske?ja osecam neku neravninu kada prelazim prstom od vrha ka dole...to je skoro izmedju obrva,malo nize...
okacicu slicice ovih dana,kada me ne bude mrzelo :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Apr 22, 2010 1:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 4:22 am
Postovi: 126
Lokacija: Novi Sad
Vermaelen je napisao:
malaamarija je napisao:
Cao. Može li neko da mi kaže posle koliko vremena od operacije mogu ponovo da se koriste naočare? pozzz............

Posle 6 meseci

Meni je moj doktor rekao posle 4 meseca..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Apr 22, 2010 1:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 4:22 am
Postovi: 126
Lokacija: Novi Sad
MIKA21 je napisao:
Kovrdza,ja sam operisana pre mesec i po,malo vise,i kapilari su mi popucali bas kao i tebi,koristila sam Proculin kapi,a bogami potpuno su se povukli tek za 25 dana,tako da ocekujes do mesec dana da to traje,ne znam u kojoj meri su ti oci krvave,a meni je cela polovina oba oka bila potpuno krvava. Videla sam tvoje slike,kako si ti zadovoljna? Ja sam pomalo razocarana jer sam ocekivala vecu promenu...najvise mi se cini da je otok spao izmedju 25 i 35 dana, 2 nedelje nakon skidanja zavoja ja sam plakala pred ogledalom od nezadovoljstva.a i dalje se vidi da je jako otecen,kako vrh,tako i koren nosa,a meni ga jos nisu lomili nego samo turpijali. Eto ostaje mi samo da cekam i da se nadam,vidim po slikama da je i tebi oblik ostao jako slican,jesi li htela tako ili ? Ja sam zelela mnogo,mnogo vecu promenu,postavicu slike samo da provalim kako,ako neko moze da mi pomogne bila bih zahvalna.

http://tinypic.com/ Izvoli!Kad okacis sliku onaj donji link,mislim cetvrti je link od slike i samo ga prekopiras ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Apr 22, 2010 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Evo i mene :)

Danas izmedju pola 12 i 1 me je operisao dr Bijelic. Pozitivan stav sa kojim sam otisao za Bg me i posle operacije drzi. Nije bilo ni trunke nervoze, pa ni onda kada su me ukipovali i krenuli na 2.sprat, ka operacionom stolu. Kasnije cu pisati sve detalje, uglavnom nema nikakvih problema posle operacije, malo me boluckala glava, verovatno zbog anestezije. Promenili su mi prackicu jer se prva bas brzo nakupila krvi... Blagi otoci su primetni samo ispod ociju, i povremeno mi suze oci. U prevodu - Chymoral pre operacije se sad 'isplacuje'.

Kao kratak rezime - za sad se nemam na sta pozaliti. Videcemo kako ce teci stvari tokom oporavka. Narednog petka mi skidaju masku i tampone.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Apr 23, 2010 1:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Tek sad vidim da sam napravio kobnu gresku sto cu biti na VMA sve vreme do skidanja maske. Skoro je nemoguce jesti normalno sa maskom na glavi, cim otvorim usta tj gornju vilicu, zateze me onaj flaster iza glave i imam utisak da cu pomeriti i nos, jedva sam uspeo supicu da pojedem. A i jeftinije bi me ispalo...

Na zalost, pravo mucenje tek sledi :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Apr 23, 2010 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 01, 2010 6:00 pm
Postovi: 4
http://i39.tinypic.com/3477383.jpg

http://i43.tinypic.com/34rydec.jpg

http://i43.tinypic.com/qrj1bn.jpg


Proslo je 2 meseca od operacije,moj nos ima"dobre" i "lose"dane kada je otok veci i kada je manji,evo na prve 2 slike je otok manji a na trecoj je ooogroman,sta mislite da li je jos dosta otecen? Mislim da se na trecoj slici bas vidi a razlika je samo jedan dan ,nikad ne znam sa kakvim cu nosom da se probudim :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 12:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 4:22 am
Postovi: 126
Lokacija: Novi Sad
MIKA21 je napisao:
http://i39.tinypic.com/3477383.jpg

http://i43.tinypic.com/34rydec.jpg

http://i43.tinypic.com/qrj1bn.jpg


Proslo je 2 meseca od operacije,moj nos ima"dobre" i "lose"dane kada je otok veci i kada je manji,evo na prve 2 slike je otok manji a na trecoj je ooogroman,sta mislite da li je jos dosta otecen? Mislim da se na trecoj slici bas vidi a razlika je samo jedan dan ,nikad ne znam sa kakvim cu nosom da se probudim :D

Mika meni se tvoj nos svidja!Pa ta nestabilnost u izgledu nosa je standardna.Trajace ti to jos, do cetiri meseca recimo.NIje mnogo otecen jos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 2:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 3:53 am
Postovi: 134
MIKA21 je napisao:
http://i39.tinypic.com/3477383.jpg

http://i43.tinypic.com/34rydec.jpg

http://i43.tinypic.com/qrj1bn.jpg


Proslo je 2 meseca od operacije,moj nos ima"dobre" i "lose"dane kada je otok veci i kada je manji,evo na prve 2 slike je otok manji a na trecoj je ooogroman,sta mislite da li je jos dosta otecen? Mislim da se na trecoj slici bas vidi a razlika je samo jedan dan ,nikad ne znam sa kakvim cu nosom da se probudim :D


MIKA21 NOS TI JE PREDIVAN NA SVAKOJ SLICI, NEMOJ DA BRINES!

Evo meni proslo 3 meseca od operacije, jos ne osecam vrh 100%, trne ali ono stanje se stabilizovalo samo tako, najvise vrh natice tokom oporavka ali to se vremenom stabilizuje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 4:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 01, 2010 6:00 pm
Postovi: 4
Ljudi,hvala vam puno zaista :) i ja se nadam da ce to jos da spadne jer je bas minimalno smanjen,a ja sam htela da to ipak bude malo veca promena,meni je nos samo turpijan a jos uvek me jako boli na dodir,cak i oko korena,a najvise me brine sto iz profila nije skroz ravan nego grbica i dalje postoji,to se ne vidi na slici koju sam postavila iz profila sa te strane,vidi se sa druge strane iz profila,sta mislite da li to moze biti povezano sa otokom oko korena ili to nije dobro isturpijano?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 2:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 3:53 am
Postovi: 134
MIKA21 je napisao:
Ljudi,hvala vam puno zaista :) i ja se nadam da ce to jos da spadne jer je bas minimalno smanjen,a ja sam htela da to ipak bude malo veca promena,meni je nos samo turpijan a jos uvek me jako boli na dodir,cak i oko korena,a najvise me brine sto iz profila nije skroz ravan nego grbica i dalje postoji,to se ne vidi na slici koju sam postavila iz profila sa te strane,vidi se sa druge strane iz profila,sta mislite da li to moze biti povezano sa otokom oko korena ili to nije dobro isturpijano?


Pa generalno to je stvar kako ti je pomerao hrskavicu i turpijao. Ne moze to da se napravi 100% skladno, tokom operacije oni pomeraju hrskavicu i turpijaju koliko mogu da procene, moze da se desi da ostane neka mala grbica ali to nije nista, najvise bude primetno na dodir ovako kad gledas svaki sekund u nos mozes i ti mozda da je primetis ali kazem ti nemoj da gledas i odjednom ce ti sve biti super vremenom :)... To je i sa psiholoske strane, tenzija, pritisak, bol, nervoza... :) Tebi MIKA21 nos izgleda fantasticno sad i sa tim otokom ;-)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Jucerasnji iznenadni napad nervoze me je brzo prosao :)

A evo i detalja... U sredu ujutru mi je bio prijem na VMA. Posle pola sata sam usao u ordinaciju na prijemnom odeljenju, gde me je doktor (koji je pregledao one nalaze) odmah sacekao sa pitanjem 'A da li bi ti bio problem da budes operisan preksutra?' (tj u petak), na sta sam mu odgovorio 'Paaa, ne bi.' Kasnije se ispostavilo da im je ovih dana bila nenormalna guzva sa operacijama, i postojala je latentna opasnost da me stave, ne za petak nego tek za ponedeljak :o
Elem, posle tog pregleda sam potpisao neki papir i dobio racun, da platim 20.000 dinara. Spustio se na sprat nize, platio to na blagajni, vratio se gore, predao to da sam platio. Sad, ne secam se da li su mi i tada dali neki papir. Uglavnom, odatle se selim na prvi sprat (ili prizemlje), gde mi je otvorena istorija bolesti. Posle toga u garderobu, gde sam ostavio odecu sa kojom sam dosao a obukao gornji i donji deo pidzame, i bademantil. Uzeo sam i njihove peskire mada sam vec imao svoje. Posle toga, par presedanja s lifta na lift, da se stigne do 13.sprata. Sve ovo je trajalo oko sat i po (prijem bio u 8.30, gore sam bio oko 10h). Ako se neko seca moje dogodovstine od pre 2 meseca, kada me je sestra Aleksandra iz racunovodstva zamolila za transfer novca do Pg - sad me je ona pratila u stopu. Mozda sam zato sve brzo zavrsio, inace bih se garant izgubio :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 8:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Na odeljenju I na 13.spratu, cekali smo preko sat vremena da bi se oslobodile sobe. Jednu sobu su (navodno) preuredili iz muske u zensku. A mene su smestili u jednu od bocnih soba u onom hodniku, sa prefixom 2. Ovom prilikom, da pozdravim ekipu iz 'cetvorke', Mirjanu, Mimu i Ivanu, i mog cimera Milana :) Njih tri su takodje operisale nos, tj prva je imala laksi zahvat na nozdrvama a druge dve kao i ja - devijacija + estetika.
U toku tog popodneva, pregledao me jos jedan mladi doktor, pogledao i uzeo one nalaze. Malo sam sa njim popricao o operaciji. A dr Bjelic je tako naisao u prolazu pored moje sobe i javio se 'Kako ste momci', dok sam shvatio da je to on - bilo je kasno. U medjuvremenu, stigla je informacija da sam sutradan sigurno na programu, oko 10 - 10.30h, tako da mi je laknulo. Uvece standardna procedura, vecera a od posle 22h nema ni jela ni pica. Taj dan mi je prosao super, ispostavi se da je cimer iz iste branse kao ja pa smo prevrnuli gomilu tema.
Ujutru, probudio sam se malo pre 6h, istusirao se i obrijao, i sacekao da prodje vizita oko pola 8. Prodje 10, prodje pola 11, mene ne prozivaju a umirem od gladi :D Najzad, oko 11h, stigla su kolica /pokretni krevet za mene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Tu odmah, sestra mi je dala bocu bensedina u guzu, imala je meku ruku a i ne boli toliko kao sto je najavila :) Voznja do lifta, viseminutno cekanje na isti lift, na sta je sestra prokomentarisala kako ce Bijelic da se iznervira sto kasnimo. Spustamo se na drugi sprat, i stizemo u neku predoperativnu salu. Prebacujem se na drugi krevet, kad eto ga dr Bijelica :) Kako se stvorio, odmah je onim gromkim glasom 'A sto ce tebi Milose operacija kad imas lijep nos?', na sta sam mu odgovorio 'Znam ja to ali dzabe kad ne disem na levu nozdrvu' a on 'Da, da, i da malo isturpijamo vrh'. Na to njegovo nisam odoleo pa mu rekoh 'Kad sam bio kod vas pre 2 meseca, rekli ste da ce te mi srediti nos da budem frajer i po', on se nasmejao, potapsao po nogama i rekao 'Dogovoreno!' :)
Iz te sale me je on prevezao do operacione sale. Dok me je vozio, spazio sam sat u hodniku, bilo je 11.15h. Prebacio sam se na sto, postavio glavu tacno u koritance, levu ruku su mi svezali a u desnu nadlanicu ubacili iglu od anestezije. Osetio sam da se lagano opustam, zatvorio sam oci ali sam i dalje cuo sta se prica. Odjednom, Bijelic me pita 'Milose, jesi li zasp'o?', ja iz topa 'Nisam jos!' a on se smeje i kaze 'Pa sta cekas vise!'. Tu mi je kroz glavu prostrujalo da ih i dalje cujem, ali tacno se secam sta su poslednje prokomentarisali kad je nastupio prekid filma :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 9:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Prva scena posle toga je kako su mi usta puna vode, trudim se da nekako to iskasljem a cujem glasove 'disi na usta Milose, disi na usta'. Mislim se, ma ok je to ali daj da tu vodu iskasljem :) Tu sam lezao otprilike 10ak minuta kad je krenula voznja nazad. Cak mi je sestra rekla 'Evo ti ga cimer, ceka na operaciju' a ja sam uspeo i da mu se javim. Kad smo stigli gore, pomogli su mi da sidjem sa tog kreveta, i korak po korak stigao sam i smestio se u svoj koji je bio spremljen (jastuk i uzglavlje pod uglom). Dremnuo sam pola sata, dok mi sestra nije vratila stvari koje sam joj ostavio na cuvanje, otprilike pola sata posto sam stigao. A onda je krenulo javljanje svima, cak sam se uslikao mobilnim i poslao mms mojima, da ne brinu :)
Najteze mi je palo sto sam propustio rucak, a bio sam mrtav gladan. Prackica se bila natopila krvlju ali se desavalo da sklizne pored i nastavi prema gornjoj usni pa je brdo maramica bilo oko mene. Malo pre 18h (tog istog dana), sestra mi je dala Palitrex (mada, nije to nego Cefaleksin) koji i sad (2 dana posle operacije) pijem na svakih 6 sati. Naravno, od vecere sam nastavio sa ustaljenom terapijom Chymorala.
Juce je vec prestala da curka krv, vise sukrvica a danas tek ponekad limfa, tj ona zuckasta tecnost. Sto se nosa tice, osetim kad pecka, trne, pulsira kao bilo ali nista strasno, skoro pa ne obracam paznju na to. Otoci? Trenutno je na odeljenju dosta vojnika, neki tek treba da se operisu u ponedeljak ali su svi iznenadjeni kako malo otoka imam. Da li zbog Chymorala, koze ili cinjenice da sam dobro podneo operaciju - nesto je od to troje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 9:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Spavanje na ledjima i pod uglom mi ne predstavlja problem, protekle 2 noci sam se budio po jednom, popijem casu vode i nastavim. Da, ima onaj caj koji sestre donesu posle operacije ali sam njega slistio jos prekjuce :)
Juce sam bio nervozan zbog hrane ali sam shvatio da nisam kod kuce, gde ne ostavljam prazan tanjir :D jedem koliko mogu, i to je to. Danas sam za 10 minuta potamanio pohovanu ribu za rucak :)

Skidanje maske je u petak. Nesto ne razmisljam sta ce se tada desiti, za sada sve nekako ide po planu. Kako se, zbog Cefaleksina, budim svakog jutra u 6h, pa onda odremam do vizite, cujem Bijelica kako daje instrukcije sta i kako posle skidanja maske :)


Za one koji su sve ovo prosli - izvinite sto sam bio ovoliko detaljan. Cilj mi je bio da kroz svoje iskustvo ohrabrim druge koji se premisljaju u vezi operacije... Za mene, ovo do sad i nije bio neki bauk :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: