Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
Sta je ovo, svaki put kad hocu odgovoriti moram se ponovno logirati iako sam minutu prije bio logiran, vec znam i password napamet...

Imao sam frakturu septuma i to je u prosloj operaciji, navodno, rijeseno. A ovo sto imam (tu valvulu koja se prislanja na septum) provlaci se cijelo vrijeme i godinama je nisu zapazali uopce sve dok jedan doktor to nije pomakao s nekom pincetom, a mene oblio hladan zrak u nosu. :)

Nasao sam na stranicama VMA njegov broj (pocetak slican onom na koji se narucuje za pregled), ali ne znam kad je najbolje da zovem, srijedom kad su pregledi? Ne znam je li to ok da ga zovem direktno ni hoce li me se sjecati... Ali nesto moram jer me sad izjeda to da cu poslije operacije opet imati samo ukras na faci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 12:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
znam na sta mislis, onda i ja imam to isto, meni je nakon operacije disanje dosta bolje ali nisam znala da moze jos bolje dok mi nekim aparaticem isto tako nije nesto rasirio u nosu i tek onda sam osetila kakvo disanje zapravo treba da bude. tako nikad u zivotu nisam disala, on se salio sa mnom da je jedino resenje za mene da on uvek ide sa tim kljestima tako ispred mene da bih normalno disala :lol:
poslacu ti broj na koji sam ga ja zvala, ako si skoro bio sigurno ce se setiti ko si, samo reci da si dolazio iz hr :) ja sam se operisala pre skoro 4 meseca a on jos uvek zna i sta studiram :lol:

ti si vec imao jednu operaciju? kod koga si radio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 12:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
Mislis na ono cime siri nos kad zaviruje u njega? To mi je interesantno jer kad se to kod mene rasiri, onda ono sto vidis unutra je super, sve taman siroko kako treba i bez greske i u tom trenutku pomislim zasto sam dosao na pregled kad tako super disem. :)
Samo sto kad to izvadi, nos se sav slijepi kao je iznutra oblozen ljepilom. A nitko nece pogledati kakvo je tad stanje... Mada, ionako ne bi vidio dalje od centimetra jer se tu ugnjezdila ta valvula i ni makac.
Ne vjerujem da imas to isto (dosta je rijetko, cini mi se 5% razloga losem disanju, mozda i manje). Postoji tzv. Cottleov znak, a izvodi se tako da prstom pritisnes i povuces kozu lica ustranu kod nosnice koja je uska. Ako osjetis znacajno poboljsanje, moze biti da je valvula. Ako je bolje, ali ne drasticno, to bi, mislim, trebalo biti normalno. Svakom je malo lakse kad rasiri nos. :)
Meni donekle pomazu oni "DisiLakse" flasteri.
Isto tako, ako nakon primjene dekongestivnih kapi za nos (Olynth, Operil, Benil...) i dalje postoji smetnja disanju, vjerojatno je onda opet neka mehanicka zapreka (oteklina, polip, valvula...).

Mene je prije vise od 10 godina operirao doktor, paz' sad, Nosso. :lol:
Mislio sam da me zezaju, ali covjek se stvarno tako preziva. To je bilo u nekoj zagrebackoj bolnici, vec zaboravljam detalje, solidno je napravio sve osim sto tu valvulu niti je prepoznao niti je taknuo. Jedino znam da mi je disanje poslije bilo prakticki jednako ili minimalno bolje.

A sta je tebi pisalo u dijagnozi? Isto samo funkcionalno-estetska operacija, bez detalja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 12:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
na taj aparat sam mislila koji se koristi prilikom orl pregleda. kad mi tako rasiri nos tek onda vidim kako se normalno dise ali mislim da nikada necu tako disati.
pre operacije na desnu nozdrvu nisam nikako mogla da disem tako da je i ovo sada dobro ali je daleko od normalnog disanja. osim toga imam i hronicni rinitis tako da to verovatno pogorsava stvar.
kakvi su to flasteri? nisam to videla do sada, kapi meni nista ne znace. trenutno koristim neke kapi na bazi garamicina za taj hronicni rinitis, od njih bi trebala malo da prodisem. bol se smanjio ali je disanje i dalje isto tako da je moguce da i kod mene postoji neka mehanicka prepreka.

za dr nossa sam cula :lol: otkud to da si se odlucio za bijelica? nisi otisao kod glumicica i ostatka poznate ekipe u hr?

sto se moje dijagnoze tice, samo mi je rekao da imam devijaciju i rinoskoliozu. vrh nosa mi je par milimetara isao u desnu stranu sto i nije bilo toliko uociljivo, osim toga imala sam uvecane donje skoljke, iskreno ja ne znam sta je to, rekao mi je da ce mi to smanjiti.

ti si i prvi put radio estetiku? da li si zadovoljan izledom ili ces opet odraditi i estetski deo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 1:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
Ja imam i vazomotorni rinitis (nedokazan, ali imam sve simptome i preduvjete), tj. onaj kod kojega je jedna nosnica uvijek pricepljena i tako se, ovisno o temperaturi, klimatskim promjenama ili rasporedu zvijezda, mijenja svakih par sati. E sad, kada je pricepljena desna, a otcepljena lijeva, tada je ok za disanje, obratna situacija je neizdrziva (zbog te valvule u desnoj nosnici).
Ako je stvarno kod tebe vazomotorni rinitis, odmah trebas znati da tome nema lijeka. Pitao sam kod mnogih lijecnika, tome se ne moze izaci na kraj, ne pomazu kortikosteroidi kao kod alergijskog rinitisa. Jedino mozes ispirati nos onim pumpicama s fizioloskom otopinom tako da ti ulazi na jednu "rupu", a izlazi na drugu. Bude nesto bolje, ali nikako ne super (bar meni).

Mislio sam na one obicne kapi (koje se koriste kod prehlade), one otcepe nos, ali ne i smetnju uzrokovanu nekom mehanickom preprekom strujanju zraka. Te kapi uvijek otcepe nos, samo je problem taj da ih se ne smije uzimati duze od 5-6 dana jer izazivaju ovisnost i poslije bez njih ne mozes prakticki uopce disati (usput unistavaju i sluznicu nosa).

Za flastere otidji na www.breatheright.com da vidis sta je to. Kod nas u apotekama prodaju pod nazivom "DisiLakse" i kostaju nesto vise od pola eura po komadu, a drze dan-dva. Zalijepe se preko donje trecine nosa i solidno ti rasire obje nosnice, a ne smetaju. Evo, sad ih imam dok ovo pisem. Naravno, ne bih s tim na faci izasao na ulicu da ne zavrsim na naslovnici jutarnjih novina. :D

Bio sam kod par njih na pregledima ovdje... Generalno, svi su 3-4 puta skuplji od VMA. Jedan mi je htio raditi nesto u lijevoj nosnici (a ja dosao zbog problema s desnom... :roll:), drugi nije htio reci cijenu operacije niti nakon pregleda (mislim, ne znam, mozda mu treba pismeno uputiti molbu ili sta...), treci odmah kaze "moze, ali..." i onda ide milion razloga zasto je to tesko i slicno pa sam pobjegao. :)

Uglavnom, VMA je nekoc na ovim prostorima bila autoritet i tako, pa... :wink:

Meni dr. Bijelic nije rekao nista u smislu dijagnoze. Samo da cu imati funkcionalno-estetsku operaciju. Ako misli i valvulu srediti, eto me na VMA u martu zasigurno! :)

Nosne skoljke su, koliko sam upoznat, kosti oblozene sluznicom ciji su zavrseci u nosu, ne mozes ih sama vidjeti. Mislim da ih je ukupno 3 i izgledaju kao neke krivulje. Vrlo su bitne jer reguliraju kolicinu zraka koji ulazi i usmjeravaju ga. Nije ih preporucljivo puno reducirati jer poslije moze nastati vrlo gadno stanje (tzv. empty nose syndrome). S tim su zadnjih par desetljeca upoznati ORL kirurzi i paze da redukcija koja ometa disanje bude minimalna. Prije su ih masovno jako smanjivali ili cak odstranjivali pa danas ti nesretnici imaju neizljecivih problema s nosom. Nece ti se to dogoditi, ne brini. To se dogadjalo prije 20 i vise godina. Danas ti samo moze olaksati disanje. ;)

Nisam radio ranije estetiku u pravom smislu, vise rekonstrukciju. Tj. nije mi "uljepsavao" nos nego vracao u prvobitno stanje (imao sam tezak udarac i posljedicno frakturu s dislokacijom nosa, sve zbog nekog bezveznog sukoba u pijanom stanju :)).
Izgled nije nesto, ali je meni zadovoljavajuci. Ima tu materijala za popravak, ali, kao sto rekoh, bez funkcije to ne bih radio.

Nego, smijemo li se ovdje ovoliko raspisati, je li to u okviru teme? Da odmah u startu karijere ne zaradim brisanje od moderatora... :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 1:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 26, 2009 5:26 pm
Postovi: 133
hairext, ma nosic ti je vrh covece!! I te kako se vidi razlika!! Bas ti pristaje uz lice i uopste ti nije sirok nos, cak stavise je mali i ide uz tebe! :D Samo napred a nadam se da cu i ja uskoro videti neko vece pomaknuce na mom nosicu :) Pozdrav!
p.s reci mi samo da li si ti masirala nos i stavljala fizioloski rastvor? Ja nista od toga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Ćao svima!

Pre više od pola godine sam ovde - link - najavio da sam prelomio u vezi operacije, naravno kod dr Bijelića na VMA ;)

E sad, na poslu mi se tokom leta i jeseni baš, baš zago*nalo pa nisam ni pomišljao da 'pobegnem' sa posla na 2 nedelje usred raznih rokova i čuda...

U međuvremenu sam na poslu primljen za stalno, u novoj ekipi nemaju ništa protiv da budem odsutan 2 nedelje zbog operacije pa bih da zakažem, što pre to bolje ;)


Nije me mrzelo da ponovo isčitam kompletnu temu (svih 178 strana :o), ali mi je ovo zapalo:


Nev je napisao:
ne smeju se nositi naocare 6 meseci zbog pritiska a ovamo se kao masira, koji paradox :-?



Nev, odakle ti info za naočare? Jbg, ne mogu sebe da zamislim bez naočara (za vid) pola godine :cry:


PS Planiram da dođem u BG naredne srede (17.feb), ako neko planira pregled i zakazivanje kod Bijelića tog dana, neka se javi da pravimo društvo jedno drugom ;) :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 2:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
naocare se nikako ne smeju nositi prvih 6 meseci do godinu dana, meni je tako rekao iako ne nosim naocare. u tom periodu svakako mozes nositi sociva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 2:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Sočiva?! Ne, hvala...

Dobro, d'ako ne isćorim za tih godinu dana :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 4:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
Nev, nisam masirala nos tj pokusala sam par puta Jomelopom ali mi je posle toga bio jos vise otecen i boleo me na dodir iako nisam jako pritiskala. fizioloski rastvor jesam koristila kao i kapi ali to zbog rinitisa, isla sam i na inhalacije i to je sve uticalo da otoci konacno pocnu da spadaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 7:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 16, 2009 4:53 pm
Postovi: 34
Lokacija: Dobanovci
hairext je napisao:
evo kao sto sam obecala slika na dan skidanja maske i sada, skoro 4 meseca kasnije. mislim da je razlika drasticna

Slika


super ti je nos, dosta se umanjio mada ti je i posle operacije bio dobar :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 7:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
posle operacije mi je bio katastrofa :lol: da se uplasis :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 09, 2010 3:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 9:37 pm
Postovi: 34
@hairext Odlican nos!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 09, 2010 3:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 17, 2009 7:40 pm
Postovi: 70
Evo meni nedelju dana pre,i malo vise od 2 meseca posle operacije ;) Razlika je ocigledna,i ja sam prezadovoljan.Skoro mi otoci spali,bar ih ja ne primecujem,disem kao nikad do sad,jeste da mi je malo zapusen nos ali to je zbog ovog uzasnog vremena.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Feb 09, 2010 5:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 26, 2009 5:26 pm
Postovi: 133
@vermaelen super ti je nos!! :D Kako da nije ocigledna razlika pozdrav!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: