Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Rak debelog creva
PostPoslato: Sub Dec 15, 2007 5:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 4:00 pm
Postovi: 4
Ja se zovem Đura, a ovo nisu Đurine čarolije.

Pre mesec dana sam saznao da imam rak debelog creva T4NxM0, a pre dve nedelje su iz mene izvadili tog osmog putnika koji je pretio da me izgrize sa svojim zubima. Hirurg koji me operisao je rekao da su uspeli da iseku kompletnog zlotvora, otprilike veličine pesnice. Naznačena mi je hemoterapija, od sledećeg ponedeljka.

Mnogi će se upitati, kako je moguće saznati da imaš rak, tek kad on dostigne veličinu pesnice. Ni meni nije jasno, mada imam olakšavajuću okolnost. Naime, ja već 5 godina bolujem od tzv. Kronove bolesti i sve signale koje mi je sopstveno telo slalo ja sam shvatao kao : Oh ne opet taj Kron...

Krv u stolici me nije šokirala, jer sa time sam živeo popriličnu većinu Kronovskog staža, slabost organizma sam takođe pripisivao Kronu, bolove u predelu sigmoidnog dela kolona takođe...

Najviše krivim sebe što nisam poslednjih godinu i nešto radio kolonoskopiju, to bi sigurno pomoglo da taj gad ne poraste do cifre 4. Ali šta je tu je.

Moram da priznam da sam začuđujuće mirno primio tu istinu. Obuzeo me je strahovit osećaj usamljenosti, naprimer, sediš na nekom mnogoljudnom mestu posmatraš ljude oko sebe, i znaš da nikom nije kao tebi... Da si "poseban". Ili, sediš sa ženom i pijuckač kaficu, govoriš koješta, a u glavi ti pet do dvanaest. Čoveče, pa tek mi se navršilo četrdeset, a već pet do dvanaest. Već vidim kako će da počnu da pale i gase svetlo pred fajront.

Kasnije, kad su stigle sve analize, utvrdili su da nema metastaza, a ja sam počeo da pored foruma o Kronu, pratim i ove seriozne... onkološke. Sada, sam već siguran da ću da nadživim gada i da se neću predati bez borbe. Stvari nisu tako crne, kao što su izgledale na početku. I ona famozna preživljivost u roku od 5 godina me više ne zbunjuje kao otoič.

Kad smo već kod raznih foruma, zapanjen sam količinom mladih ljudi koje mori ova bolest. To me isto iznenadilo kad sam se pridružio klubu uživalaca Kronove bolesti. Ja sam tada bio u srednim tridesetim, a načitao sam se tomova i tomova ispovesti ljudi sa svega dvadesetak godna u džepu i popriličnim stažom svakojakih kolitisa... Naravno, udeo mladih u opštoj količini korisnika interneta daleko premašuje matorane, ali jedno je sigurno: Rak postaje sve „mladji i mladji“...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 2:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Ne znam dal je boljeg posta bilo ovde otkako se tuda muvam. Sa vise duha i vrcavijeg...

Djuroslave, bekrijo - ama sve je na tvojoj strani, nema da brigas za "svoju stvar"... Takvi kao ti uspevaju...

A za usamljenost - kapiram to, i bas zato i treba da se druzis sa nama. Mnogo smo fin narod, evo videces :P A neko te opasno slagao da smo seriozni - sve zaebant do zaebanta... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 2:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Srbovanje je za ovo cista serioznost cestitam.


Znas sta Djurice jedan moj prijatelj lekar mi je jednom rekao i evo toga sam se sad setila da u 15 minuta razgovora sa pacijentom i porodicom moze da kaze da li ce da "pregura" ili ne, jer kaze:kakvo okruzenje, takvo i ozdravljenje.
Pa sam ja to bukvalno shvatila.
Uvek u kucu donosim sveze cvece,vodimo vedre, ne vesele,samo ponekad, razgovore,gledamo vedre emisije itsl.

Glavu gore .....hm nemam tog smajlija di mi je.....nema


Neko kad si tu aj' nas nauci kako pise ch dz sh da umesto chiste ne ispadnu "ciste"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 10:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
djuro imam dobru vest!Citostatici i imunosupresivi koji se koriste u terapiji raka d.creva su cesto i lekovi izbora za kronovu bolest.ne daju se kod krona zato sto su skupi i neko ih lose podnosi,ali da znas da ga zaustavljaju duze,efikasnije i bolje,nego bilo sta sto si do sada koristio! :lol: Tako da kada se resis Zloce,sredices i drugog Zlocu! :P Pa nek bude sve o jednom trosku...Sto bi rekli neki moji prijatelji,kad je bal nek je maskenbal!Zato, hrabro,terapija nije teska,a prezivljavanje je daleko preko pet godina!!!!!! :D Pet godina su statistike koje su se pojavljivale u knjigama od pre 20 god!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Flavin 77 gel
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 12:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:54 pm
Postovi: 13
Procitao sam da Flavin 77 gel je izrazito bogat biljnim vlaknima i da preporucuje se kao pomocna terapija bas kod raka creva i uopste kod problema sa organima varenja. Sadrzi 10 puta vise flavonoida od Flavin 7 samo mu je jedina mana sto je malo skupje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 4:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 4:00 pm
Postovi: 4
Da, kada se čovek malo bolje zagleda u svoju bedu, vidi da ta beda nije ni pola bede “kako je moglo da bude”, a i načina da se beda pobedi ima mnogo. Ja sam se u poslednjih mesec dana toliko naoružao informacijama, da mi ni bataljon adenokarcinoma ne može ništa. Jedino čovek ne zna iz kojeg oružja prvo da počne da puca. Na primer, ako krene sa visoko kalibarskim zrnima hemoterapije, da li će moći posle da bije agresora sačmom iz svakojakog bilja... Mislim, šta će da bidne sa sopstvenom vojskom posle ispaljivanja teške artiljerije, to ni doktori ne mogu da kažu... Sa druge strane, ako se krene po raku ko po vrapcima, (čajevi i sl.) dolazimo u drugu krajnost – zakasnili ste gospodine sa početkom hemoterapije, a kao što znate, vi ne bolujete od gripa, prema tome – dabome...

Rešenje je kao i uvek, negde u sredini. Najpre čovek mora da se strategijski opredeli. Da shvati da ništa više nije kao što je bilo. Moja žena ne može čudom da se načudi otkud to da ja odjedared obožavam da jedem kašu za doručak, ručak ili večeru (a možda ću se buditi i noću), a pre samo nekoliko meseci puškom nisi mogao da me nateraš da je vidim… Odjednom mi nije više važno šta će biti s poslom, a do juče nisi mogao da me isteraš iz kancelarije...

Danas mi je doktorka prepisala Kselodu…Kako kažu, prva linija odbrane...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 4:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Djurice kad bolest napadne, covek mora da se brani iz svog raspolozivog arsenala.U stvari zato niko tacno i nezna sta mu je pomoglo.

Sve sto mislis da pomaze a ne odmaze samo rokaj.

Slatko si me nasmejao citatom iz Radovana

Svaku srecu i puno zdravlja ti zelim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 18, 2007 11:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Vidite ovako.Ako sam dobro razumela,ceo karcinom je odstranjen.Hemioterapija je apsolutno efikasna preventiva od ponovnog povratka!ne bi trebalo izbegavati je!Nije ni strasna,nece Vas izmrcvariti tako da ne mozete da maknete,sada su nam na raspolaganju mnogo efikasniji lekovi sa mnogo manje nezeljenih dejstava!Uz to slobodno koristite sve sto bi po Vasoj proceni i iskustvima drugih moglo da Vam pomogne uz konsultaciju sa lekarom samo zbog mogucnosti da neki od prirodnih preparata deluju udruzeno sa terapijom koju uzimate.Sa hemioterapijom ne bi trebalo odugovlaciti!svaki,ali bas svaki rak i svaki njegiv stadijum su IZLECIVI!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Bravo za Micuuuuu
PostPoslato: Uto Dec 18, 2007 4:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Pa draga Micaaaa napokon jedna super racenica:

a prezivljavanje je daleko preko pet godina!!!!!! :D Pet godina su statistike koje su se pojavljivale u knjigama od pre 20 god![/quote]

samo mi nije jasno zasto je i danas koriste u tekstovima koji se odnose na istrazivanja koja su u toku!?

Kao neko ko je pred 10tak dana zavrsio sa hemo terapijom (DG. Adenocarcinom jajnika - endometriodnog tipa HG III, NGII: FIGO 1,
terapija: TAXOL CBDCA) vise zelim da verujem u tu vasu recenicu nego u sva njihova istrazivanja.

Imate li Vi neki komentar na moju dijagnozu? Savet, mozda?

p.s. jos me jedino moja celavost, brzo zamaranje te bolovi u kostima i misicima potsecaju na sve ono sto sam prosla od marta ove godine. A kad ocupavim......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 12:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Pa terapija koju ste primili je najnoviji svetski protokol koji se daje inace zdravim ljudima(bez udruzenih bolesti),najbolje kod nje je sto daje ogromnu sigurnost da se malignitet ove vrste nece vracati,bez obzira na nezeljene efekte,malaksalost,gubitak kose...Dobro je sto je ovako rano otkriven.Kosa ce narasti,gusca sigurno,jedan moj kolega hteo je da doktorira na tezi da je genetski uslovljena celavost izleciva hemoterapijom :D Na zalost nije imao na kome da potvrdi svoju hipotezu.niko se nije javio da isproba... :D :D :D Salu na stranu,dosta prirodnih vitmina.,pijte dosta dosta tecnosti,dodajte neki probiotik u svakodnevnu ishranu,kapsulu Linexa,Prolife_a ili Probiotika svaki drugi dan,od vitamina bih preporucila beviplex granule jer imaju dobar ukus,ako ne volite vanilu,beviplex jednu tabletu dnevno uz jelo,oligogal se jedna kapsula dnevno uz jelo. ako vam je muka vitamin B6-Bedoxin tri tabletice dnevno uz jelo.Nemojte piti Klometol i Eglonil ako ne morate (zbog vrste karcinoma)Sada cista struka uradite bris grla,nosa,kulturu sputuma9ispljuvka),urinokulturu,vaginalni bris,i koprokulturu.naglasite da vam je potreban!Ceste su infekcije kandidom posle HT,pa da Vam ne bi dosadjivala kad se namnozi proverite da je slucajno nemate...Mnogi lekari zaborave da vam ovo predloze. Ako imate jos neko pitanje tu sam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala, hvala i hvala
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 3:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga micaa (koliko sam shvatila vi ste specijalizant onkologije)
bas ste me obradovali. Napokon da mi neko iz vase uze struke kaze nesto dobro i ohrabrujuce (ne racunajuci prof Djukica sa Fronta koji me je operisao i koji mi je zaista mnogo pomogao i savetima i svojim stavom).

Juce sam bila kod prof Djukica zbog dogovora oko uklanjanja granuloma na svodu vagine, kad granuloma nema. Naime, prilikom ginekoloskog pregleda kod prve i druge procene imala sam izuzetno jake bolove i otisla sam posle toga kod svog gin u DZ. Doktorka rece da imam granulom. A sad odjednom - nema nista! Doktor kaze da granulom ne boli a da bolove imam od vaginitisa. Uzeo je pap test, vaginalni bris i jos neki (ne mogu da procitam) a dok ne stignu rezultati koristim Mac Miror. Dao mi je i savet da se i nakon izlecenja infekcije stalno mackam kantarionovim uljem i da stavljam vaginalete od kantariona.

Sto se tice raznih infekcija nakon svake hemo terapije njih sam resavala Herbabalmom 2000 (vaginalna krema od kantariona i nevena) i sve je vrlo brzo bilo sanirano. Da nesto ne valja - znala bih samo prilikom ginekoloskog pregleda. I to mi nije jasno kako je moguce. Imam infekciju, a nemam sekret!

Opet sam napisala citavu knjigu. Jednostavno ne uspevam da budem kraca!

Hvala jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: I ciklus
PostPoslato: Čet Dec 20, 2007 11:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Djurice, jel zavrsio I ciklus?
Kako si?
Javi se kad dodjes k sebi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 8:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
NIJE PROBLEM U DUZINI NEGO DO DANAS NISAM USPELA DA PROCITAM PORUKU!MM-VAGITOPRIJE POKRIVAJU NAJSIRI SPEKTAR BAKTERIJA I GLJIVICA,PA BI TEBALO DA POUBIJAJU ZLOCE!E SADA NE MORA UVEK DA BUDE SEKRETA,MOZDA JE TAJ TIP INFEKCIJE,A MOZDA SE ZBOG HORMONALNOG DISBALANSA JAVILA SUVOCA VAGINE!KADA IZLECITE INFEKCIJU PITAJTE PROF.DA LI BISTE MOGLI DA DODATE I NEKE OD VAGINALETA SA LAKTOBACILOM DA MALO POJCATE IMUNITET VAGINALNE SLUZOKOZE,A I ZA SAVET DA LI BI NESTO OD KREMA ZA VLAZENJE MOGLI DA KORISTITE!SVE U SVEMU OBAVEZZNO BI TREBALO DA URADITE I URINOKULTURU,STO PRE AKO ME PIJETE NEKE ANTIBIOTIKE I NA BAKTERIJE I NA GLJIVICE,JER JE CEST PRENOS URINARNIH INFEKCIJA NA VAGINU!!!OVO NE BI TREBALO DA BUDE STRASNO,UZGRED,UGOJILI STE SE OD KORTIKOSTEROIDA(DEXAZON) SADA CE TEZINA POCETI SAMA DA OPADA!POZDRAV!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Vaginitis
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 10:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Hvala na odgovoru.

Rezultati od subote: Urinokultura - OK. Vaginalni sekret: II. PAP test - OK.
U utorak ce biti gotov cervikalni bris (nije mi jasno zasto se i dalje tako zove kad pomenutog vise nemam).

Prof mi savetovao da za sada koristim FitoVag vaginalete (sa ekstraktom kantariona, kamilice, zalfije...), a za par meseci cemo razmisliti o "vaginalnim estrogenskim flasterima" - ovo nisam sigurna da sam dobro razumela.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 10:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Dobro ste razumeli.misli na male dozeestrogena koje se putem flastera aplikuju vaginalno,trebalo bi da rese sve probleme,suvoce,cestih infekcija...Sad malo opreza,ja bih koristila njih tek posle druge onkoloske kontrole...To je jako niska doza estrogena,i ugl. ne pravi probleme,al sto je sigurno,sigurno je... :DP.S radite urinokulturu i sve briseve redovno,na 15ak dana,bez obzir na nedostatak tegoba,dok ste jos krhkijeg imuniteta :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 88 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: