Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 4:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
e bas tako tajna...desi se to sta se desi,jednom ti adne imunitet i celije pocnu sa deljenjem i kada narastu igroman nivo-kuku lele...i da,ljudi uglavnom tek kada se razbole kazu sebi:e pa ja cu da predjem na makrobiotiku,pocecu da uzimam to i to,taj i taj preparat,a sta je bilo pre toga?meni je doktor rekao da jedem sve redom,ali sa malim izuzetkom oko mesa,da ne jedem meso od zivotinja koje su na silu dobile na tezini(tovne kokoske itd. vec ove "avlijanere")...pretpostavljam da sve ima svoje...

cuo sam razne price u svom zivotu,jedni kazu da se covekov organizam svakodnevno bori protiv malignih celija,drugi kazu da postoje naleti godisnje od po par desetina hiljada celija,treci kazu da se u covekovom zivotu jave 3-4 puta maligne celije od kojih moze nastati karcinom...ali ipak onaj prvi je najverovatniji...i ja sam ziveo relativno zdrav zivot,ali desilo se sta se desilo...

mislim da bi se trebalo uzimati sve to je prirodno,cak i taj ekomer:spakovan je u kapsulu,prosao je odredjenu hemijsku obradu i ko zna sta u njemu ima...zavisi od osobe do osobe ali ja to ne bih koristio...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 4:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Da, bas tako.
jedino sto vam svima mogu reci je to da sam imala jednu veliku traumu, tri meseca pre no sam otkrila da imam rak...izgubila sam tatu...pa zatim i dedu nakon par dana...eto, kad ovako sednem i razmisljam...mozda je to bio okidac.Kazu da rak nastaje sporo, barem akda se radi o karcinomu grlica materice..medjutim cudna mi je jedna stvar...na uz januara meseca moj nalaz je bio uredan...na uzv aprila meseca imala sam rak velicine 5x6cm...neverovatno.
nema pravila i to je to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 10:07 am
Postovi: 19
Hvala doktore,

videla sam ja vase odgovore pacijentima.....bez komentara...
Znate valjda gde mozete naci komentare najvecih svetskih strucnjaka, mislila sam na strane sajteve a ne ovde. Ovde se ljudi trude da pomognu jedni drugima u zelji da preguraju teske dane i da budu pozitivni....ne da ih neko ubija u pojam...
Svaka cast Slavku i ostalima...
:D
P.s. nisam negativna nego realna....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 10:07 am
Postovi: 19
Draga moja,

veruj mi i ja se trudim da ostanem normalna,

otac mi je umro pre 15 godina od raka pluca, planocelularni a mama operisana pre 3 meseca isto od raka pluca samo druge vrste, I sad mi kazu da idem svake godine da snimam pluca. Izvadila sam pre dve godine tri tumora, sva sreca dobrocudna iz dojke i kazu da je to od stresa. A stresa koliko hoces.....Uzas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 4:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Cico..
mama moze podici imunitet i bez ekomera...tj. sokovima voca i povrca..prirodnim, izmiksanim u blenderu. Ni beli luk nije na odmet...smrducka , ali barem znas sta uzimas. Ovako sto rece Slavko, kapsulica iz apotekice...hm...verovatno zdravom coveku cini dobro, ali sto eksperimentisati ?
Kazem ti, ja vidim da ga svi piju...i u sav glas se hvale kako im je krvna slika super, a leukociti ne padaju...dok se meni prilicno ljuljnuli nakon cetvrte hemoterapije....ali budu malo gadni, pa se oporave....Ne znam, nisam pametna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 4:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Cicamica je napisao:
Draga moja,

veruj mi i ja se trudim da ostanem normalna,

otac mi je umro pre 15 godina od raka pluca, planocelularni a mama operisana pre 3 meseca isto od raka pluca samo druge vrste, I sad mi kazu da idem svake godine da snimam pluca. Izvadila sam pre dve godine tri tumora, sva sreca dobrocudna iz dojke i kazu da je to od stresa. A stresa koliko hoces.....Uzas...


Pre neki dan sam pricala sa devojkom cija je mama operisana od istog...i to je bilo pre 11 godina. Njena mama je dobro. Sada je zdrava zena.Drzim vam palceve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 10:07 am
Postovi: 19
I mami su pali katastrofa....Hemoglobin trombociti, ma sve

dobila je da pije tothemu, pronizon, gvozdje, vitamin c i jos svasta nesto, no sad je super.....zavrsila je tri i sad ide na skener....... Koliko ti imas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 10:07 am
Postovi: 19
Hvala,
I ja tebi naravno.....
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 4:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
kod svakoga postoje neko ko je nekad oboleo od maligne bolesti...moja baka po majci je operisala karcinom dojke koji je bio velicine bebine glavice,dakle ogroman,i ona je isla kod nekih travara i izvukla se...zivela posle toga jos par godina i jednom prilikom je pala i polomila kljucnu kost i to je bio okidac za sve ostalo...dzaba svi lekovi ako covek nije pozitivan...ujak mi se bori sa karcinomom pluca kako ce biti ne znamo,pitanje je veliko...

za jedno 20 godina cu i ja napisati knjigu(kad savladam padeze :D ) o tome kako sam pre pobedio karcinom... :)

ja se izvinjavam sto se ubacujem u vas razgovor,svima padaju vrednosti jer hemoterapija unistava i lose a i dobre celije krvi...nekome padaju skroz,nekome ne...meni su isli do 0.6-0.7 leukociti i do 35-40 trombociti...nikad primao krv,nikad nisam dobijao leukocite,sam se organizam izvukao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 4:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Cicamica je napisao:
I mami su pali katastrofa....Hemoglobin trombociti, ma sve

dobila je da pije tothemu, pronizon, gvozdje, vitamin c i jos svasta nesto, no sad je super.....zavrsila je tri i sad ide na skener....... Koliko ti imas?

Ja sam imala 6 sve ukupno...nadam se da je to to, ali videcemo.
Pila sam heferol za hemoglobin...ali meni hemoglobin nije pao od hemo, vec sam imala jako krvarenje nakon prve terapije..te sam primila 3 boce krvi...nakon toga je bilo ok...Pored toga ja sam takodje imala i zrecenje...unutrasnje i spoljno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 4:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 10:07 am
Postovi: 19
I ja ti zelim da je to to i uspesno ozdravljenje... :lol:

Izvini sto pitam, a koja vrsta kancera u pitanju....?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 4:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Cicamica je napisao:
I ja ti zelim da je to to i uspesno ozdravljenje... :lol:

Izvini sto pitam, a koja vrsta kancera u pitanju....?

Grlic materice... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 1:33 pm
Postovi: 14
moze li meni iko odgovorit,
gde mogu da nabavim kiseonik za kucnu upotrebu(bocu sa kiseonikom)
molim i hvala unapred na odg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 11:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
teja je napisao:
moze li meni iko odgovorit,
gde mogu da nabavim kiseonik za kucnu upotrebu(bocu sa kiseonikom)
molim i hvala unapred na odg



Moj tata je dobio kiseonik u Kamenici,a znam da su neki morali i da ga kupuju al zaista neznam gde.Probaj da pitaš njegovog lekara šta ti je činiti.

Puno sreće!

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Ned Okt 03, 2010 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 1:33 pm
Postovi: 14
hvala biljaa
nebitno je da li cemo ga i mi kupovati,ali me zanima kakva je procedura
cula sam da ordinirajuci dr iz bolnice u otpusnoj listi treba da napise to kao neke preporuke da mu je neophodan kiseonik i sa tim da ide u neki Zavod atd(ili kako se vec zove), pa me cisto zanima kako to sve ide, jer je njemu neophodan i to uskoro, jer izlazi ako Bog da u utorak i mora imat to kraj sebe,
hvala jos jednom na odg
eto sad nam ostaje da se sami borimo protiv tog sr, za koje medicinari jos uvek nisu nasli lek??!!?
i kao nama su jos rekli da je tatina bolest "stara" i da je ona vec godinu dana u jemu, kao kako nismo to primetili, a tati pre 2 meseca pocelo bit lose i tako i saznali...i apsurd , u medjuvremenu koliko dr tvrde da je to sr u njemu isao je 3x na snimanje pluca i slikanje rebara i ekg, i dr..., isao pre 1 god, pa opet oko Nove god, i opet pocetkom jula, a negde oko polovine jula mu se pocelo to desavat, nakon cega smo otkrili taj kancer, usr..i, i sad se ja pitam kako to sva ta aparatura(lekarska) nije ni u naznakama mogla to otkriti????pre 3 meseca mu je receno da ima pluca kao u momka od 20 god(misleci pri tom na zdravog momka), a sada kazu da je to uznapredovalo i da je on vec god dana bolestan???
pa kako
pa cemu onda lekari i preventivne kontrole
cemu??
i ne , ne osudjujem nikog, samo pisem o tome realno , tj ono sto se nama dogadjalo,
kao sad nemaju leka za tatu , jer je kasno otkriveno, a kako nisu mogli se toliko obucit da otkriju na vreme, ili je aparatura kod nas(skeneri, aparati za snimanje, itd) toliko zastareli, da ne mogu nista da otkriju, ili sta vec
hvala svima na odgovorima i pozdrav za sve
i da, ekomer mogu piti i bebe, tako da ne vidim razlog zasto protiv njega, izmedju ostalog, a i sto bi on vise naskodio, on samog tumora???
rece jedan dr, a njegov kolega ne vide na snimku nista, ili ne valja aparat ili dr-i ne znaju da citaju snimke
i svim borcima za zdravlje svoje i bliznjih im pozdrav
u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 115 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: