Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Sre Jan 23, 2013 2:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
kiwibel je napisao:
.....iskreno ne znam šta da radim, nisam pametna.

Не разумем, на шта мислиш?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Sre Jan 23, 2013 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2013 10:54 pm
Postovi: 32
aa_aca je napisao:
kiwibel je napisao:
.....iskreno ne znam šta da radim, nisam pametna.

Не разумем, на шта мислиш?


da li da tražim novi konzilijum i insistiram na terapiji?
da li da nastavim samo sa dodacima i pravim se kao da mu nije ništa?
da li da krenem sa nabavkom lekova protiv bolova ?
da li, da li....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Čet Jan 24, 2013 9:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ако су ти лекари, иначе заговорници цитостатика, рекли да их не би издржао, онда је тако.

Не можеш да се правиш да му није ништа. Набави језгра кајсија - не оно по 4.000дин/kg него директно од произвођача, рецимо Племић-комерц http://www.plemic-komerc.com/novosti.html. Можда и уље од конопље. Нисам детаљно проучавао па ти само дајем идеје које не би требале да буду скупе.

За лекове против болова можеш да се распиташ нарочито за хомеопатску варијанту.

Немој да заборавиш да шта год предузмеш увек ће остати неки детаљ који ћеш заборавити. Немој због тога да осуђујеш саму себе.

Осим тога, немој да заборавиш ни то да си потребнија својој деци и да треба да останеш здрава. Природни ток живота треба да се одржи. Твој отац је тебе одгајио па тако треба ти да одгајиш своју децу.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Čet Jan 24, 2013 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2013 10:54 pm
Postovi: 32
nabavila sam mu i semenke kajsije, sutra mi stiže doza AHCC tableta preko Hrvatske, mada sam se dvoumila ali uspela sam da kontaktiram labaratoriju u Japanu koja jedina proizvodi ovaj preparat i oni su mi potvrdili da je preparat kod njih original.
Žalosno je što je papreno skup kao i sve ostalo tako da sam naručila samo za prvih osam dana.
aa_aca hvala ti na podršci, za sada nekako funkcionišem i ako sumnjam da mi je proradila štitna žljezda od nerviranja, ... znaš kako jedan dan sam super, zaplačem se tek uveče kad prelistavam net i forum, drugi dan svaka dva minuta zasuze mi oči, iz smeha u plač, i tako u krug, ali gura se dan po dan, valjda je to normalan ciklus da se neke stvari prebole i krene dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Pet Jan 25, 2013 9:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
kiwibel,
колико дана тај препарат треба да се узима? Колико година има твој отац?

Плакање и туга су нормалне ствари али нервирање није. Чак и за плакање и тугу постоји граница.

Не смеш да се нервираш. Покушај да разабереш разлоге због којих се нервираш. Могу само да нагађам који су разлози, па је боље да их ти ставиш на папир и размислиш о њима.

Постоје зли људи који зарађују на муци других. Колико је породица потпуно пропало јер су све продали да би стотине хиљада евра дали на разна лечења (по разним званичним институцијама) неког из своје фамилије! Спаса није било и само су се напатили и на крају сви остали без свега. И патња се даље наставила. Искрено, сматрам да уопште није паметно, а могао бих да кажем да је и глупо, жртвовати више људи због једне особе. Тога смо се нагледали по филмовима и као да то утиче на нас. Где је логика да се сто људи пошаље у смрт да би се евентуално спасила једна особа? Зар је тај живот вреднији од осталих? Ако се један жртвује за много њих - то је друга прича.

Знам да све ово знаш, али желим да те подсетим. Елем, ако ти нервирањем упропастиш своје здравље то се ће се одразити на твоју породицу. Охлади главу и тако ћеш моћи мудро да доносиш одлуке. Никада немој да заборавиш да живот има свој ток. Нико није преживео свој живот.

И још нешто. Игнорисање проблема у стилу "није ми/му ништа" не доноси никакво решење јер тада проблем и не постоји. Паничење такође не доноси никакво решење јер је мозак у хаосу и само може да шаље негативну енергију.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Ned Jan 27, 2013 10:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2013 10:54 pm
Postovi: 32
aa_aco hvala na ovim rečima, malo su mi se razbistrile misli čitajući ih.
Kao što sam i rekla idemo dan po dan, polako i ne želim da razmišljam unapred, šta će biti biće i tu sile nema koja to može da promeni.
Tata je onako, pije alternativu ali oseća da mu nije dobro.
U toku ove nedelje ponovo ću razgovarati sa njegovim doktorm da ponovo uradimo analize, da vidimo gde smo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Ned Jan 27, 2013 6:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Гледао сам код Племић-комерца за језгро кајсије. Цена је осам евра по килограму, што уопште није пуно. Више не знам где сам шта писао, па ми не замери ако се поновим. Знам да је др Поповић лечио неке туморе ЕПТА методом. Неке људе је и одбио јер није хтео да узима паре пошто није могао да им помогне. Можеш да га позовеш телефоном и објасниш му ситуацију јер већ и на тај начин може да закључи да ли вреди долазити код њега.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Uto Jan 29, 2013 10:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 09, 2012 10:44 am
Postovi: 6
Prodajem bocicu vidatoxa
Cena dogovor

062-281-117


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Sre Jan 30, 2013 9:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2013 9:18 am
Postovi: 4
060 0260571 Mozda bi ovde nasli pomoc ako nazovete. Garancije nema ni za koga ali vredi pokusati. Ovo vam kazem zato sto sam saznao da su ljudi bili leceni od karcinoma i to nakon pete kemoterapije jer sestu nisu mogli da izdrze posto im je imunisistem bio toliko oslabljen da im je pretila smrt ali nakon kontakta sa ovim osobama zivot ovim osobama je produzen i oni su sada zdravi.

Pozdrav i svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Sre Jan 30, 2013 10:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2012 1:16 pm
Postovi: 118
Kako da ne. Te osobe imaju li ime prezime,kako i gde rade,ko se konkretno izlecio,pocetna dijagnoza sa otpusnim listama,stanje sada itd.

Dobro razmislite pre nego krenete sa davanjem novca bilo kome,razumem da su mnogi spremni da urade sve za svoje najmilije i sam sam bio u toj poziciji ali nemojte biti lak plen za razne prevarante i lopove.

Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Sre Jan 30, 2013 10:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Шта вреди име и презиме и где раде? Ево, од толиког броја несавесних и површних лекара још нико није одговарао за несавесно лечење или убиство из нехата (или како се већ каже). На жалост, сви смо људска бића и зато покварењака има не све стране.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Sre Jan 30, 2013 11:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2012 1:16 pm
Postovi: 118
Zato sto su to klasicne dzukele ,otimaci para,eto zato. Pusti me tih koji lece i uspesno se bore protiv karcinoma a nema ih nigde,to su gluposti ciste,nazalost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Sre Jan 30, 2013 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2013 6:47 pm
Postovi: 2
Postovana Kiwibel,
Od veceras sam tj. od danas sam i ja na ovom forumu. Pokusacu da pomognem Vama, pogotovu Vasem ocu. Vidim da Vam nije lako i da ne filozofiram prelazim odmah na stvar.Naime, kuknjavom necete pomoci ni sebi ni ocu. Sta treba uraditi. Predlazem:
Prvo sto morate da uradite to je da pozitivno gledate na njegovu bolest. Ukoliko duhovno "potonete" od ozdravljenja nema nista. Drugim recima, morate vedro da gledate sve oko sebe, da pricate i razgovarate. O bolesti nikako. Samo pozitivno mislite.Da li mu treba reci to je licno, Vi ga najbolje znate i od toga zavisi kako ce ono to prihvatiti. U svakom slucaju on ce saznati pre ili kasnije, ili od vas ili od nekog drugog. Tada ce saznanje biti bolnije.
Drugo, kretanje, tj. fizicka aktivnost mora biti zastupljena maksimalno. Dobro, hladno je vreme, a to sto se zamara, vremenom ce, kada se utrenira lakse ce ici. Kada su pitali cuvenog Hipokrata " koliko doktora imas, on je odgovorio dva: levu nogu i desnu nogu.
Trece, slazem se sa upotrebom koscica od kajsija, badema, breskvi, sljiva i drugog kostunjavog voda koji sadrze vitamin b 17 koji ubija stanice raka.
Slazem se i sa uljem od konoplje kako je jedan vec predlozio u postu.
Na kraju tu je i efikasna tzv.Brojsova metoga gladovanja,koja traje 42 dana.
Dakle, ne ocajavajte, glavu gore i samo napred.
O svemu mogu opsirnije da Vam govorim ali, mislim da ste shvatili.
Puno pozdrava Vama i Vasem ocu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Sre Jan 30, 2013 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2013 6:47 pm
Postovi: 2
Postovana Kiwibel,
Od veceras sam tj. od danas sam i ja na ovom forumu. Pokusacu da pomognem Vama, pogotovu Vasem ocu. Vidim da Vam nije lako i da ne filozofiram prelazim odmah na stvar.Naime, kuknjavom necete pomoci ni sebi ni ocu. Sta treba uraditi. Predlazem:
Prvo sto morate da uradite to je da pozitivno gledate na njegovu bolest. Ukoliko duhovno "potonete" od ozdravljenja nema nista. Drugim recima, morate vedro da gledate sve oko sebe, da pricate i razgovarate. O bolesti nikako. Samo pozitivno mislite.Da li mu treba reci to je licno, Vi ga najbolje znate i od toga zavisi kako ce ono to prihvatiti. U svakom slucaju on ce saznati pre ili kasnije, ili od vas ili od nekog drugog. Tada ce saznanje biti bolnije.
Drugo, kretanje, tj. fizicka aktivnost mora biti zastupljena maksimalno. Dobro, hladno je vreme, a to sto se zamara, vremenom ce, kada se utrenira lakse ce ici. Kada su pitali cuvenog Hipokrata " koliko doktora imas, on je odgovorio dva: levu nogu i desnu nogu.
Trece, slazem se sa upotrebom koscica od kajsija, badema, breskvi, sljiva i drugog kostunjavog voda koji sadrze vitamin b 17 koji ubija stanice raka.
Slazem se i sa uljem od konoplje kako je jedan vec predlozio u postu.
Na kraju tu je i efikasna tzv.Brojsova metoga gladovanja,koja traje 42 dana.
Dakle, ne ocajavajte, glavu gore i samo napred.
O svemu mogu opsirnije da Vam govorim ali, mislim da ste shvatili.
Puno pozdrava Vama i Vasem ocu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KARCINOM PLUĆA POČELI SMO BORBU, TREBAJU MI SAVETI I PODRŠKA
PostPoslato: Sub Feb 02, 2013 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2013 10:54 pm
Postovi: 32
hvala prokupcanin na podršci.
Teško mi je kada čitam forum, toliko bola i patnje...a meni nekako ide dan, po dan.
Mislim da sa sam uspela da se pomirim sa činjenicom da će ova godina biti teška i da će tata umreti, sada samo plačem ponekad jer se plašim koliko će njega boleti. On je jako dobar čovek, jedan od onih što se uvek trudi da sve reši mirnim tonom i razgovorom, uvek je smatrao da ne treba da se nerviramo zbog gluposti, novca i loših ljudi. On je jedan od onih koji pronađu novčanik pun novca i bez razmišljanja je tražio vlasnika i vraćao sve. Divan deka i dobar otac. E onda se čovek zapita šta je on bogu zgrešio da ga smrt tako boli?!
Znam da nema pravila kada je rak u pitanju, nekoga boli nekoga ne. Molim se samo da mu ne bude teško. I ako ništa ne zna vidim po njemu da oseća, mama mi kaže da je neko veče posle telefonskog razgovora samnom i sa unukom, plakao.

Sledeće nedelje ću pokušati da preko DZ obezbedim kućnu negu, za sada dok je pokretan i normalno jede ne ali za kasnije, zbog palijativnog zbrinjavanja.
Trebao bi da uradi komplet biohemiju iz krvi, valjda i UZ abdomena, na VMA nam nisu ni kontrolu zakazali, ...kontaktiraću i BELhospic da vidim sa njima šta i kako.
Sve je tako bezobrazno skupo.

Vlado79 hvala ti na informaciji za Đuricu Popovića, kontaktirala sam ga i stvarno je istina ono što si rekao. On je divan čovek i poslaće nam preparat besplatno, divno je što takvi ljudi postoje još uvek u Srbiji.
I Belhospic je isto besplatna organizacija ali ne znam ništa dok ih ne kontaktiram.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 95 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: