Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 20, 2007 6:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Ako je pre mesec dana radila sve ove analize, ne treba opet. Recidiv je dokazan samo u koži, na tom operisanom delu. Udaljenih metastaza nema.
Ova je vrednost ER izražena u mernim jedinicama.Meni ništa ne znači jer ne zna kolike su normalne vrednosti.Ne znam zašto i to nisu izrazili plusem( kao PR koji je 0 ) nego mernom vrednošću.
No, dobro, nastaviće sa Nolvadexom( do punih 5 godina uzimanja) a zatim se radi presek i procena sa čim dalje.Pozz

P.S.oktobar 2oo2- oktobar 2003 = jedna godina. A šta je , u međuvremenu, sa redovnim jednomesečnim samopregledima dojki?! To važi za tebe!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 20, 2007 7:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Hvala Tartufa!!! Ovo sto si napisala je pretpostavljam dobra prognoza za moju mamu. Jel PR0 znaci pozitivno?
Hvala i POZZZ Prijatno nedeljno popodne

E. TARTUFA,nasla sam na sajtu http://medlib.mef.hr/161/01/milas.pdf. tumacenje Er i PR:
~Parametri hormonskog vezivanja odre eni su
Scatchardovom analizom temeljem koje su rezultati kompjuterski obra eni iizraženi ufemtomolima na mg proteina (85). Receptori se smatraju pozitivnima ukoliko su vrijednostiza estrogenske receptore veće od 5 fmola/mg proteina, a za progesteronske receptore veće od 10 fmola na /mg proteina.~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 21, 2007 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 19, 2007 12:20 am
Postovi: 10
Lokacija: myland
koliko pametnih,i mudrih i dobrih ljudi ovde ima :)
ohrabrujuce je iskustvo citati vase postove.

samo..ja sam potpuno..pala.

Mojoj majci je pocela da otice desna ruka iz ramena,duplo je veca od leve.A operisala je tumor na desnoj dojci.
Kazu da je to povezano sa nemogucnoscu normalne cirkulacije limfne tecnosti,posto su joj odstranjeni i limfni cvorovi pod desnim pazuhom.
To je bilo pre skorom 6 godina,ta operacija...

Pre tri dana radili smo ultrazvuk dojke,jetre,zeluca itd,rentgen pluca,laboratoriju kompletnu,kao i tumor markere...sve je u granicama normale i bez osobitosti,osim sto u nalazu ultrazvuka dojke stoji da su prisutne neke displazije invazivnog karaktera...TO ME PLASHI.

PRE KOJI DAN,RUKA JOJ JE BILA OTECENA,A DANAS JE BOLNA I PREVISHE OTECENA.
Uzima antibiotike,po mojoj sugestiji, posto Chymoral nije delovao ,mad a,svega nekoliko dana je uzimala Chymoral.Otac je u terapiju dodao i Lasix.

Boli je ta ruka pomaLO a i rame desno.
Uzasno sam zabrinuta,iako imam sve nalaze pred sobom,iako se otac obradovaO dobrim nalazima,iako je nasha doktorka rekla da je sve to raduje sto je mama dobro i sto se stanje ne menja na gore.
ALI. :cry:
MOJ ZIVOT :cry:
NULA :cry:


Poslednji put menjao simonida07 dana Pon Maj 21, 2007 3:18 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 21, 2007 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 19, 2007 12:20 am
Postovi: 10
Lokacija: myland
koliko pametnih,i mudrih i dobrih ljudi ovde ima :)
ohrabrujuce je iskustvo citati vase postove.
samo..ja sam potpuno..pala.
Mmojoij majci je pocela da otice desna ruka iz ramena,duplo je veca od leve.A operisala je tumor na desnoj dojci,
Kazu da je to povezanosa nemogucnoscu normalne cirkulacije limfne tecnosti,posto su joj odstranjeni i limfni cvorovi pod desnim pazuhim.
To je bilo ppre skorom 6 godina,ta operacija...
Pre tri dana radili smo ultrazvuk dojke,jete,zeluca itd,rentgen pluca,laboratoriju kompletnu,kao i tumor markere...sve je u granicama normale i bez promena,osi sto u nalazu ultrazvuka dojke stoji da su neke displazije invazivnog karaktera...TO ME PLASHI.

pRE KOJI DAN,RUKA JOJ JE BILA OTECENA,A DNAS JE BOLNA I PREVISHE OTECENA.
Uzima antibiotike,po mojoj sugestiji, posto Chymoral nije delovao ,mad a,svega nekoliko dana je uzimala Chymoral.Otac je u terapiju dodao i Lasix.

Boli je ta ruka pomaLO a i rame desno.
Uzasno sam zabrinuta,iako imam sve nalaze pred sobom,iako se otac obradovaO dobrim nalazima,iako je nasha doktyorka rekla da je sve to raduje sto je mama dobro i sto se stanje ne menja na gore.
ALI. :cry:
MOJ ZIVOT :cry:
NULA :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 21, 2007 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 19, 2007 12:20 am
Postovi: 10
Lokacija: myland
TO oticanje ruke...sta je to?
Molim za objasnjenje...
znam,ovde nema mesta panici :) ,ni egoizmu,egotizmu,malodusnosti...
hvala svima,svakome ko je procitao moje postove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 21, 2007 4:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
http://www.serbiancancer.org/brosure/02_rak_dojke.pdf
Procitaj na ovom sajtu, strana 19, pdf format je. A valjda ce nam se Tartufa javiti danas, ona ti najbolje moze reci.
Nadam se da ce tvojoj mami biti bolje. Drzi se, vec si jednom klonula, pa si uspela da se podignes, ajde sad opet, samo jaka Ti joj mozes biti od pomoci. A shvati jos nesto, moras misliti i na sebe, ma kako to surovo zvucalo u ovom momentu. Znam da ti je tesko, ja slicno prezivljavam sa mojom mamom, al se trudim da budem jaka i da se sto vise informisem o bolesti, simptomima... da bih znala kako da se ponasam.
Mojoj mami se pojavio otok izmedju vrata i ramena, (u predelu kljucne kosti), a od kad se pojavio lok recidiv crvenilo na oziljku pa se prosirilo na drugu dojku ima otok iznad oziljka, ni ja ne znam sta sad ovo znaci....
Naravno, dosadjujem TARTUFI svakodnevno i citam sve postove od 1 strane, procitaj sve Jovanchine postove ponovo, tako treba da se ponasamo.

Mislim na vas dve. Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 21, 2007 4:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 19, 2007 12:20 am
Postovi: 10
Lokacija: myland
mnogo mi znaci ovakva komunikacija.
Veliko hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 31, 2007 12:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Saznala sam da dijagnoza koju ima moja mama, kod koje je hormonski slabo ovisnan tumor i prisutna limfangioza, da se tesko leci. Statistički prosek- Oko 50% bolesnica preživi 2-3 godine nakon pojave metastaza, odnosno agresivnog lokalnog recidiva.
Ovo me je skroz skrhalo i porazilo!!!
Sve mislim dogodice se cudo.....
Tartufa, Tvoje misljenje.... please


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 31, 2007 5:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Koliko se sećam( ne mogu sve da isčitavam, veruj), kod tvoje mame se radi o lobularnom invazivnom tumoru, hormano zavisnom i HER2 negativnom. Dokazan recidiv. Nema udaljenih metastaza. Situacija nije najsjanija ali nije ne očajna. Nema razloga za preranu brigu po tipu" šta će biti ako bude". Opusti se, terapiju koju je do sad dobijala je dobra, imaj poverenja u te lekare i nadaj se najboljem.
P.S. Izvini, dan je bio užasno teeeežak i stresogen....I mi lekari smo samo ljudi i reagujemo na ljudsku patnju ( verovali neki ili ne...)Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 31, 2007 7:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Hvala Tartufa. Samim tim sto si sa nama na ovom forumu i sto nam posle svog redovnog posla i svojih pacijenata, nama nepoznatima pomazes u tumacenju dijagnoza, dajes savete i bodris nas, a niko Te ne tera na ovo, nego samo Tvoja dobra volja, govori nam koliko si ti dobar covek i kolika ti je dusa.
Ja necu sebi dozvoliti da klonem, a ni mami. A Ti ne daj umoru da Te slomi, odmori se.
Pozzz :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 07, 2007 12:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Da, zaboravih. Tartufa, kod moje mame se radi o hormonski slabo ovisnom tumoru, tako da Novaldex ne pomaze, prima sad HT nedeljni Taxol, zavrsene su tri nedelje, sad pauza 10 dana pa od 21 juna ponovo jednom nedeljno tri nedelje, pa ne znam sta ce dalje propisati. Crvenilo, tj kako se med kaze lokalni recidiv je i dalje crven, i i dalje se siri na levu zdravu dojku. Pojma nemam, ona nije svesna ili nece sebi da prizna da ponovo ima rak, iako joj je doktor rekao, cak i za ovu terapiju kaze da to nije hemoterapija vec ne zna ni ona sta. Mozda je tako bolje....
Pozz i hvalaaa na podrsci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 29, 2007 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 8:10 am
Postovi: 36
:cry: ....ovako, prosle dve veceri moja majka, koja se inace vec danima cudno ponasa, pozvala me je u sobu..saopstila mi je da je sutra ceka konzilijum lekara, da su joj konstatovali karcinom na dojci,koji se prosirio na podpazusnu zlezdu ... kako, gde pitala sam je,stavila je moju ruku na svoju levu dojku,i osetila sam nesto velicine ping-pong loptice,nesto sto ce pokusati da me odvoji od bica koje toliko volim....sada cekamo na rezultate biopsije...ZABOGA toliko sam uplasena,sve se u meni trese,naravno zaista se trudim da ona to ne vidi i ne oseti, mozda primeti samo kada se ujutru probudim sa nadutim kapcima,inace sam sve vreme nasmejana...molim vas pomozite mi,pomozite nama, kako da se ponasam i borim, sta da joj kupujem..uzasno puno znaci ovaj forum,kada sam procitala sve vase zivote,lakse mi je...nisam sama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 29, 2007 10:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Naravno da nisi sama, i meni je ovaj forum mnogo pomogao, shvatila sam da moram biti jaka i da treba biti optimista, ma kakva dijagnoza bila. Moras biti jaka, i zbog mame i zbog sebe. Dijagnozu ti moze protumaciti Tartufa, ako nije otisla na zasluzeni odmor. Nju svi mi ovde maltretiramo ali videces, ona je DIVNA i svima odgovori!!!
Drzimo vam pesnice, i javi sta se dogadja. Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 11:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
E, pa ovako.. Nemam iskustva sa karcinomom dojke, ali sam zelela da vam kazem jednu stvar! Kada sam bila mala, bila sam jako bolesna i doktor je rekao mami da su mi sanse da prezivim 5%! Sve se dobro zavrsilo hvala Bogu.. Onda, prosle godine, razbolim se od leukemije i na pocetku lecenja su mi sanse da prezivim bile 50%. Naravno da je sve ispalo kako treba. Zato, nemojte slucajno da padate, optimizam je najbitniji! Naravno da je MNOOOGO tesko ali morate da verujete da ce sve ispasti kako treba!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 02, 2007 8:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 8:10 am
Postovi: 36
Evo vec sam se sabrala i odlucila da se borim,jer ipak je ona sve sto imam...njena dijagnoza je Neo duplex mammae sin.cum Igl axillae sin.,jos uvek cekamo rezultate biopsije, za sada se sa sigurnoscu zna da je maligno i na snimcima se vidi jedan tumor na levoj dojci i jos jedan na podpazusnoj zlezdi,koliko sam ja shvatila posle rezultata odredjuje se odgovarajuca hemijoterapija, zatim operacija...Molim vas da mi neko odgonetne dijagnozu...i da me uputi sta bih ja sad mogla da preduzmem,sta ona treba da jede,cula sam da je konjsko meso dobro,i sto vise cvekle,uopste voca i povrca....Crnka hvala na podrsci..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 98 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: