Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prelazak sa stakla na HMC plastiku problem vidnog polja ...
PostPoslato: Pet Jun 15, 2007 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 26, 2006 12:20 am
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
Do sada sam nosio ram sa staklima dioptrija:
desno -3.0, levo oko -2.75 bez cilindara. Posto su mi stakla teska resio sam da predjem na HMC plastiku sa antirefleksnimslojem i slojem protiv grebanja uradio sam kontrolni pregled nije bilo promene dioptrije. Posto su mi ugradjena stakla u drugi ram koji je manji nego predhodni nikako da se prilagodim. Kada gledam pravo mogu ostro da vidim, cim skrenem pogled levo ili desno (gore ili dole) ja vise ne vidim ostro i moram da pomeram glavu da bih izostrio ono sto hocu da vidim. Naravno cim sam otisao da podignem naocare (privatna firma necu da je imenujem), rekao sam da imam gore navedeni problem. Gospoda su mi odgovorila da se nisam prilagodio na nova stakla. Nosio sam ih kod drugog opticara da proverim da nisu promasili centriranje razmak zenica ili dioptiju i sve je u redu. Sledeceg dana ponovo odem u optiku gde sam izradio naocare i oni su mi rekli da su u pitanju sferne aberacije tj. izoblicenja na krajevima stakla. Na moje pitanje kako to da nisam imao slican problem kod naocara sa staklom rekli su da ih nosim jos par dana pa da vidime kako cu da reagujem. Evo nosim ih tih para dana i nikako da se naviknem.
Da li je neko imao slican problem ili to moze da objasni sa medicinsko inzenjerske strane, ili je u pitanju greska opticara sto im bas ne bih oprostio. Da li se vidno polje menja promenom tipa stakla i gde bih mogao da proverim da li je sve u redu sa naocarima.

Puno hvala

Zoki :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 16, 2007 12:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Naravno da se ne mozete naviknuti na nejasnu sliku.Verujem da problem
nastaje pri samoj proizvodnji plasticnih ,,stakala,,.Imala sam vise takvih sluajeva u praksi,i znam da obicno ne mozete nista uraditi,jer dioptrijski i opticki takve naocare budu dobro uradjene,te nemate sta realno prigovoriti opticaru.
Posto postoje razne debljine plastike,kvalitetnije su ali i skuplje one tanje.
Mislim da jedino mozete zamoliti da doplatite razliku u ceni i da Vam se stavi najkvalitetnija i najtanja varijanta plastike.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Odgovor
PostPoslato: Ned Jun 17, 2007 7:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 26, 2006 12:20 am
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
HMC plastika koja je ugradjena je sa indeksom 1.56 ynaci jedna od kvalitetnijih. Da li postoji alternativa za stakla a da se zadrzi poluram znaci ram na najlon.

Hvala

Zoki :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Greska i/ili prilagodjavanje
PostPoslato: Čet Jun 21, 2007 11:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 01, 2007 12:52 pm
Postovi: 60
Postovani,

zelimo da Vam ukazemo da je moguce da je greska opticara, te da primarno ne bi bilo lose, ukoliko ste u mogucnosti da na vise mesta proverite preciznost izrade naocara, kako bi se taj cinilac eliminisao. U slucaju da nije greska u izradi, a vrlo verovatno je da nije, zelimo da Vam ukazemo da svaka promena oblika i velicine naocara (rama) zahteva vreme prilagodjavanja, koje cesto zna da traje mesec dana i duze.

S postovanjem,


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: