Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 13, 2009 12:44 pm
Postovi: 6
Marijana P,
Hvala ti puno na odgovoru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2009 4:30 pm
Postovi: 24
Recepte koje sam sakupila ovde po forumu i jos kojekuda imate ovde viewtopic.php?f=6&t=30851


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 8:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 27, 2009 4:10 pm
Postovi: 8
ivana26-ja sam radila u Analizi i uopste se nisam pokajala :D mislim da 20-ak vise namirnica testiraju u Analizi i ako svi idu u Holitimed i jos cekaju rezultate nedeljama.Meni je 15-og mesec dana od pocetka ovakvog nacina ishrane i malo manje od 5 kg.je otislo,tako da ti je toplo preporucujem.Ako ti treba jos neka informacija,ti se javi,rado cu ti pomoci :D .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 8:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 09, 2009 12:14 pm
Postovi: 8
Jesam,aktivno sam se bavila sportom,a i svaki dan pravim "krug" od 3-4km,tako da sam mislila malo da povećam kilometražu....Hvala Marjana :D

Inače sutra treba da dobijem rezultate :D jedva čekam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 8:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 09, 2009 12:14 pm
Postovi: 8
Ups...Marijana :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 1:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 9:29 pm
Postovi: 32
PC NENSI je napisao:
Nikako da mi hleb - "Budjaaavvvv lebaaacccc.." :lol: ispadne dobro, ako to uopste i moze...stalno je gnjecav ili lici na sper plocu :( ....Molim Vas, dajte mi tacan recept i pravu meru namernica, temperat. pecenja, SVE!!!


Postavila sam recept za hleb na temi o receptima, ali ponoviću se :D
4 kašike pšeničnog brašna
3 kašike ječmenog brašna
1 kašika ovsenog brašna
1 kašika heljdinog brašna
1 kašičica soli
1/2 praška za pecivo
1/2 čepa sirćeta
2 šake sirove golice
1 šaka lanenog semena (prethodno potopljenog u vodu na par sati, a zatim oceđenog)
1.5 dl kisele vode

Sve ovo smešaš kašikom i ostaviš pola sata da odstoji. Nakon toga ponovo promešaš, formiraš loptu i pospeš brašnom (ja pospem pšeničnim). Ostaviš da odstoji jos 15 minuta, nakon toga formiraš veknicu, premažeš dozvoljenim uljem (ja premažem palminim ili maslinovim) i neka stoji bar sat vremena (što duže stoji lepše je). Pečeš 40 minuta na 200-220 °C. Kad se ohladi staviš u frižider i tu ga držiš.

Ti modifikuj recept u odnosu na to koje brašno smeš, mislim da umesto pšeničnog možeš staviti istu količinu ražanog ili ječmenog.

Od ovoga ispadne veknica od cca 400 g koja meni traje oko nedelju dana.
Javi kako je ispalo :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 1:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 9:29 pm
Postovi: 32
majabgd je napisao:
.Jel postoji neko koje je neutralnijeg ukusa a da moze i da se kuva i pece sa njim posto mi je receno da sa palminim moze samo da se przi?

Kupila sam pirincane galete i bezukusne su ,kao stiropor,a li bolje i to nego ovseni hleb.

Probala sam krompiriće pržene ne palminom ulju i odlični su. Ne vidim zašto bi na tom ulju moglo da se prži, ali ne i peče? Ako neko ima odgovor neka me prosvetli :D
Ja sam probala galete od heljde koje su takođe kao stiropor, i malo gorkaste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 1:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 9:29 pm
Postovi: 32
ivannna je napisao:
žitarice: heljda ječam proso ovas raž

voće: borovnica pomorandza trešnja ribizla smokva groždje grejpfrut limun mandarina kupina ananas urma višnja nektarina

meso: govedina jagnjetina teletina piletina konjetina

riba: oslić pastrmka losos som skuša škarpina

uljarice: badem brazilski orah susam bundevino seme mak laneno seme kafa pistaći leblebija kokos

povrće: paprika praziluk lubenica tikvica zelje šargarepa maslina biber beli luk plavi patlidzan karfiol zelena salata krompir brokoli celer boranija bundeva kupus peršun keleraba blitva prokelj

lekovita bilja: bosiljak hibiskus šipak mirodjija cimet nana matičnjak djumbir majčina dušica žalfija ruzmarin

zasladjivači: dekstroza fruktoza

Pozdrav za sapatnike :D


Najjednostavnije moguće:
punjene paprike i tikvice (dozvoljeno meso, proso umesto pirinča)
musaka od krompira (umesto luka praziluk)
dinstana boranija sa šniclama od dozvoljenog mesa
riba marinirana u maslinovom ulju sa dozvoljenim začinima
pileći bataci pečeni na soli
kropir pržen na palminom ulju
salata od patlidžana (pečeni patlidžan, beli luk, so,sirće)
sarmice od zelja
...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 1:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 12:47 pm
Postovi: 14
Ja sam i kuvala na palminom ulju. Kada se ohladi palmino ulje se stvrdne i pobeli (kao mast). Ne smeta da se kuva i pece na njemu, ali ako se odmah ne pojede da se kasnije podgreje. Zato nije dobro za salate (narocito one koje se hlade).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 11:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 8:57 am
Postovi: 37
Lokacija: beograd
Hvala na receptu draga....pravila sam hleb od dozvoljenog brasna i ok je, samo goraaaaak,uzas!!...I najbolja stvar od svega..jutros sam se merila i posle 10 dana 3kg manje..JUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII :lol: :lol: :lol: :lol: ...Pa ovo deluje ljudi, a se ubih od klope...naravno, nemam ni glavobolje 10 dana,,,Ma neverovatno, stvarno...Pozz svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 12:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 15, 2009 12:28 pm
Postovi: 1
Pozdrav ;)

Ja zelim da uradim ovaj test, al mi se ne ceka bas 2+ meseca da bih tek dobila rezultate...

tako da, molim one koji su radili test u "Analizi" da mi ostave adresu i broj telefona da zakazem.... verujem da je sve to isto manje-vise... samo su ljudi plasljivi da odu u drugu kliniku jer su za neku drugu culi da je dobra, tj. da je nekome pomogla.... ;)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 3:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 1:47 am
Postovi: 175
Hvala puno na savetu za palmino ulje.Kupicu ga!Inace,ja sam shvatila da smem puding od vanile sa ovsenim mlekom i vocem i super je,dosta mi olaksava situaciju pisto ludujem za slatkim.Nije da je puding bas zdrav ali ponekad mi nece nista faliti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 4:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 13, 2009 12:44 pm
Postovi: 6
Hej dorsi,
Hvala puno na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 5:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 9:29 pm
Postovi: 32
PC NENSI je napisao:
Hvala na receptu draga....pravila sam hleb od dozvoljenog brasna i ok je, samo goraaaaak,uzas!!...I najbolja stvar od svega..jutros sam se merila i posle 10 dana 3kg manje..JUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII :lol: :lol: :lol: :lol: ...Pa ovo deluje ljudi, a se ubih od klope...naravno, nemam ni glavobolje 10 dana,,,Ma neverovatno, stvarno...Pozz svima


Možda da probaš drugačiji odnos različitog brašna. Meni je ovo dozvoljeno, i hleb mi je usper. uspela sma da nadjem pšenični bez kvasca (hleb& kifle), ali mi je ovaj domaći mnogo lepši. Taj koji sam kupila je kao bajati sunđer :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 9:29 pm
Postovi: 32
majabgd je napisao:
Hvala puno na savetu za palmino ulje.Kupicu ga!Inace,ja sam shvatila da smem puding od vanile sa ovsenim mlekom i vocem i super je,dosta mi olaksava situaciju pisto ludujem za slatkim.Nije da je puding bas zdrav ali ponekad mi nece nista faliti.


Gde kupuješ ovseno mleko? Jel u prahu ili tečno? Kakav mu je ukus? Pisala sam ranije da sma probala jogurt od soje koji je odrvatan, a našla sam mleko koje u sastavu ima samo zrna soje i vodu (ostala uglavnom imaju kukuruzni skrob, ili nerafinisani šećer koji ne smem), ali se ne usuđujem da probam, poučena iskustvom sa jogurtom :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: