Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 26  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: BEZITE OD PROROCICA!!!!!
PostPoslato: Ned Apr 30, 2006 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 11:36 pm
Postovi: 29
Drage moje (posebno citelimka),
ja isto zamalo da budem pacijent Dr. Prorocica, jer mi ga je preporucio neko ko ga zna kao kolegu, a ne kao pacijent (nazalost). Na konsultaciji je prema meni i muzu bio toliko surov, gotovo brutalan i maltene nas isterao napolje, jer "ne znamo sta hocemo". A mi smo samo postavljali normalna pitanja, jer nista ne znamo o proceduri niti njegovoj uspesnosti. Za 30 min. mentalnog izivljavanja u podrumu u kojem radi uzeo nam je 50 evra a mi izasli kao da nas je pregazio voz. I naravno, odlucili da ga vise nikad ne vidimo. Ej, bre pa taj doktor koji radi IVF/ICSI pre svega treba da bude covek, a ovaj je daleko od toga. On je nekad verovatno bio dobar ali se prica da je posle Cece i Arkana malo postao labilan. Dakle - produzite dalje. Puno srece vam zelim od srca. AYA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 03, 2006 3:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Dr. Prorocic je nacelnik u frontu...kog odeljenja...posto sam ja isla kod nacelnika steriliteta...a to je dr. Vasiljevic...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 04, 2006 5:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 4:48 pm
Postovi: 32
Lokacija: BG
Cao svima,

citajuci vasa iskustva opet imam milion nedoumica iako sam pomislila da sam konacno resila da kod Dr. Ljubica u Jevremovoj uradim IVF.
Vec vise od 2.5 godine suprug i ja pokusavamo da dobijemo bebu. Najverovatnije zbog perforacije slepog creva kod mene je doslo do zacepljenja oba jajovoda, s tim sto je jedan "delimicno" prohodan. Takodje, dijagnostikovan je hidrosalpinks (prosireni jajovod?).
Ostali nalazi su u redu, imam ovulacije, svi hormoni ok, mikoplazma, ureaplazma i hlamidija negativne, papa II, kolposkopijom utvrdjena ranica na grlicu materice za koju je data terapija Povidon jod vaginalete, spermogram odlican. Predlozena nam je vestacka oplodnja uz obrazlozenje da zbog hidrosalpinksa postoji opasnost od vanmatericne trudnoce. Na pitanje da li laparoskopskom metodom moze da se sredi prohodnost jajovoda receno mi je da je velika verovanoca da posle zahvata dodje do novih priraslica i da se prakticno gubi vreme. Medjutim, u oktobru 2005. ipak ostajem u drugom stanju - potrvrdjeno UZ i beta HCGom. U 5 nedelji spontani.
Sada smo u procesu prikupljanja svih analiza za IVF u Jevremovoj. Ostalo je jos par "sitnica" da prikupimo ali me brine ona diskusija izmedju Pedje i Obgyn na temu da li ili ne operacija hidrosalpinksa pre IVF.
Asistentkinja Dr.Ljubica u Jevremovoj mi nije pominjala operaciju?
Da li neko ima slicno iskustvo?
Molim za misljenje.

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 05, 2006 8:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Na pitanje da li laparoskopskom metodom moze da se sredi prohodnost jajovoda receno mi je da je velika verovanoca da posle zahvata dodje do novih priraslica i da se prakticno gubi vreme.

Zelim samo da prokomentarisem ovaj deo...Izvinjavam se sto nemam isto iskustvo sto se tice operacije hidrosalpinksa ...
Meni je isto bila zakazana laparaskopija i posto sam imala komplikacija sa rapidnim padom pulsa...otkazana je do daljneg,ali mi je doktor rekao isti komentar,da meni jajovodi i nisu tako losi i da je velika verovanoca da posle zahvata dodje do novih priraslica i da se prakticno gubi vreme. Meni je konstatovano da mi jedan jajnik delimicno prohodan a drugi je totalno prohodan.
(laparaskopija -Narodni Front-Dr Vasiljevic)

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 05, 2006 9:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 4:48 pm
Postovi: 32
Lokacija: BG
D.J. mnogo hvala za odgovor.
Svako iskustvo je dobrodoslo. Ovo je sve vrlo ozbiljan i frustrirajuci "posao" i svima nam je stalo da odaberemo najboljeg lekara, najbolju kliniku. Ocekujemo da ce nam lekari zaista reci sta je najbolje za nas, ali kada cujes kontradiktorna misljenja, ne znas kome da verujes.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 06, 2006 2:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
M31 moj slucaj je identican tvom, kod mene desni se zavrsava sa saktosalpinksom a levi je polupropustljiv, 2003.god. pobacaj u 5 nedelji!
Ja iza sebe vec imam jedan uradjen IV/ICSI nazalost neuspesan. Ja sam jedino od Obgyn i Pedje cula da bi trebala da uklonim taj hidrosalpinks ovi nasi doktori se prave ludi. Pitala sam za to svoju doktorku ona je rekla da netreba kao sto mi nije uradila histeroskopiju pre IVF-a pa se na kraju ispostavilo da je trebalo da se uradi. Pocinjem da dobijam utisak da nasi lekari ne urade sve sto treba odmah nego nas vucaraju kroz postupke i tek kad ne uspe par puta onda kao mozda bi mogli da uradimo i... Meni nista nije jasno, zasto ne urade sve sto bi moglo da omete zacece pa tek onda pocnu IVF. Pitaj Ljubica za uklanjanje saktosalpinksa bas me zanima sta ce da kaze.
Pozdrav,
Blonde

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 9:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 4:48 pm
Postovi: 32
Lokacija: BG
Blonde, hvala ti za odgovor. Iskreno, prvi put sada cujem za histeroskopiju, sada cu malo da potrazim na netu da se informisem. Ako te ne mrzi da pises, molim te mi ukratko reci sta je to i da li si ti to vec radila.
Najverovatnije cu pocetkom sledece nedelje ici tamo u Jevremovu posto ove nedelje treba da obavimo jos neke analize pa cu i sama pitati. Naravno, javicu ti posle.
Sto se tice lekara, stvarno ne znam u cemu je stvar. Da li nemar, neznanje ili vec lova kod lekara koji rade privatno. Ali prosto ne mogu da verujem da sve ide tako sporo.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 4:48 pm
Postovi: 32
Lokacija: BG
Blonde, ne moras da mi pises o histeroskopiji. Videla sam sve na netu (cak i video zapis, bljak) i nije mi se uopste svidelo :-)
Nadam se da necu morati to da radim, ali ako kazu da treba... kud svi Turci tu i mali Mujo. Sta da se radi.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 9:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Bolje je da uradis histeroskopiju da bi mirna usla u postupak. Ako ima necega otklonice i time se povecava sanza za uspeh IVF-a a ako nema nicega onda ces bar znati da je sa matericom sve uredu i mirna uci u postupak. 3000 eura je velika para da bi se eksperimentisalo sa pokusajima.
Pozdrav i cekam da javis sta je bilo kod lekara.

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 9:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Zaboravih da napisem da sam uradila histeroskopiju proslog meseca, nije nista strasno. Sutradan ides kuci, nema bolova, ma sve ok. Rezultati su mi dobri tj. nisu nista pronasli.

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Treba mi kontakt za doktora Tomaža Tomaževića
PostPoslato: Sre Maj 10, 2006 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 10, 2006 9:24 pm
Postovi: 6
Već nekoliko večeri sa suprugom čitam vaše komentare pa evo i ja da vam kažem nešto o našem iskustvu. Dva puta smo radili ICSI u Jevremovoj kod docenta Ljubića. Činjenica je da kod njega ne možete da dođete kad vi hoćete, ali je zato uvek tu za svaki kontrolni ultrazvučni pregled i tada vas uvek strpljivo sasluša i odgovori na sva postavljena pitanja. U prvom pokušaju, posle prvih par dana stimulacije rekao mi je da organizam ne reaguje dobro na hormonsku terapiju i da je treba prekinuti i tek na moje insistiranje izgurali smo je do kraja. Na žalost nije bilo uspeha ni u tom ni u sledećem pokušaju. Želim samo da kažem da su iskustva zaista individualna i pre svega zavise od vaših očekivanja sa kojima ste ušli u postupak.
Suprug i ja smo sada u dilemi kom lekaru da se obratimo po treći put. Prvo smo razmišljali o doktorki Ivanović, ali sam ovde na Forumu pročitala par loših komentara o njenoj ordinaciji.
Ako je neko od vas bio u Ljubljani kod doktora Tomaža Tomaževića, molila bih da nam kaže nešto o svom iskustvu i kako je pre svega stupio u kontakt sa njim. Mi smo pokušali dva puta da mu pošaljemo mail na adresu za koju sam ovde na Forumu saznala ([email protected]) ali nije bilo odgovora.
:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 10, 2006 10:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Ovo sam nasla na jednom forumu za vas:

klinicki centar ljubljana
sps ginekoloska klinika
zaloska 2
1000 ljubljana

kod dr.tomaz tomazevic

osoba za kontakt je pravnica bozena m. kruscic, tel. 386 (0)1 522 62 00, e-mail [email protected]
-ona ce vam poslati brojeve racuna da se uplati akontacija, to je po osobi 50eu.
-mi smo nakon pregleda uplatili jos 60eu.
-objasniti sve u vezi vize, viza po osobi je 35eu.

dr.tomaz tomazevic prima samo ponedeljkom posle 4h, pa zato treba da izracunate unapred za naredna 3 meseca koji ponedeljci vama odgovaraju.

za te pare se urade sledeci pregledi
MUSKARAC-androlog i spermogram sa morfologijom
ZENA-kolposkopski pregled i ultrazvuk.
-predpostavljam da su im uredjaji i strucnost bojli jer mi je postavio dijagnozu pregrade na materici, u bgd sam pre 3 god uradila HSG i oni je naravno nisu videli.

spavanje u hotelu park, 10 min od bolnice je udaljen. cena dvokrevetne sobe sa wc i kupatilom, i doruckom je 35eu po osobi.
color=green]primedba-preporucila bih da zena zakaze pregled u ponedeljak, a muskarac u utorak, a da se hotel rezervise za ponedeljak i utorak. mi smo sve hteli da strpamo u jedan dan tj. u ponedeljak, sto vama ne bih savetovala.



Ambasada Republike Slovenije
Zmaj Jovina 33a, 11000 Beograd
Tel: 011/328 44 58, 328 26 10
Fax: 011/625 884
E-mail: [email protected]

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 10, 2006 11:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Evo jos komentara i iskustava sa Dr. Tomazom koje je napisala nijenina na drugom forumu:

nastavak o ljubljani, u vezi cene i tretmana zene

ono sto je meni bilo najvaznije, oni se prilagodjavaju mom ciklusu, a ne ja njihovom. to znaci da ne bih 3 meseca pila estrogen, da mi prilagode ciklus a da smanje svoje troskove.ja se mnogo bojim hormona, i hocu da ono sto moram svedem na minimum.(u jevremovoj su mi rekli da je to u mom interesu, da mi malo kao postede jajnike)

mojim poznanicima su radili na sledeci nacin
-prvi put se piju hormoni od 18-tog dana ciklusa do 10-tog dana ciklusa. ovih zadnjih deset dana se mora doci u ljub i tamo te svakodnevno lekari kontrolisu, uzv, krv,...(za to vreme moze da se iznajmi stan na npr. 10-15 dana, to je oko 100-200eu)
-jajne celije i sperm se drze 5 dana u posudi (ne 2 kao kod nas)
-drugi put se hormoni piju od 2-gog do 10-tog dana, znaci bar 60% manje para za hormone a i manje maltretiranje zene. iz ovoga sam, ni ne pitajuci, zakljucila da se deo jajnih celija iz prvog puta sacuva, i vraca i kasnije.


-cena je oko 1200-1300eu

moji prijatelji koji za 3 dana pocinju sa hormonima po njihovoj shemi su dobili informativni racun na 1000eu, a posle obavljenog posla to izadje jos tih 200-300eu.

u tu cenu je ukljucen svakodnevni pregled krvi i uzv i ne mogu da se setim sta jos, zadnjih 10 dana.


koja je cena u jevremovoj i kod radunovica, i sta je sve ukljuceno u tu cenu. bila sam u jevremovoj pre dve godine i naplatili su mi informativni razgovor.


TRETMAN
prvi put sam se osetila kao covek, kod njih. izgleda da sestre zavrse posebnu obuku, za rad na tom odeljenju, vrlo su tihe, ljubazne, rade svoj posao. lekari i sestre su spremni da ti sve objasne uvek.

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 11:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 2:59 pm
Postovi: 205
danas sam bila na konsultacijama kod prof.N.Radunovica,privatno u BIS Intermedikus, u vezi zapocinjanja procesa VTO i mogu da kazem da sam prezadovoljna razgovorom i ljubaznoscu doktora.U razgovoru koji je trajao nekih pola sata, doktor mi je iscrpno objasnio problem,saslusao svako moje pitanje i naravno odgovorio na njega,prisutna je bila i doktorka Danijela Rodic kao njegov asistent.Realan je i nece da zavarava pacijente,da daje laznu nadu u ishod postupka,vec predlaze ono najbolje za pacijenta.U mom slucaju,na zalost, jedina nada, bar za sad je donacija jajne celije.Ono sto me posebno raduje je podatak da je u poslednjem postupku VTO od 15 tretiranih zena kod 9 je postupak uspeo,zato ja predlazem svima koji su u nedoumici kod koga da idu, da odu na konsultacije kod doktora.Inace da kazem jos i ovo da nam konsultacija nije naplacena, ne znam da li je to pravilo ili izuzetak posto sam njegov pacijent od oktobra prosle godine, ali se danas prvi put srecem sa njim, do sada je pregledei razgovor sa nama vodila dr.Rodic.( jako lepo prezime)
Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 12, 2006 12:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2005 11:36 am
Postovi: 105
Gde se BIS Intermedikus nalazi i koliko kod njih kosta postupak?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 91 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: