Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 637 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Nov 25, 2015 10:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Колико времена проводиш на ВЦ шољи?

Vrh

PostPoslato: Sre Nov 25, 2015 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:50 am
A nznm tacno, nije bas da merim, al mislim da je otprilike 15-ak minuta.

Vrh

PostPoslato: Sre Nov 25, 2015 3:26 pm 
Ако тако наставиш планирај да ћеш за петнаестак година морати на озбиљну операцију хемороида. Задржавање на ВЦ шољи треба да је што краће - минут, два.

Vrh

PostPoslato: Sre Nov 25, 2015 5:01 pm 
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:50 am
Oke, hvala na savetu, al sta mi je ciniti sad??? Da odem kod doktora na pregled ili je dovoljno nekim kremama da se maze?

Vrh

PostPoslato: Čet Nov 26, 2015 10:52 am 
Мислим да нема потребе да идеш код лекара. У апотеци купи Хепатромбин и њиме се мажи.

Vrh

PostPoslato: Uto Dec 08, 2015 11:09 am 
Pridružio se: Ned Avg 05, 2012 9:05 pm
Pozdrav.

Sinoc posle velike nuzde primetio prstima malo kao kuglicu kako viri iz anusa. Pocelo je malo da boli, a posle tusiranja bol i neprijatnost se povecala, kad sedim smeta, zulja i boli ruzan osecaj, legao sam da spavam i evo i jutros isto stoji, smeta i boli kad sedim, kuglica je i dalje tu. Inace bol nije neki jak da sad kida, nego malo boli i zulja samo to.

Pretpostavljam da je to hemoroid, zato pitam ovde, nisam ranije imao nista slicno, desavalo se retko kad da boli nekad posle nuzde ali prestane za pola sata. Nema krvi samo to.

Imam 21 godinu inace.

Znate li kako da resim, jel postoje neki prirodni lekovi za to, da ne idem kod lekara, ako nije nesto ozbiljnije?

Hvala unapred

Vrh

PostPoslato: Pon Dec 21, 2015 4:08 am 
Pridružio se: Pon Dec 21, 2015 4:01 am
Dali neko mozda ima slican problem kao ja?
pitanja-odgovori/mrlje-donjem-vesu-t94237.html

Vrh

Tema posta: Re:
PostPoslato: Sub Jan 09, 2016 9:47 pm 
Pridružio se: Pet Jan 08, 2016 10:02 pm
Ja bih jos samo dodala odlican, potpuno prirodni proizvod, koji je meni i mnogima pomogao odmah, a redovnom primenom i izbegavanjem ljutog kiselog i jos nekih faktora, potpuno sanirao stanje koje je vec postajalo ozbiljno.
http://591.prirodnilek.org

Vrh

PostPoslato: Pet Jan 22, 2016 12:33 pm 
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 12:17 pm
Pozdrav svima

Gdja Danka je dala pravi savet i odgovor, bravo Danka , kompletan doktorski savet, a ja sam gastroenterolog i nemam nista za dodati.

Vrh

PostPoslato: Sub Jan 23, 2016 2:06 pm 
Pridružio se: Pon Dec 14, 2015 7:32 pm
ja sam imao unutrasnje hemoroide,imao sam krvarenje nekih cetiri meseca.Melem sam nabavio preko prijateljajer je i on imao velikih problema..jedan melem sam pio a drugi koristio za mazanje.Koristio sam sve sta sam cuo,i nije bilo boljitka sve dok nisam poceo koristiti pravu svar.cepici,faktu mi nista nisu pomogli.

Vrh

PostPoslato: Ned Jan 24, 2016 9:44 pm 
Pridružio se: Čet Jan 15, 2015 12:53 pm
ima li nekog ko je operisao hemoroide?

Vrh

PostPoslato: Uto Jan 26, 2016 10:11 am 
elina je napisao:
ima li nekog ko je operisao hemoroide?

Још увек их ниси оперисала?!

Vrh

PostPoslato: Ned Jan 31, 2016 9:15 pm 
Pridružio se: Ned Jan 31, 2016 8:56 pm
krema protiv hemoroida

Vrh

PostPoslato: Sub Feb 13, 2016 4:00 pm 
Pridružio se: Sub Feb 13, 2016 3:23 pm
Pozdrav ljudi-sapatnici :),
podelicu sa vama svoj problem na ovu temu, mozda nekom pomogne... izvinjavam se sto ce text biti verovatno duži :)
Pre tačno 4 god i koji mesec sam prvi ozbiljan problem imao sa hemoroidima(sada imam 35god) . Pre toga godinama u nazad se retko dešavalo da napipam nešto prilikom brisanja anusa papirom, ali nikada nikakav bol nisam osetio, niti je bilo krvi. U tom periodu sam čuo za hemoroide i da bole i krvare... Pošto kod mene to nije bilo slučaj, mislio sam da nije to... i tako sam živeo...do pre 4 god...meni je stolica celog života bila tvrda... Takođe sam ranije osetio neku nelagodnost prilikom pražnjenja, ali bi to prošlo nakon par min...
Pre tog kobnog perioda sam se zaposlio kao vozač kombija. Vozio sam par meseci, došao period nove godine i odmor... razboleo sam se i kašljao kao nikad u životu... e onda posle jedne tvrde stolice i nonstop kašanja sam osetio nešto najveće do sada u anusu i bolelo je...
Odem odmah kod hirurga(van radnog vremena, preko veze da ne bih čekao red), ispričam, ali nije me ni pogledao, nego kaže maži faktu...prođe 2 dana, pojavi se krv... stavim ja ogledalo na pod , uzmem neku lampu da bih video anus i vidim strašno... ogromnu krvavu venu... odmah odem kod drugog dežurnog hirurga, i lik ne može da veruje šta vidi i da mi prethodni doktor nije vratio hemoriod nazad... to je on uradio ali hemoroid se vratio napolje, doduše malo manje ... tada kreće period oporavka... hepatrombin H čepići i flogocid mast...već za destak dana hemoroid se znatno smanji, ali sam i dalje imao nešto izmdju "guzova" :) posle 20dana sam se vratio na posao, i dalje je bilo minimalno krvi i boleo me je anus verovatno jer nisam dugo sedeo nego samo ležao...
Sad se vise i ne secam kako se sve zavrsilo, ali sam siguran da sredinom februara nisam vise imao prblema...počeo sam da pijem čašu mlake vode ujutru na prazan stomak, izbacio hleb i slatko,, i rakiju :) i stolica samo klizne za sekundu prilikom pražnjenja... sve je bilo OK do leta, kad opet sam prestao da pazim šta jedem... ali problemi su bili daleko manji jer sam ih odmah prepoznao...uzimao sam svakvakve masti koje počinju sa "HEMO" :) ali to je sve ubalžavalo probleme... trajalo je dva tri meseca te nelagodnosti u anusu, ali bez bolova... onda sam dao otkaz (5.oktobar, svima poznat datum:) ) kako bih završio fakultet , a kolega mi je doneo kantarionovo ulje što pravi njegova mama... to je maslinovo ulje u kojem je kanrtarion bio neki period...kaže da je negov tata ,vozač takođe, bio pred operacijom hemoroida kad je počeo da maže ovo... uzeo sam to ulje, mazao do decembra čini mi se i sve je bilo ok.... zaboravio sam na hemoroide... svo vreme sam prao anus i odmah posle mazao... mazao sam kad god sam se setio, nekad jednom, nekad 5 puta dnevno, tako mi je rekao lik...i sve super 3 god, sa povremenim žarenjem , ali naviklo se
E dođe i ova godina... upisao master (5 godinu fakulteta) i kad je došlo da radim taj završni rad, počeli su problemi.... prvo sa želucem, od silne napetosti jer sam zacrtao sebi da ću završiti u određenom periodu... sedeo sam za računarom satima, poremetio ishranu skroz... stolica neredovna i svakojaka.... često sam odlagao odlazak u WC i trpeo... čim sam odbranio rad, moji stomačni(želudačni) problemi su skroooz nestali sledećeg jutra... I stolica sve bolja. ali početkom januara počinje da boli pozadi... uzmem ogledalo prvi put posle tri god i vidim mali hemoroid... ništa strašno kako je bilo ranije... odmah odem kupim faktu jer je ovaj sto sam imao istekao rok trajanja... kao i kantarionovo ulje užeglo skroz...počnem da mažem , hemoroid se povukao posle desetak dana... ali svo vreme sam pio alkohol za vreme terapije, praznici i slave, jgb :) (napominjem da sam često pio i za ove tri godine, i nisam mogao da povežem retke probleme sa alkoholom)
Onda posle dve nedleje počelo da me pecka unutra, pa sam uzeo hepatrombin čepiće kao što sam i ranije...
Očekivo sam da će mi problemi nestati skroz posle ovih mesec i koji dan, ali i sada osećam nešto, sasvim blago peckanje unutra i kad ustanem iz kreveta osetim kao da se nešto pomera oko anusa spolja... kad pogledam u moje ogledalo na podu, čistim rukama blago otovrim anus, i vidim spolja neku venu , malo veću i skontam da me ona "žulja" , dok unutrašnjih hemoroide nema ni na vidiku(ranije sam ih vidjao)
Nastavljam sa faktu mascu jos neko vreme pa cu sa kantarionom...
Eto, nadam se da ću nekom pomoći , a i prihvatam svaki savet i kritiku :)

Vrh

PostPoslato: Sub Feb 13, 2016 4:07 pm 
Pridružio se: Sub Feb 13, 2016 3:23 pm
Koristio sam i phlebodia tablete , ne secam se u kom periodu... takodje kada sam koristio čepiće mi se dešavalo da telo hoce da ih izbaci pa sam morao ponovo u WC... doktor mi je rekao da je to normalno...
Napominjem da sam pročitao prvih 20 strana ove teme, pa sam se preoznao u mnogim textovima

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 637 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Sledeća

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata