Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 5:50 pm
Postovi: 18
Lokacija: Toronto, Canada
Diabeta je napisao:
Svaka čast za snalažljivost :D Da li ste možda probali Guardian RT?

Ne nismo, jer Sara od prvog dana ima Paradigm 522. Guardian je vise namijenjen za one koji nemaju 522 ili 722. Po onome sto sam ja citala Guardian je gotovo isti po osobinama kao i ove pumpe s tim da oni jos imaju dodatne alarme kad seceri padaju ili rastu velikom brzinom. Kod nas na pumpi nemamo te alarme, ali postoji jedna i dvije strelice na grafikonu koje upucuju na brzinu promjene.

kdanijela je napisao:
Zna li neko gde mogu da se nabave baterije Energizer Industrial za pumpu? Mi nigde nismo uspeli da ih ovde pronadjemo, a ni prijatelj u Francuskoj nije uspeo da ih nadje. Mi smo ih dobili samo u prvoj turi, zajedno sa pumpom, i prezadovoljni smo njima, jedna baterija nam traje vise od 2 meseca.

Mi smo uz pumpu Paradigm 522 dobili Energizer MAX baterije i rekli su nam da samo te smijemo koristiti jer sa bilo kojim drugima indikator baterija i alarmi na pumpi nece pokazivati tacno stanje baterija. Rekli su da kad se baterija isprazni imacemo jako malo vremena da stavimo novu. Sa MAX bateijama i nakon Low Battery alarma pumpa moze da radi bez problema jos satima. Da li ste vi primjetili da je to slucaj?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 6:00 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Sa industrijskim Energizer baterijama, posle Low Battery alarma, pumpa može da radi još max dva dana. Sa ostalim kupovnim ja ne rizikujem, već odmah (ako nemam novu kod sebe) odem i kupim u bilo kojoj prodavnici. Nisam probala da iscrpljujem kupovnu bateriju, tako da ne znam koliko još vremena može da radi, ali još par sati pretpostavljam da može.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 6:06 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
djanaj je napisao:
Diabeta je napisao:
Po onome sto sam ja citala Guardian je gotovo isti po osobinama kao i ove pumpe s tim da oni jos imaju dodatne alarme kad seceri padaju ili rastu velikom brzinom.

Guardian jeste jako sličan CGMS-u. Po meni, veće prednosti ima CGMS, jer na Guardianu kada crkne baterija, možete da ga bacite. Nije predviđen da se otvara i menja baterija, već je sve kompaktno. Sa njim možda ne biste mogli da izvedete "prevaru" oko trajanja senzora :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 6:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 5:07 pm
Postovi: 166
Lokacija: Novi Sad
Diabeta, hvala na informaciji, ali mislim da to sto fond daje nisu Energizer. Proslog puta kada smo uzimali 6-mesecne potrebe za pumpu, doktor nam greskom nije napisao da trebaju i baterije da idu, pa nam ih komisija nije odobrila, ali sam od drugih "pumpasa" iz NS-a cula da su preko fonda davali obicne Varta alkalne baterije, koje traju 1-2 nedelje.
Provericu bas veceras u apoteci, pa cu javit!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 7:11 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Molim te javi mi, jer ako je takva situacija, moraću da pišem odgovornima u Medtronic-u. Hvala unapred.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: