Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pomoc(fimoza)
PostPoslato: Sub Jan 23, 2016 1:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 19, 2016 7:44 pm
Postovi: 26
Pozdrav svima , e ovako evo opet mene - pokusavam rijesiti fimozu prirodnim nacinem nego kada je skroz opusten(smanjen)mogu do pola da povucem takodje mislim da mogu do kraja ali se bojim da se nesto ne dogodi tako da bili mogao resiti problem tako sto povlacim do pola da se rastegne kozica ili moram do kraja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc(fimoza)
PostPoslato: Ned Jan 24, 2016 11:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 19, 2016 7:44 pm
Postovi: 26
Moze li mi ko pomoci molim vas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc(fimoza)
PostPoslato: Ned Jan 24, 2016 4:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
U erekciji bi trebalo da se otkrije ceo glavic, ako to nije moguce onda se taj problem mora resiti. Sve zavisi koliki je stepen fimoze, kad je blaza moze se nekad resiti vezbama, ali ako je veceg stepena jedino resenje je cirkumcizija. Pokuaj sa vezbama koliko god moze da se svuce, ali nemoj nista na silu ako ne moze, da ne bi nastala parafimoza (da se svuce pa da ne moze da se vrati nazad). Najbolje je da se javis na pregled da se vidi koliki je stepen fimoze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc(fimoza)
PostPoslato: Ned Jan 24, 2016 6:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 8:30 am
Postovi: 4
meni nije jasno koliko se kozica mora prevuci, jel do korena penisa mora?

kod mene je ovako

Slika


dalje ide tesko jer ima taj prsten koji steze, mozda mogu jos max 0.5-1cm , pokusavam da je rastegnem vec 15 dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc(fimoza)
PostPoslato: Ned Jan 24, 2016 6:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 25, 2015 4:49 pm
Postovi: 15
Ivan1995 je napisao:
meni nije jasno koliko se kozica mora prevuci, jel do korena penisa mora?

kod mene je ovako

Slika


dalje ide tesko jer ima taj prsten koji steze, mozda mogu jos max 0.5-1cm , pokusavam da je rastegnem vec 15 dana


Sve je u redu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc(fimoza)
PostPoslato: Ned Jan 24, 2016 9:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 19, 2016 7:44 pm
Postovi: 26
Dro011 pa razmisljao sam da resim fimozu,kako tako vidim zadnja opcija je operacija(obrezivanje),da li boli i koliko bih morao da mirujem razmisljam negdje na kraju devetog na raspustu da bi mi moglo proci prije skole..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc(fimoza)
PostPoslato: Ned Jan 24, 2016 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 27, 2015 8:30 am
Postovi: 4
stefanstf99 je napisao:

Sve je u redu :D


Opet nisam bas siguran, mislim da se kozica mora svuci jos 3-4 cm jer mi ostane skupljena ispod glansa i stvara problem npr kod kondoma jer se tu zaglavi ako ga normalno odmotavam, moram ga prvo malo odmotati, pa ga tako stavim i onda odmotam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc(fimoza)
PostPoslato: Pon Jan 25, 2016 2:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
brate seci tu kozu kak'e vezbe, ja sam isao da mi seku iz higijenskih razloga, nisam imao fimozu... imas mane i prednosti... mana je da se posle odredjenih godina gube receptori na glansu penisa, prednost je higijena... i ostale stvari... istrazivali su da obrezani muskarci tesko mogu da obole od raka penisa i ostalih boljki...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc(fimoza)
PostPoslato: Pon Jan 25, 2016 2:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
Slika

evo kako izgleda moj obrezani penis... skidaj tu kozu sta ce ti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc(fimoza)
PostPoslato: Pon Jan 25, 2016 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 19, 2016 7:44 pm
Postovi: 26
Davide sta mislis kad to da uradim mislim tek imam 13 ja mislim da jos nisam spreman za to..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc(fimoza)
PostPoslato: Pon Jan 25, 2016 2:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 19, 2016 7:44 pm
Postovi: 26
_david_ je napisao:
Slika

evo kako izgleda moj obrezani penis... skidaj tu kozu sta ce ti


tek mi je 13 pa mislim da nisam spreman za to i ne znam kako da kazem roditeljima :oops: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc(fimoza)
PostPoslato: Pon Jan 25, 2016 3:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
@boco123 , popricaj sa ocem ... kazi mu za problem nije tu nista sramno... decaci vrse obrezivanje i sa 5,6 godina,,,,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc(fimoza)
PostPoslato: Pon Jan 25, 2016 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 19, 2016 7:44 pm
Postovi: 26
Davide da ti recem nesto moj brat je takodje imao taj problem sa fimozom al mene se cini da je on rekao da ga boli i onda je morao da se obrezuje,takodje on je rekao i majki i ocu posle njegove operacije majka mi je prisla i rekla ako budes imao ti problem sa .. reci mi cini mi se da necu imati muke lakse mi je sa majkom da rijesim problem jer mi tata dodje sa posla umoran i onda iznerviran i sad da cuje pa cu popricati sa majkom na ljeto cu to zavrsiti..:) hvala i mozes li mi opisati bol kako daju anesteziju i to i boli li ispiranje sa gazom znaci ako imas vremena opisi mi sve detaljno molim te :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc(fimoza)
PostPoslato: Pon Jan 25, 2016 7:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
boco123 je napisao:
Davide da ti recem nesto moj brat je takodje imao taj problem sa fimozom al mene se cini da je on rekao da ga boli i onda je morao da se obrezuje,takodje on je rekao i majki i ocu posle njegove operacije majka mi je prisla i rekla ako budes imao ti problem sa .. reci mi cini mi se da necu imati muke lakse mi je sa majkom da rijesim problem jer mi tata dodje sa posla umoran i onda iznerviran i sad da cuje pa cu popricati sa majkom na ljeto cu to zavrsiti..:) hvala i mozes li mi opisati bol kako daju anesteziju i to i boli li ispiranje sa gazom znaci ako imas vremena opisi mi sve detaljno molim te :))


pa vidi, ja sam se operisao ili obrezao u 25 godini prosle godine juna ili jula... u opstoj anesteziji, posto je urolog hteo u opstoj anesteziji da mi radi cirkumizaciju, morao sam prvo da idem kod anesteziologa, tamo su mi merili kilazu, pritisak i ekg srca, posle nedelju dana je bila zakazana operacija...dakle uspavali me, odradio urolog posao, posle pola sata se probudio... i video gazu na penisu sa blagim peckanjem na penisu... kada sam dosao sebi posle anestezije nekih 5 min... ustao sam i otisao u wc... skino gazu da vidim kako to izgleda... krvi nigde nije bilo, i sve je bilo zasiveno,,, vratio sam gazu ponovo...posle nekih sat vremena dosao je urolog... i pitao sam ga kako dalje.. sta da radim... rekao je sutra da skinem gazu ... ja ga upitao neke Kreme masti da mazem.. kaze nista, samo skines gazu i kuliras u tom fazonu :) i tako sam uradio... posle nekih 2 nedelje sam isao na kontrolu, da pogleda i vidi kako to zarasta... kaze sve je super... i konci su mi ispali sami,, posle ne znam.. 20 tak dana od prilike... bolove nisam imao.. samo taj prvi dan blago peckanje.... sutradan nisam nista osecao... to je moje iskustvo.

-

citao sma iskusva drugih... "joj bolelo me... joj ne mogu da setam... joj glavic mi dodiruje gace, bokserice.. pravi trenje... pa me "golica" iritira, itd. lekar prepisao razne Kreme. lekar rekao gaza da se skida posle nedelju dana itd....

- ja od toga nista nisam imao... cak mi ni trenje nije smetalo... takav mi je glavic sa manjkom receptora pa nisam ni osetio da me golica i smeta kada glavic dodiruje donji ves...

- sto se tice majke, pa ok ako je tebi lakse sa majkom pricaj otvoreno pa sin si joj nema sramote, ako zena ne zna sta je fimoza objasnis da imas problem i da zelis cirkumizaciju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc(fimoza)
PostPoslato: Pon Jan 25, 2016 7:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
i da, da se ne uplasis... posle operacije, sutradan, ili prekosutra... ce ti nateci penis... sto je normalno.. kasnije ce otok sam splasti od sebe ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: