Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problemi sa stomakom posle lečenja
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 9:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
Postavio sam temu u otorinolaringologiji gde sam detaljno opisao moje primarne zdravstvene probleme. Moja tema u ORL sekciji

Moj drugi problem je prouzrokovan lečenjem. Popio sam terapiju od 2 kutijice Eritromicina i jednu kutijicu Hemomicina i posle toga sam osetio probleme sa želucem ... ne znam kako bih tačno opisao, ali imam osećaj da mi se previše kiseline nalazi u želudcu. Postoji li neki lek koji bi mi pomogao? Moja tetka je imala slične probleme pa je koristila po preporuci lekara Nexium .. pa sam i ja danas popio jednu tableticu toga. Da li će mi to pomoći?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 1:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 17, 2006 1:08 am
Postovi: 128
Na trzistu tj po apotekama imas dosta lekova za neutralisanje zeludacne kiseline (bez obzira kojim mehanizmom deluju) .Evo nekih:GelusilLac,Renni....za sisanje
Ranisan,Ranitidin,tabalete i sumece tablete razne "jacine" (75-150-300mg) (u zavisnosti od kiseline prvo kreni od slabijih),Omeprol-omeprazol,pantoprazol,Controloc,Nexijum,......
Mozda nebi bili lise da se posavetujes sa tvojim lekarom sta da uzimas.Jedna tabletica"za probu" nemoze zameniti terapiju koja mora trajati odredjeni broj dana (kako odredi lekar ili ako uzimas lek "na svoju ruku" bar se pridrzavaj prilozenog uputstva uzl ek). :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: