Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: erozije želudca
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 8:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 8:16 pm
Postovi: 60
Moj problem je malo opširniji.Već par godina imam probleme sa želudcem, koji se manifestuju periodično( u zadnje vrijeme sve češće) i različitim simptomima.Najčešće je to mučnina, češće podrigivanje, ponekad kiselina, a rijeđe praznina ili metalan okus.Vrlo rijetko se prije javljao i bol.Nakon dužeg odgađanja i korištenja Ranibosa, Gastala, Ulcosana (kojeg i trenutno koristim), u septembru sam radila gastroskopski pregled i ustanovljeno je: erozija želudca, sporo varenje i testom na helikopilori-utvrđen pozitivan nalaz.Data mi je trojna terapija, predložena dijetalna ishrana (bez prženog, pohovanog, preslanog, masnog, kiselog, ljutog, kremastog.....).Već par godina ne jedem paprike, krastavac, kupus, prokule, grah....,jer ih ne podnosim i prave mi probleme.
Ubrzo nakon popijene trojne terapije, opet su se vratili problemi i ponovno pijem često Ulcosan i po potrebi Gastal.Kontrola na helikopilori bila negativna.

Uz ovaj problem, ustanovljen je ultrazvučno i hemangiom na jetri od 30 mm.
Pojavljuje mi se često u ginekološkom brisu i stolici( i 5 posto na jeziku ), candida.Liječila sam je raznim vaginaletama, Funzolom, Nistatin kapima...,ali se ubrzo vraća.Nakon mjesec dana izbjegavanja bilo čega što sadrži šečer, počela sam uzimati med, med i tahan(kažu da je dobar za sve, posebno imunitet i oporavak), kompote...Uz to uzimam proplis kapi, ponekad čurukotovo ulje, jer pokušavam popraviti imunitet i ojačati organizam.Pokušala sam i 10-ak dana sa matičnom mliječi, ali sam morala prekinuti zbog alergije na polen.
Od svega ovoga sam dosta iscrpljena, brzo se umaram i izgubila sam na kilaži, koju mi je sad teže i vratiti, a zbog problema sa želudcem, tj. mučnina, slabiji mi je i apetit, a ni sa probavom se već dugo ne mogu pohvaliti.
Molim za vaše mišljenje i savjet o ishrani, načinu života... Od doktora kojima sam se do sada obračala, nisam dobila nikakav konkretan savjet i adekvatnu pomoć.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 9:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Kao prvo, mislim da bi bio nuzan ponovni uvid u stanje erozija vaseg zeluca ali pre odluke o novoj gastroskopiji uradite stolicu na okultno krvarenje. Takodje uradite i koprokulturu na bakterije i gljivice.
Sa jacanjem imuniteta na taj naci nastavite, moze samo da pomogne.
Tek na osnovu navedenog mogao bih da vam kazem nesto konkretnije.
Toliko od mene a dobicete ovde sigurno jos dosta korisnih saveta.
Sto se dijetetskog rezima tice, moj vam je savet da se obratite nutricionisti na forumu.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 10:29 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 8:16 pm
Postovi: 60
Puno hvala za mišljenje i savjet.Nedavno mi je i gastroenterolog kojem sam išla sa svim nalazima,po preporuci opšteg ljekara, tražio ponovnu gastroskopiju, što ću na kraju, izgleda i morati uraditi.No, ja nikako da se ohrabrim jer sam već jako izmućena i izmorena od svega ovoga, a i neke prehlade i upale sinusa me već mjesec dana drže, pa nemam snage za nove muke, iako problemi sa želudcem u zadnje vrijeme svakodnevno traju, a još koristim Ulcosan.Moram priznati da se bojim i nekih novih dijagnoza i pogoršanja.18.01. idem na kontrolu za hemangiom na jetri, pa čekam da i to prođe.
Kolpokulturu ću ponovno uraditi, a u stolici nisam primjetila nikakva krvarenja, jedino što imam probleme sa neredovnom stolicom, iako svako jutro jedem kompot od šljiva i jabuka, ovsene žitarice sa vočnim jogurtom, med razmučen u mlakoj vodi, a konzumiram i dosta voća.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 4:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 09, 2008 6:12 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Problem oko varenja i neredovne stolice bi mogao da vam reši lan. Prvih pet dana uzimajte : 2 kašičice lana prelivene sa 1dcl tople vode( zagrejte samo flaširanu vodu) neka stoji 2 sata pa procedite. Sluz iz semena lana je jako lekovita videćete koliko će vam olakšanje doneti. Posle uzimajte svaki treći dan. Nadam se da će vam pomoći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 5:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 8:16 pm
Postovi: 60
DONKORLEONE je napisao:
Problem oko varenja i neredovne stolice bi mogao da vam reši lan. Prvih pet dana uzimajte : 2 kašičice lana prelivene sa 1dcl tople vode( zagrejte samo flaširanu vodu) neka stoji 2 sata pa procedite. Sluz iz semena lana je jako lekovita videćete koliko će vam olakšanje doneti. Posle uzimajte svaki treći dan. Nadam se da će vam pomoći.


Puno hvala na savjetu.Već sam jela mljeveni lan za probavu, uveče namočen u malo jogurta, ujutro na tašte.Nekog poboljšanja nisam imala, ali ću svakako i ovaj savjet probati.
Puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 5:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Jao koje crno laneno seme i "narodni ucitelj Vase Pelagica".Opstipacija se moze regulisati,nacinom ishrane koji ukljucuje jogurte,pahuljice,mekinje,suvo voce(sljive,kajsije smokve same ili kao kompot),dosta tecnosti,bareno povrce.jer kad popravite ishranu na ovaj nacin pojavice se i peristalticki stimulansi u vidu nabubrelih celuloznih vlakana koja draze zid creva i ubrzavaju peristaltiku.Treba vremena dok se ponovo uspostave ugaseni reflexi creva i regulisu praznjenja.A ako unosite tu sluz od lanenog semena a ne unosite celulozu i dosta tecnosti sta ocekujete da izbacite?? :roll: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 6:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 09, 2008 6:12 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Nisam mislila da prekinete režim ishrane koja vam je potrebna ali je sluz iz lanenog semena dobra jer oblaže sluzokožu želuca, a kada je koristite sa jogurtom dobra je u skidanju holesterola. Ja vam ne predlažem ovu terapiju da biste izbegli odlazak lekaru već zato što sam je isprobala i zato što vam nikako nemože škoditi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 6:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 8:16 pm
Postovi: 60
Već izvjesno vrijeme svako jutro uzimam u malo mlake vode razmućenu kašiku meda, kompot od suhih šljiva i jabuka, doručkujem ovsene žitarice sa vočnim jogurtom.Jedem dosta voća, jabuke, kivi....Povrće jedem koje smijem i u umjerenim količinama, jer mnoga ne smijem zbog erozija želudca i nadimanja.Tečnosti od uvijek pijem dosta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 10:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 8:16 pm
Postovi: 60
draganvma je napisao:
Kao prvo, mislim da bi bio nuzan ponovni uvid u stanje erozija vaseg zeluca ali pre odluke o novoj gastroskopiji uradite stolicu na okultno krvarenje. Takodje uradite i koprokulturu na bakterije i gljivice.
Sa jacanjem imuniteta na taj naci nastavite, moze samo da pomogne.
Tek na osnovu navedenog mogao bih da vam kazem nesto konkretnije.
Toliko od mene a dobicete ovde sigurno jos dosta korisnih saveta.
Sto se dijetetskog rezima tice, moj vam je savet da se obratite nutricionisti na forumu.
Pozdrav!


S obzirom da mi je trenutno teško uraditi gastroskopski pregled iz više razloga, a mučnine i problemi sa želudcom su sve intezivniji posljednih dana, može li se pregled napraviti rentgenski i vidjeti stvarno stanje ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 8:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ne moze ali zato uradite ono sto sam vam rekao.
To sto vi ne vidite krvarenje ili crnu stolicu, ne znaci da ga nema, sto se vidi u navedenom pregledu (stolica na okultno krvarenje). Makar uradite navedeno dok ne budete u mogucnosti da uradite gastroskopiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 6:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Da se ispravim, moze RTG sa kontrastnim barijumskim "mlekom" u Trendelburg-polozaju ali ce pokazati samo vece ulkusne nise. Ukratko, skopija je "zlatni standard".

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 141 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: