Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: photodynamic therapy
PostPoslato: Pon Okt 29, 2007 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 10:15 am
Postovi: 6
Pre nego sto napisem svoje iskustvo o terapiji koju sam naveo kao naslov,zelim da napomenem da ovo nije nikakva reklama o fotodinamicnoj terapiji.
Cilj ovoga teksta je da ako je moguce, oni koji su bolesni ili oni kojima je neko blizak bolestan dodju do saznanja o jednoj relativno novoj terapiji.
Doktor Borisov koga pominjem u daljem tekstu je priznati imunolog u
Moskvi,ima svoje klinike u Rusiji,Nemackoj I Austriji I toliko posla da njemu nije potrebna bilo kakva reklama.
Ovo sam napisao iz razloga da bi se izbegla polemika koja je cesta na ovom forumu, a kada se pomene bilo kakva alternativa.

Moj rodjak je imao sarkom.Od marta 2004 do juna 2006 je imao pet operacija.Operaije su uglavnom izvedene dobro,ali se njemu uvek posle nekoliko meseci pojavljivao novi recidiv.Posle druge operacije primio je sest doza hemoterapije.
U septembru I oktobru 2006. primio je 2x10 i 1x5 hemoterapija holoksanom.
Od marta 2006 pa do danas je 8 puta isao u Moskvu kod doktora Borisova
gde se leci "alternativno “ fotodinamicnom terapijom.

www.doctor –borisov.ru

Njemu je ustvari sve krenulo na bolje onda kada je primio holoksan I kada je treci put bio u Moskvi.
Od septembra 2006. nema tumor I recidivi se ne ponavljaju.

Sa mojim rodjakom u Moskvu kod doktora Borisova idu I pacijenti koji si imali tumor na mozgu I koji su po misljenju lekara ovde bili “otpisani “
a koje je on izlecio.

Terapija dr.Borisova se zove biohrono ili photodynamic therapy(fotodinamicna terapija).Ako budete pregledali po internetu videcete sta o njoj pise a ja ovde mogu da napomenem jednu bitnu stvar:svuda pise da ona deluje do 2,5cm ispod koze.Posto sam ja upoznao doktora kada je bio ovde,on mi je rekao da terapija deluje do 10cm ispod koze.Citirao sam njegove reci,ipak se on dugo bavi time I sigurno da je I razvio terapiju bolje od drugih u svetu.Terapija je relativno nova pa prema tome malo je ljudi I culo za nju.

Nema razloga da ja bilo sta pisem o terapiji jer dosta toga ima na internetu I na doktorovom sajtu.Ukucajte u “googlu “photodynamic therapy I upoznajte se sa ovom terapijom.

Napomemenucu samo ovo:pacijent prima inekciju hlorofila koji posle jednog dana napusta zdrave celije organizma ali ostaje u tumoru.Pod dejstvom lasera hlorofil se pobudi I unistava tumor.Ovo je samo ukratko.
Verovatno je I sastav inekcije kompleksniji a I sama svetlost odredjene talasne duzine.

Uz samu terapiju savki pacijent dobija I lek za poboljsanje imunog sistema.
Sama terapija nema nezeljene pojave, a posto se koristi laser u terapiji
svi pacijenti posle primanja terapije treba da izbegavaju izlaganje suncu
u narednih mesec dana.U tom periodu obavezno nose naocare I po oblacnom vremenu.
Pacijenti primaju terapiju jednom dnevno, u periodu od sest do deset dana.
Nakon toga pravi se pauza izmedju dva I nekoliko meseci u zavisnosti
Od stanja pacijenta.

Ovo je ukratko moje iskustvo. Nemogu da navodim koliko terapija kosta,relativno je skupa.Ako doktor uspe da otvori kliniku na ovim prostorima(sto bezuspesno pokusava skoro dve godine zbog naseg zakona)mozda bude pristupacnije.
Mozda sve ovo sto sam napisao nekome I pomogne.
Pozdrav!









Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 103 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: