Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: zaglunutost uha+zapusen nos
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 10:16 am
Postovi: 16
Pozdrav svima,
od sredine decembra prosle godine imam problem sa zapusenim nosem i zaglunuloscu u levom uhu, isao sam kod ORL specijaliste i on mi je ustanovio otitis media acuta, popio sam brdo antibiotika ali problem mi se nije resio, nos mi je stalno zapusen i dalje, dok se zaglunulos uha gubila i vracala, tacnije nestane na 10-ak dana i posle se opet vrati i tako vec evo dva i po meseca, zadnji put kad sam bio na kontroli pre 10 dana specijalista je rakao da je uredan nalaz, ali ja i dalje osecam blagu zaglunulost :( da napomenem i to da problem sa usima nisam imao 15-ak godina, a zapusenost nosa se resavala kapima i prodje za dan dva.
napominjem i to da lekar kod koga sam isao ima reputaciju jenodg od najboljih, mada pocinjem da sumnjam.
pomozite molim vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 12:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:45 pm
Postovi: 72
Skoro isto se i meni dogadja, samo to traje vec skoro 10 mjeseci. Nakon
jake upale srednjeg uha i puknuca bubne opne pila sam antibiotike te je ORL specijalista nakon kontrolnog pregleda zakljucio da je sve u redu.
Ali ostao je taj lagani pritisak u uhu. Sluh mi je odlican a i svi drugi nalazi ali pritisak je tu. sad se bojim leta avionom (a moram putovati njime). Pitam se dali ce se stvar sa tim pritiskom jos vise pogorsati ili mozda bubna opna opet puci. eto moje iskustvo! Nije bas utjesno ali tako je bilo.
Mozda ce se netko naci da odgovori


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 12:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:45 pm
Postovi: 72
Skoro isto se i meni dogadja, samo to traje vec skoro 10 mjeseci. Nakon
jake upale srednjeg uha i puknuca bubne opne pila sam antibiotike te je ORL specijalista nakon kontrolnog pregleda zakljucio da je sve u redu.
Ali ostao je taj lagani pritisak u uhu. Sluh mi je odlican a i svi drugi nalazi ali pritisak je tu. sad se bojim leta avionom (a moram putovati njime). Pitam se dali ce se stvar sa tim pritiskom jos vise pogorsati ili mozda bubna opna opet puci. eto moje iskustvo! Nije bas utjesno ali tako je bilo.
Mozda ce se netko naci da odgovori


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 12:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 10:16 am
Postovi: 16
Iskreno se nadam da ce neko napisati moguce resenje, ja sam zaboravio da napomenem da je i meni sluh uredu, znaci normalno cujem ali se oseca taj blagi pritisak koji u nekim trenucima dovodi do ludila, a tu je i zapusenost nosa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 2:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:45 pm
Postovi: 72
odma mi je lakse kad vidim da ima neko ko me razume. Ja ponekad i ne primetim taj pritisak a nekad je to jednostavno strasno. Vise puta sam bila radi toga na pregledu kod ORL ali cini mi se da mi on jednostavno ne veruje. Cak mi je jednom naravno biranim recima rekao da najvjerovatnije ja sve umisljam! E kad bi bar bilo tako! stvarno sam ponekad depresivna radi te situacije, a otkad znam da moram putovati avionom jedva podnosim strah i neizvesnost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 10:16 am
Postovi: 16
potpuno isti slucaj je i samnom, lekar kaze da je uredan nalaz a pritisak u uhu se izgubi na kratko i opet se javi, do sad sam bio na pregledu i 4 kontrole svaki put po 1000, 2000din, nije mi do para ali bar da ide na bolje,prosto ne ogu da poverujem da upala srednjeg uha ne moze toliko dugacko izleciti, narocito sto sam bolove u usima imao jos kao dete, za nos i da ne pominjem da dva i po meseca ne mogu da vratim u normalu. reko mi je da radim vezbe, zatvorim nos prstima i duvam dok ne probije vazduh,od sinoc mi se javilo i neko zujanje u usima, tako da sam pao u jos veci bedak.
Doktori pomazite, totalno sam izgubio poverenje u svog lekara a najgore je to sto nemam kod kog drugog da odem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 6:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:45 pm
Postovi: 72
ija uopste vise ne idem mom doktoru jer znam vec sta ce mi reci.Sta se tice prehlade i zacepljenog nosa imala sam satim problem bar dobra 4 mjeseca. Kapljice za nos prestala sam upotrebljavati tek na godisnjem u sedmom mjesecu kada sam bila na moru. A da uz pritisak pojavilo mi se i ne zujanje nego ja bi to nazvala "Skljocanje" u uhu. To bi znacilo svaki puta kad progutam osjetim ono skljoc. Ma strasno!
Ija sam probala razlicite nacine (stiskanje nosa, zvakanje zvakacih guma, grijanje crvenom lampom) ali nista do sada nije pomoglo.
Jedinomi preostaje da strpljivo cekam odgovor i utjehu na ovoj stranici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 24, 2009 9:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 10:16 am
Postovi: 16
ja sam sinoc bio dok lekara i pregledom mi je utvrdjeno da je sluh normalan, i da je uredan nalaz u oba uha, s tim sto su bubne opne vrlo blago rumene, rekao sam lekaru i za zujanje koje se javilo i rekao mi je da je to posledica upala i da ce proci, da mi je olynth sprej uvece i flixonase ujutru i pancef od 400mg 1x1, znaci sve ostalo je uredu, izvrsio sam sve moguce testove i analize, ostalo je da ako mi se stanje ne poboljsa za 10-ak dana snimim sinuse mada kaze da doktor da je to vise teoretski i da prakticno verovatno nema nista.
a da, onaj prtisak u uhu je sinoc sam od sebe nestao i to odjednom, bas kako se i pojavio, sad me jedino brine i nervira to zujanje u usuma koje se pojaca kad jako stisnem vilice.
da li neko ima mozda resenje za to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 24, 2009 5:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 10:16 am
Postovi: 16
nije valjda da niko nije imao problem sa zujanjem u usima kao posledicu upale akutne upale srednjeg uha i uspesno je izlecio?
bilo kakav savet bi bio koristan, hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 28, 2009 3:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:45 pm
Postovi: 72
dali se stanje sa zujanjem popravilo? pomazu li ljekovi? Jos uvjek nestrpljivo ocekujem da se javi neko ko vise zna o problemu i napise bilo kakvo resenje! :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 02, 2009 9:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 10:16 am
Postovi: 16
i ja ocekujem da se neko javi, sto se tice sluha i zaglunuloscu sada je sve u savrsenom redu, nos mi je blago zapusen ali nista strasno, sad mi je najveci problem to prokleto zujanje u usuma koje mi pravi strasnu nervozu, merio sam krvni pritisak koji mi je manje vise uvek bio u granicama normale i sada mi je bio povisen za moje godine 160/100, popio sam jednu tabletu sa snizavanje ali zujanje nije prestalo tako da ne verujem da je od toga, pritisak je verovatno skocio od nervoze.

ima li nekih boljitaka kod tebe?

zaboravih da napisem vec nedelju dana pijem Pancef od 400mg, trebao bi popiti dve ture, tj 20 dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 10, 2009 5:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:45 pm
Postovi: 72
Cao Alco! Kako stoje stvari? Jel prestalo zujanje? Ja sam nekako miornija sto se tice mog problema iako jos nema poboljsanja. Zivim po motu: sta bude, bit ce!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 12, 2009 11:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 10:16 am
Postovi: 16
ni kod mene nema nekih velikih promena, zujanje u desnom uhu nikako da prestane, preksinoc je odjednom prestalo i uzivao sam u toj tisini oko 1minut i zatim se opet vratilo, posto sam duboko poceo da sumnjam u mog ORL lekara danas idem da uradim dopler krvnih sudova glave, za svaki slucaj da proverim, zlu ne trebalo sto se kaze, pa cu videti za dalje.
nadam se samo da cu uspeti da se resim tog odvratnog zujanja.

Srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 12, 2009 12:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:45 pm
Postovi: 72
Stada kazem? I ja intenzivno razmisljam o promjeni mog doktora. Jucer bila kod njega i rekla mu za moj avionski let a o rezultatima i mom misljenju mozes citati na natuknici "Kako se izvodi timpanometrija " na ovom forumu. Osim tamo navedenog rekao mi je da pritisak u uhu moze
izazvati stres! Jednostavno ne mogu vjerovati, samim tim sto mislim da u ovo deset mjeseci nisam imala pretjerani stres.
Tek sada, dok razmisljam o tom letu kojeg ne mogu odgoditi vrlo sam uznemirena. Jednostavno neznam sta i kako dalje... Tebi zelim mnogo srece a nadam se skorom prestanku zujanja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 12, 2009 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 10:16 am
Postovi: 16
Hvala, i ja tebi tako dje zelim sve najbolje i da se konacno resimo ovih dosadnih probelma BTW lepo je kad te neko razume i saoseca sa tobom, hvala jos jednom na podrsci.

evo da napisem i to da sam danas bio u specijalistickoj laboratoriji i uradio neuroloski pregled i dopler krvnih sudova glave gde nije ustanovljena nikakva anomalija, sve je u savrsenom redu. neurolog mi je rekao da verovatno zbog nedolecene upale je nastalo neko ostecenje slusnog zivca i zbog toga mi zuji,prepisao mi je neki lek da pijem i vidim da li ce biti bolje, rekao mi je da se tinitus tesko leci ali nije neizleciv i da idemo do kraja, sto me je u isto vreme i obeshrabrilo i ohrabrilo.
no zivot tece dalje, ali ovo je cist primer lekarske nemarnosti i cilj da nam uzimaju samo novac i nista vise, naravno cas izuzecima, jer verujem da nisu svi lekari takvi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: