Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molim vas za savet
PostPoslato: Čet Nov 30, 2006 8:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Citajuci Vase odgovore postovani doktore ukljucujem se u teme jer imam jako puno zdravstvenih problema iako sam 37 godina.Problemi sa kicmom jos iz detinjstva.U 4 razredu osnovne skole snimili su mi kicmu i videli da je gornji deo iskrivljen i predlozili vezbe.Ja sam radila vezbe i odmah nastavila intezivno sa sportom do moje 20 godine.Tada sam se udala,sport prestaje,a problemi nastaju.Prve godine sam se zaposlila i radila za sivacim strojem u fabrici kada su bolovi poceli u desnoj lopatici.Imala sam osecaj kao da je nesto ukljesteno. Ta bol nikada nije prosla,a uz to veliki problem nastaje.Prije par godina pocela sam da se savijam prema napred jer ne mogu da se ispravim.Jako sam pogrbljena stalno ali ne namerno.Cesto idem kod REKLAMA da mi namesta prsljenove posto kada se pomere ja ne mogu bolove da podnesem i on mi je jedina uteha.Desna ruka mi gubi funkciju,trne i nemam snage da bih ove godine obratila se doktoru.Na snimanju vrata i ramena,ne kicme,imam osteoartritis obadva ramena i vrata,a na snimanju koje se zove nerv condaction test severe carpal tunel u obadve sake.Predlozeno mi je za to da operisem ali sam za sada odgodila.Davno mi je kiropraktik rekao da je doslo do okostavanje kicme i da nije savitljiva i da cu imati jako velikih problema sa tim.Sada su mi prsljenovi poiskakali na pola leda i to mi prouzrokuje nevidene bolove i u ledima i u prsima.Kicmu nisam snimala jer me vise sramota od doktora posto sam relativno mlada,a puno problema.Mogu li zbog tih prsljenova i bolova biti stalno umorna,neraspolozena i moze li to prouzrokovati probleme sa plucima,kao sto je bol i povremeni kasalj?Poceo je i desni kuk da me boli,a inace imam vise kilograma i sve se vise savijam i ne znam sta da radim.Vec godinama zivim sa tim bolovima i ne mogu nikome objasniti koliko sam zbog toga neraspolozena.Molim vas za savet i izvinite na dugackom pismu.Hvala Vam doktore!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 30, 2006 6:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
bitno je da uzimate miorelaksantne lekove, imate i u Kanadi Tetrazepam. Carpoal Tunel sindrom ce mozda zahtevati operaciju, u medjuvremenu, uzimajte sto cesce kompleks vitamina B - po 1-2 tablete 3 puta dnevno. Okostavanja su bolest za sebe, a Vas umor, poremecaj raspolozenja i sl. mog da budu i posledica i uzrok - jer je normalno da ste nervozni i/ili depresevni zbog tegoba, a sa druge strane, misicni spazmi se pojazavaju usled nervoze. Uzmite Movalis tablete, lecite se od depresije i pokusajte, koliko se moze, da promenite stil zivota, ukljucujuci aktivnosti i okruzenje.

Pozdrav.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: