Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi u kolenu...
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 12:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 12:19 pm
Postovi: 2
Verovatno cesto postavljena tema, ali bi voleo prvo da se ovako konsltujem pre n'o sto odem do lekara.
Bavim se fudbalom 11 godina (imam 22.) Sa kolenom nikad' nisam imao problema (bas sam to rekao drugu pre neki dan, maler )). Zadnjih mozda 2. nedelje, radio sam vezbe kuci, trcao u kraju i odlazio na treninge svakog dana. Vezbe koje sam radio osim za trbusne misice (koje ne mogu valjda da optrete koleno) bile u i vezbe tako sto 30ak sekundi sedim bez stolice...Nesto kao cucnjevi. To je za koleno veliko opterecenje. Od juce sam poceo da osecam bolove... Kada trcim, tj. ne kada podizem koleno nego kada spustam na zemlju, ili kad idem uz/niz stepenice. Bol je trenutan kada opteretim koleno i onda nestane.
Evo slike koju sam uslikao...
Slika

Molio bih i da mi preporucite nekog privatnog ortopeda, ako je moguce u okolini Vozdovca.
Pozdrav i hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 7:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Mesto, koje je obelezeno na snimku, odgovara ligamentu casice, odnosno zavrsnom delu cetvoroglavog misica natkolenice.
Intenzivno naprezanje toga misica moze da dovede do mikroprekida misica ili samog ligamenta i tada se pri opterecenju javlja kratkotrajan ostar bol. Dakle, reklo bi se da je to u pitanju. Dobro je sto cete ici kod lekara jer ne bi valjalo da se delimicni prekid (ako se o tome radi) pretvori u potpuni daljim naprezanjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 11:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 12:19 pm
Postovi: 2
Hvala na odgovoru.
Savetovao sam se sa lekarom, i mislim da mi je rekao da je nesto u zglobu kolena povredjeno. U nedelju sam kupio mast po imenu "No Dol"... Namazao sam preko bolnog mesta ujutru, taj dan uopste nisam mogao da se oslanjam na levu nogu, negde oko 6 uvece sam legao da malo dremam, i kada sam se nakon sat vremena, bol je bio vidno manji. Sutradan je vec bilo mnogo bolje, ali nisam mogao da trcim. Vec juce sam trenirao sve najnormalnije.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 1:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 16, 2008 12:16 pm
Postovi: 3
Lokacija: BC----NS
Goku7 Logicno da te nece boleti to mesto, jer No Dol sadtzi anelgetik a ime kreme ti samo kaze No Dol (No Dolor, Dolor na lat. znaci bol) tako da si sa tom kremom samo sakrio bol, a primarmo ostecenje verovatno nisi zalecio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 07, 2007 10:25 pm
Postovi: 13
neznam gde si nashao da No Dol sadrzi u sebi analgetike ja je koristim i procitao sam pazljivo sastav i bash se preporucuje zato sto sadrzi kompleks glukozamin-sulfata,MSM, kondroitin sulfat kao i neke biljke i Mangan, znaci bash je namenjena da leci uzroke propadanja zglobova.
Eventualno glukozidi iz Bele Vrbe ali ipak ova krema se bash preporucuje za lecenje uzroka bola a ne samo za maskiranje bola.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: