Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MNOGO PROBLEMA
PostPoslato: Čet Jul 05, 2007 10:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 5:02 pm
Postovi: 8
Imam 35 godina, visina 174, tezina 84.
Poslednjih godinu dana osecam bolove u donjem delu ledja. Bolovi se javlaju kada sam duze povijena (pranje sudova, potiranje I sl.) I predstavlja mi veliki problem da se ispravim.

Takodje, imam bolove I u gornjem delu ledja (izmedju lopatica) I sredina ledja koji se manifestuju recimo kao spazam. Tesko spavam I kada sam dugo u jednom polozaju tesko mi je da se okrenem u drugi. Imam stalnu potrebu da se istezem I to mi trenutno prija.

Treci problem je bol u desnoj ruci, preciznije u ramenom delu. Naime ne mogu ruku da drzim iznad glave I boli me pri pokusaju da je vratim u prvobitni polozaj. Bolan je svaki pokret ruke u pokusaju da je podignem iznad glave, nesto dohvatim I sl. Inace, tokom osnovne skole (4 god) sam trenirala odbojku.

I cetvrti problem, su bolovi u nogama. Puno pesacim (zbog telesne tezine), ali vec imam dobru kondiciju da osecam bolove. Bolovi prvo dolaze od stopala (kupila sam i anatomske uloske iako nemam ravna stopala), a zatim mi se desava da me zaboli koleno prilikom pokusaja da savijem nogu (npr. da se popnem na ivicnjak).

I da napomenem. Bila sam na fizikalnoj terapiji zbog ledja, radjena mi je ultrazvucna masaza, vezbe, neka struja, I rucna masaza I apsolutno je bilo bez efekta (terapija je trajala 20 dana). Nije mi razen rentgen snimak.

Ja sam bas jedna rasklimatana sklopocija…sta cu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 05, 2007 11:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Snimite vratnu i LS kichmu za pocetak. Protiv bolova uzmite neki antireumatik, evo sad se na trzistu pojavio Rantudil forte, mnogo ga hvale. Ima i dobra krema, Rheumon. to Vam dodje prva linija odbrane.
Nadalje, morate pod hitno da skinete telesnu tezinu, 20 kg recimo.
Cim to postignete, videcete koliko ce Vam biti lakse

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: