Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Jacanje imunog sistema-zabluda ili ne?
PostPoslato: Ned Okt 15, 2006 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 2:55 pm
Postovi: 24
Cerkica (ima 4 godine i najstarije je od troje dece) ima asthmu, i relativno cesto se razboljeva. Koristili smo relativno mnogo preparata za jacanje imunog sistema, i ne samo za to nego i za ublazavanje raznih simptoma (echinacea, pikovit, propolis, neki vitaminski sokovi koje smo sami pravili od raznih vrsta voca i povrca, bronhikum, prospan, vitamini....) Nista od pomenutih nije napravilo neki poseban pomak. Pre par dana sam razgovarao sa jednim cenjenim pedijatrom i izneo je svoje misljenje koje je za mene bilo interesantno, a to je sledece: deca koja imaju pravilnu ishranu i provode u raznim fizickim aktivnostima dovoljno vremena apsolutno nemaju potrebu da koriste nista od gore nabrojanih preparata, a sirupi za iskasljavanje su najveca prevara u istoriji farmacije i obicno bacanje para.

Posto na forumu nema poseban podforum na temu imunologije, interesuje me kakva su vasa misljenja i iskustva po ovom pitanju.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 16, 2006 10:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Postovani ,


ja bih se u principu slozila sa Vasim pedijatrom . Ukoliko dete unosi dovoljno korisnih nutrijenata u toku dana i ima pravilnu negu , onda zaista nema potrebe za koriscenjem suplemenata . Ovde svakako treba biti oprezan i istaci da je ovakav stav primenjiv samo za zdravu decu . Ukoliko dete pati od neke hronicne ili sistemske bolesti , naravno da zdrava i raznovrsna ishrana nece biti dovoljna za odrzavanje imunog sistema u granicama normale . U ovakvim slucajevima imuni sistem je sam po sebi smanjen usled bolesti , pa ga moze dodatno narusiti i obicna kijavica koju zdrava deca prebrode u letu . U zimskim mesecima kada se smenjuju raznorazne virusne i bakterijske infekcije , ucestala je pojava superinfekcije , kada Vam se cini da Vam je dete bolesno nedeljama od istog uzrocnika , a ono u stvari u organizmu samo ''nize'' viruse razlicitog soja ili bakterije koji konstantno odrzavaju losu klinicku sliku . Preporuka bi svakako bila da se dete hrani ZDRAVO , unosi dovoljne ili povecane kolicine vitamina C (najbolje kroz sveze voce i povrce) i da se maksimalno zastiti od potencijalno bolesne dece kao i da mu se smanji kretanje u zatvorenim prostorima poput trznih centara , prodavnica koje su same po sebi izvori virusa i bakterija . Cesto pranje ruku kao i koriscenje toplih kupki mogu biti od pomoci ! Misljenja sam da suplementi , odnosno multivitaminski i drugi ''cudesni'' preparati nisu bas od pomoci za jacanje imunog sistema iako ih neki pedijatri rado preporucuju . Radije se okrenite BROKOLIJU , ARTICOKAMA , SVEZOJ MORSKOJ RIBI (ima je u novom Merkatoru , svake srede dobijaju isporuku) , rendanoj CVEKLI i SARGAREPI sa nekoliko kapi limuna i maslinovog ulja , POMORANDZAMA ...


Pozdrav ,


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 16, 2006 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 2:55 pm
Postovi: 24
zahvaljujem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 16, 2006 11:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Nema na cemu ! Vise informacija mozete naci na site-u www.yumama.com .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 16, 2007 10:11 pm
Postovi: 3
OVO PREDJASNJE JE TACNO UKOLIKO SE NE RADI O STAVARNO(IZ RAZLICITIH RAZLOGA)IMUNO DEFICITIRANOM DETETU.TAKVOJ DECI NE POMAZU NIKAKVI PRIPAVCI VITAMINSKO-MINERALNI,EHINACEE,IZBALANSIRANA ISHRANA,A OVO PISEM JER IMAM PRIMER MOG DETETA KOME NISTA POMOGLO NIJE I ZATO STO SE STALNO INFORMISEM O KORISNIM SASTOJCIMA U OKVIRU ZDRAVE HRANE.MNOGI LEKARI ZNAJU DA NEKIH MATERIJA IMA U TOJ I TOJ HRANI ALI NE ZNAJU U KOJIM KOLICINAMA,TAKO DA MOZE DA SE DESI DA NEKADA MORAMO POJEDEMO PO 20KG.NECEGA DA BI UNELI POTREBNE DOZE U SVOJ ORGANIZAM.DOLAZIMO DO TOGA DA NAM VESTACKI PRIPRAVCI ZAISTA TREBAJU,ALI KOJI?
NEDAVNO SMO BILI U NISU KOD NASEG NAJBOLJEG IMUNOLOGA KOJI JE PREPISAO AD3 KAPSULE,PROBIOTIC KAPSULE ZA REGULACIJU CREVNE FLORE I OMEGA 3 NEZASICENE MASNE KISELINE.MENI TO NE BI PALO NAPAMET DA DAM SVOM DETETU,NAROCITO NE U TOJ KOMBINACIJI,PA VAM STOGA OD SVEG SRCA PREPORUCUJEM DOBROG IMUNOLOGA.SVE NAJBOLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 4:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 05, 2006 9:21 am
Postovi: 7
Moja preporuka je Revita. Redovno je uzimamo i super je. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 12:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
I mi pijemo Revitu od skoro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 10:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 10, 2006 6:21 pm
Postovi: 113
Ja nema decu, ali nasa porodicna prijateljica mi je skoro ispricala da je detetovu atmu izlecila boravkom na Zlatiboru i dugim setnjama.Tamo je isla na preporuku jednog starijeg lekara a do tada ga je kljukala svim i svacim iz zvanicne medicine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 1:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 11, 2007 3:38 pm
Postovi: 15
Na jacanju imuniteta zaista treba dobro poraditi, posebno kod astme. Ja sam problem astme mog deteta i resila na taj nacin. U pitanju su bioloski aktivni dodaci ishrani koji su postigli zapanjujuce rezultate i to za relativno kratko vreme. Zelim vam puno uspeha.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: