Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: uplasena!
PostPoslato: Pet Apr 23, 2010 3:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 16, 2010 10:20 pm
Postovi: 3
dva puta i se desilo nesto veoma cudno...pre dve nedelje i juce.osecam se sasvim dobro medjutim odjednom osetim takav bol u skroz donjem predelu kicme stim da pocinjem otezano da disem,.srce ubrzano kuca ,osuse mi se usta,povraca mi se i imam meku stolicu.u tom momentu kad osecam slabost i bol u levom predelu grudi morm da legnem i i nekih 10 minuta sam nesposobna za bilo kakv razgovor.napominjem da sam pre 15 dana izvrsila detaljnije kontrole na bubreze,jetru ekg ,eeg,holesterol malo povisen,secer perfektan.moze li mi neko nesto reci o ovome.imam dosta stresan posao ali opet sve ovo me malo uplasilo.hvala vam unapred..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: uplasena!
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 10:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Ovo što ste opisali je najverovatnije anksiozni napad. I najverovatnije je usko povezan sa stresom. Postaje sve češći u našem društvu.

Prvo što Vam savetujem je neka vrsta autogenog treninga-priznajte sebi da imate problem, suočite se s njim, pogotovu što je tek na začetku, a zatim uradite sve što je u Vašoj moći da ga prevaziđete: naučite da kontrolišete stres i to kako Vi reagujete na njega, pronađite mir u Vašem životu, pojačajte samopouzdanje i praktikujte yogu, ako ste u mogućnosti. Uostalom, na Internetu možete dosta pronaći o rešavanju problema ove vrste.

Drugo, obratite se psihijatru, pogotovu ako napadi postanu češći ili uočite i da Vas hvata depresija uz stalan osećaj uznemirenosti i neke neobjašnjive strepnje. Dobićete lekove (koji se ne piju doživotno!) i psihoterapiju, koji bi zajedno trebalo relativno brzo da Vas dovedu u normalu.

Ne ignorišite problem, to je najgore rešenje, Vaš organizam na ovaj način alarmira da nešto nije u redu, poslušajte me.

Pozdrav i sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: uplasena!
PostPoslato: Ned Apr 25, 2010 9:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 16, 2010 10:20 pm
Postovi: 3
hvala vam puno na odgovoru.inace veoma stresan psoao imam s tim da sam i dosta nervozna.privatni zivot je u svakako dobrom stanju;-)partner pronalazi sve moguce naine da se relaksiram tj plivanje,voznja biciklom itd.hvala vam i sigurno cu da povedem racun o tome..reagovacu na vreme..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: