Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje za kardiologa
PostPoslato: Uto Jul 07, 2009 6:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
otisla sam u dz i lekar kardiolog je pogledao ekg i rekao da je u redu. Medjutim u dijagnozi mi je naveo morbus cordis ischaemicus chronicus i tachycardia paraoxysmalis. od therapije mi ama bas nista nije dao tacnije napisao mi dosadasnja a ja uzimam asamo lek zbog mog hashimota.otisla sam zbog lupanja i preskakanja srca.
nije mi uradio uz ili sta drugo, samo je trazio da uradim rtg cor/pulmo snimak!
kakva je ov dijagnoza bez therapije i bez nekih vecih pretraga, ja sam se ziva isprepadala.zanima me da li je moguce da on uspostyvai takvu dijagnozu bez pretraga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 11, 2009 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 11, 2009 2:42 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
U cetvrtak sam bila kod lekara zbog bolova u grudima. Doktor mi je uradio EKG i nalaz je bio uredan, rekao je da je verovatno spazam dao mi da pijem Tetrazepam-MIP 50mg uvece jednu tabletu i da uradim Rtg pluca i srca.
juce sam dobila nalaz pa ako mozete da mi kazete samo kakav je
pulmo et cor B.o.
Adhaesiones pleurae basalis bilateralis
Inace i dalje imam bolove u grudima pogotovo nocu
unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za kardiologa
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 3:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 16, 2009 2:32 am
Postovi: 6
blue_bear412 je napisao:
otisla sam u dz i lekar kardiolog je pogledao ekg i rekao da je u redu. Medjutim u dijagnozi mi je naveo morbus cordis ischaemicus chronicus i tachycardia paraoxysmalis. od therapije mi ama bas nista nije dao tacnije napisao mi dosadasnja a ja uzimam asamo lek zbog mog hashimota.otisla sam zbog lupanja i preskakanja srca.
nije mi uradio uz ili sta drugo, samo je trazio da uradim rtg cor/pulmo snimak!
kakva je ov dijagnoza bez therapije i bez nekih vecih pretraga, ja sam se ziva isprepadala.zanima me da li je moguce da on uspostyvai takvu dijagnozu bez pretraga?

ваше стање ипак заслужује комплетну кардиолошку евалуацију која укључује ехокардиографски преглед, 24 часовни холтер мониторинг ЕКГ-а и наравно Тест физичког оптререћења ако наравно немате контраиндикације за то. Посебно ако имате Хашимотов Тироидитис са поремећајем функције штит.жлезде. Тражите упут за субспецијалисту кардиолога.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 3:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 16, 2009 2:32 am
Postovi: 6
Shara je napisao:
U cetvrtak sam bila kod lekara zbog bolova u grudima. Doktor mi je uradio EKG i nalaz je bio uredan, rekao je da je verovatno spazam dao mi da pijem Tetrazepam-MIP 50mg uvece jednu tabletu i da uradim Rtg pluca i srca.
juce sam dobila nalaz pa ako mozete da mi kazete samo kakav je
pulmo et cor B.o.
Adhaesiones pleurae basalis bilateralis
Inace i dalje imam bolove u grudima pogotovo nocu
unapred hvala


то значи да је налаз на срцу и плућима без особености. Имате прираслице плућне марамице обострано...што може да даје тегобе које наводите..посебно при промени метеоролошких услова, принудном положају тела, сувишном напрезању... Ствар је хроничне природе-мислим на прираслице. Али бол у грудима могу да дају и друге ствари....па захтевајте да се искључе и други узроци.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: