Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: posledice oralne kontracepcije
PostPoslato: Uto Okt 10, 2006 9:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 10, 2006 9:39 pm
Postovi: 6
Lokacija: nis
U knjizi Bolesti Usta za stomatoloski fak. pise da oralna kontracepcija moze dovesti do intenziviranja parodontopatije.Da li je to istina?
Takodje sam procitala da pilula moze trajno da dovede do smanjenja libida...a da li je to istina? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 11, 2006 1:23 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
O nezeljenim dejstvima pilule najvise mozes da saznas ako procitas uputstvo iz bilo koje kutije pilula. To bogami znaju da budu omanje enciklopedije :cry: !!! Ja sam poslednji put citala uputstvo iz Jeanine pilula i rekla sebi - neka hvala!! :wink:


Sve to iz upozorenja (za koje pise da je obavezno procitati pre pocetka uzimanja pilule!!! - valjda da bi bilo "na licnu odgovornost", ne znam??!!) moze da se desi a i ne mora. Zavisi...........od cega, ne znam, mozda od zvezde pod kojom smo rodjeni??!!


Naravno da u svakoj kutiji bilo kog leka pise "svasta" i lekari obicno kazu da to "nije za pacijente nego za lekare" sa cime se ja ne bih slozila, jer onda ne bi trebalo ni da stoji bilo kakvo upozorenje u kutijama! :-?


Za ovo prvo ne znam (cula sam i ja, ali ne znam nikoga sa tim problemom), ali za ovo drugo sam sigurna, jer imam nekoliko drugarica koje bas sa tim imaju problema! :(

A opet, postoje i one kojima se libido poveca za vreme uzimanja, tako da eto - i to "moze da bude a ne mora da znaci" i opet, od cega zavisi - nemam pojma!!!! :o

Mozda neko drugi zna??!!


Pozdrav, Majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: