Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ustanovljena dijagnoza- molim za pomoc
PostPoslato: Pet Feb 03, 2006 10:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Prvo bih htela da se izvinim ginekolozima na ovom forumu, posto znam da ne vole ovako dosadna pitanja, ali ja samo zelim dobro da se raspitam, da bih znala kako da se lecim. Vec sam postvila pitanje, dok nisam znala pravu dijagnozu, medjutim sada a to je - POLICISTICNI JAJNICI.
Zanima me samo- da li je jedini nacin lecenja policisticnih jajnika upotreba oralnih kontraceptiva, i to kao trajno resenje?
Naime, imam 22 godine, sa 20 sam pocela da pijem Mercilon, iskljucivo radi kontracepcije, na predlog ginekologa. Pre pocetka uzimanja pilula hormonalni status je bio u redu, NA ULTRAZVUKU SE NISU VIDELI POLICISTICNI JAJNICI, svi vaginalni brisevi su bili u redu. Skoro dve godine sam pila pilule, i 5 meseci nakon prestanka su dijagnostikovani policisticni jajnici. Logicnim rasudjivanjem, bila sam slobodna da steknem utisak da su se mozda od pilula i stvorili.
Medjutim, sada mi je doktorka na studentskoj poliklinici rekla da moje trajno resenje treba da budu pilule(sto ja ne zelim), i da pilule "povoljno uticu na policisticne jajnike". Meni ne zanima sta ih leci?
Zanima me, da li postoji neko drugo resenje, posto stvarno ne zelim da narusim svoje reproduktivno zdravlje, i stvarno zelim da se izlecim.
Postovana Obgyn, mozete li mi reci kako se to leci?
Znam da se pilule daju kao terapija, ali mene zanima, postoji li neki nacin da to ne bude trajna terapija vec samo privremena pomoc u resavanju problema.
Postovani dr Presetnik, na forumu sam videla jednu vasu recenicu: Policisticni jajnici su kompleksan problem koji se kompleksno leci, pa me zanima i Vase misljenje. Sta podrazumeva to kompleksno lecenje?
Inace, na pregledu i zvuku, dijagnoza je sledeca- zavaljena materica, endometrijum 13(??), oba jajnika policisticna i oba uz uterus( ne znam sta to znaci)?
Molim za pomoc, ocajna sam!
unapred zahvalna!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: