Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Najbolji porodjaj je ....?
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 10:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
Molim vas recite mi vasa iskustva sa prirodnim porodjajem i epiduralom.

Na prvom porodjaju sam imala velikih komplikacija sa anestezijom.
Moje misljenje je da mi je anesteziolog isuvise naglo dala drugu dozu anestezije jer se posle prve nisam uspavala.

Nastala je tahikardija koju nisu mogli da smire a morali su da izvade bebu koja je malo progutala anesteziju.Pa su onda bebu reanimirali pa malo i mene.Nakraju je sve ispalo dobro ali blizi se i vreme za drugu trudnocu a mene hvata panika od porodjaja. :(

Isla sam na carski rez zbog problema sa kukom koji nisu strasni ali sada se za svaku trudnocu ponovo odlucuje kakav ce biti porodjaj pa ima sanse da bude i prirodnim putem.

Zanima me da li je neko zna nesto o porodjaju sa epiduralom ali se radi carski rez.Cula sam da je to fakticki carski rez samo si u svesnom stanju.

Recite mi vasa iskustva i malo me ohrabrite a mozete i malo da me slazete u dobre svrhe :lol:

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 10:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 18, 2005 8:08 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
A sta da ti kazem, mislim da je sve relativno.Najbolji porodjaj je onaj kada je zena apsolutno psihicki spremna za ono sto je ocekuje.
Ja licno imam lose iskustvo epiduralom, jer igla prosto nije htela da prodje zbog nekih okostavanja pa je moja DR posle nekoliko pokusaja naredila da odustanemo od toga, a i ja sam kada sam dosla u porodiliste bila otvorena 4 cm.I veruj mi ono sto je posle toga doslo uopste nije bilo tako strasno , kako sam ocekivala.(inace, posto mi je tolerancija na bol strahovito niska, nisam smela da zamislim porodjaj bez epidurala).
ja sam se samo skoncentrisala na to da svaka kontarkcija traje minut, sto znaci da taj bol prolazi i uz disanje i muza, naravno, stvarno je bilo kao malo jaci menstrualni bol.
Malo je bila frka na kraju, sto bi svejedno osetila i sa epiduralnom, jer se anestetik ne ubrizgava do kraja, kako bi zena bolje saradjivala kada pocnu naponi.
Posle svega ne zalim sto nisam koristila anesteziju, a verujem da je necu traziti ni za drugi porodjaj!
Sto se tice CZ u epiduralu, mislim da je ovde bilo price o tome, pa probaj da prosetas po forumu.
Pozdrav i srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 10:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
Hvala bojanab.

Znam za mnogo ruznije ishode epidurala ali i za prirodni put pa sve se svodi na isto.

Malo me je strah na samu pomisao da ta injekcija ide blizu kicme a s druge strane carskim rezom mi sece pola stomaka gde ces gore.

Mozda je prirodnim putem naj bolje ali samo da imas dobrog doktora koji nece da te ostavi pet dana da se poradjas pa posle dete da ima posledice.


Hvala u svakom slucaju :D

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 12:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Kao što reče Bojana, sve je relativno.
Ali ipak ja glasam za prirodan porođaj bez bilo kakve anestezije.
Tako sam se porodila i tako bih i sledeći put.
Skoncentišem se, opustim, malo vrištim(hahaha) jer mi je malo lakše, ali toliko da ne izgubim snagu, slušam uputstva babica, prvi napon beba se spustila, drugi glavica je napolju i treći beba je cela napolju, udahnula vazduh i sad umesto mene vrišti ona!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 12:48 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
Kad be sve tako lako islo Dr.Olja

A sta je sa onim situacijama kad krene naopako ,kad posle pet sati mucenja ili cupaju bebu iz materice ili se odluce za carski rez.

Okruzena sam u zadnje vreme tako losim pricama sa priodnim porodjajem i sve te bebe nasih prijatelja imaju katasrofalne posledice.

Od totalne paralize leve strane deteta pa do nemogusnosti razvoja govora pa i sluha.

Znam ni meni nije bas islo najbolje i cerka i ja smo mogle da se ne probudimo ali nisam bila svesno toga u tom trenutku.

Ma ne zna covek sta je najbolje.

Mozda se ne treba protiviti prirodi.Kad krene krene i to ti je :D

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 3:18 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Moja sestra je u kanadi porodjena na epi sa carskim. Nista strasno, bio tamo i zet, pricali viceve tokom porodjaja. Majka se nije mucila, beba se nije mucila, bolovi skoro nikakvi, komplikacije nikakve...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 10:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
Hvala Dr.Ivice ali da li je to zazivelo kod nas?

Da li se placa?

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 11:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 3:03 pm
Postovi: 30
Eto ja imam dva porodjaja iza sebe totalno razlicita prvi je isao malo teze a drugi sve zajedno je trajalo pola sata do sat.
Na prvom porodjaju nisam mogla da se otvorim dugo ali kada je porodjaj krenuo uz babicu i vristanje :lol: (malo) sve se dobro zavrsilo.
a ja sam ustala posle 5min e to je najbolja stvar od svega .
Sve mozes sama i u wc i bebu da uzmes sve i da uzivas u malom ljudskom bicu odmah, jos u sali.
Ja sam licno samo za prirodu.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 12:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 9:32 am
Postovi: 150
Lokacija: Beograd
Koliko vidim prvi porodjaj je isao carskim rezom prema tome kod vas ce ici i drugi. Koliko sam cula jos uvek kod nas carski rez se ne radi sa epiduralom ali mozda nebi bilo lose raspitati se, mozda manja porodilista tipa Gradska ili Zemunska bolnica rade. Ja sam isla oba puta vaginalno bez epidurala i nije bilo toliko strasno koliko sam po pricama drugih pretpostavila.Sve najbolje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: misgav ladach i PDA
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 1:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2005 12:49 am
Postovi: 96
Ja sam se odlucila za Misgav Ladach sa periduralnom anestezijom,jer sam se naslusala dovoljno ruznih prica o prirodnom nacinu porodjaja kako kod nas tako i ovde u Nemackoj.Inace za carski sam cula da je OK,da je opusteno,nema mucenja niti za bebu,niti za majku.e sad boli u svakom slucaju posle.Ali sta ako se zena pocepa,ako je dole usivaju zar to isto nije operacija kao sto je i carski.Ovde je rez vrlo kratak i nizak tako da se kasnije nosi bikini bez problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2007 5:11 pm
Postovi: 9
evo i ja da se pridruzim :D
imam iza sebe 3 predivna deteta, i ne tako divna pordjaja!
sva tri puta sam se porodila vaginalno bez anestezije, i sada da me neko pita opet bih.
sto se tice epidurala, sve sto je kod mene krenulo naopako, a to su gubljenje tonova bebinih, moje gusenje ( asmaticar), i jaaaako dug porodjaj, epidural bi samo pogorsao, tako da ne nikako.To su jedina stvorenja za koje treba da nas boli, a kad se zavrsi potpuno ste sposobni za svoju bebu i pored epiziotomije!
A carski (sem ako ne treba), uz komplikovaniji oporavak, mislim da ste uskraceni prisustva na izvrsenju najveceg zadatka u vasem zivotu, meni ne postoji ni jedan momenat u zivotu koji bih poredila sa prvim placem moje dece!
zato muza za ruku, stegni zube i raduj se!
mnogo je onih koji nemaju mogucnost izbora!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 7:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
Ja jesam za prirodni porodjaj samo pod uslovom da se dogovorim sa doktorkom ako neide prirodnim putem duzi vremenski period da me porodi carskim.

Nebi da se neki ludak izivljava nad mojim detetom i nadamnom pa da me poradja 15 sati. Pa onda dete bilo bez kiseonika duze nego sto je trebalo pa nece biti normalno do kraja zivota a ja sa sto nekih komplikacija.

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2007 5:11 pm
Postovi: 9
Yeckara je napisao:
Ja jesam za prirodni porodjaj samo pod uslovom da se dogovorim sa doktorkom ako neide prirodnim putem duzi vremenski period da me porodi carskim.

Nebi da se neki ludak izivljava nad mojim detetom i nadamnom pa da me poradja 15 sati. Pa onda dete bilo bez kiseonika duze nego sto je trebalo pa nece biti normalno do kraja zivota a ja sa sto nekih komplikacija.

ne brini, nece, ipak oni nisu monstrumi, niko te nece drzati duze od 12 sati pod jakim bolovima, u ostalom za sta sluze veze, ma jednostavno se ne brini, misli da ce brzo proci i to je to, ako je sudjeno da se nesto desi, desice se , i ne veruj svima sta ti pricaju!!!!!!! zene drame, i ostvare veoma los kontakt sa osobljem, i odatle problemi, moras da ih slusas jer i njihov cilj je da sto pre zavrse i odu kuci ciste i mirne savesti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2007 5:11 pm
Postovi: 9
Yeckara je napisao:
Ja jesam za prirodni porodjaj samo pod uslovom da se dogovorim sa doktorkom ako neide prirodnim putem duzi vremenski period da me porodi carskim.

Nebi da se neki ludak izivljava nad mojim detetom i nadamnom pa da me poradja 15 sati. Pa onda dete bilo bez kiseonika duze nego sto je trebalo pa nece biti normalno do kraja zivota a ja sa sto nekih komplikacija.

ne brini, nece, ipak oni nisu monstrumi, niko te nece drzati duze od 12 sati pod jakim bolovima, u ostalom za sta sluze veze, ma jednostavno se ne brini, misli da ce brzo proci i to je to, ako je sudjeno da se nesto desi, desice se , i ne veruj svima sta ti pricaju!!!!!!! zene drame, i ostvare veoma los kontakt sa osobljem, i odatle problemi, moras da ih slusas jer i njihov cilj je da sto pre zavrse i odu kuci ciste i mirne savesti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: misgav ladach i PDA
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 11:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
ana69 je napisao:
Ja sam se odlucila za Misgav Ladach sa periduralnom anestezijom.

Ali sta ako se zena pocepa,ako je dole usivaju zar to isto nije operacija kao sto je i carski.


Šta je to Misgav Ladach?

A za ovo poređenje, to nikako ne može da bude isto, čak ni slično.
Cepanje ili epiziotomija je normalna stvar, i to je samo međica koja za 10-ak dana zaraste samo treba da se vodi računa o higijeni i ispire hidrogenom da ne bi došlo do infekcije.
Ako zatudniš 2 meseca nakon porođaja sa kojim si se cepala ili imala epiziotomiju to nije nikakav problem.
Na carskom se seče stomak i materica koja treba da iznese celu trudnoću!!!
Ne može da se upoređuje rez na međici sa rezom na materici!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 188 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: