Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zaboravljena pilula
PostPoslato: Sre Maj 03, 2006 5:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 03, 2006 5:04 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima,

Potrudila sam se da nadjem neki post na ovu temu ali nisam uspela pa Vam sada postavljam pitanje. Oprostite, ako je negde ipak ovako nesto postojalo...

Dakle, imam 23 godine i od januara uzimam jeanine. Sinoc mi se desilo da sam zaboravila pilulu i uzela sam je 16 sati kasnije. Danas je prvi dan druge nedelje, tj. pilulu sam zaboravila poslednjeg dana prve nedelje. Poslednji nezasticen odnos sam imala u petak. Da li postoji mogucnost da zatrudnim s obzirom na zakanjenje uzimanja pilule?

Hvala unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 06, 2006 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 03, 2006 5:04 pm
Postovi: 3
Da li bi ste bili ljubazni da mi odgovorite na pitanje?

Hvala jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 21, 2006 2:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 03, 2006 5:04 pm
Postovi: 3
I tako, niko mi nije odgovorio na pitanje...

... ali sam ja bila strpljiva i cekala i docekala da saznam da nisam trudna i da je i ona "mogucnost" nemoguca (bar ovaj put bila). Dakle da podelim ovo sa nekim kome ce mozda nekada zatrebati. Doduse, menstruacija mi je zakasnila citav jedan dan.

Veliki pozz svima!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 22, 2006 9:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Malo googlanja i...

http://www.schering.co.yu/ginekologija/logest.html

Citiraj:
Ako ste zakasnili manje od 12 sati (manje od 36 casova izmedju dve pilule) slobodno uzmite zaboravljenu pilulu i nastavite dalje prema rasporedu na tabli, uzimajuci sledecu u uobicajno vreme. Na primer: zaboravili ste da uzmete pilulu u nedelju uvece, a to ste primetili u ponedeljak ujutru. Uzmite odmah pilulu od nedelje, a zatim u ponedeljak uvece onu koja je predvidjena za ponedeljak. Na taj nacin zastita je potpuna.
Ako ste zakasnili vise od 12 sati (vise od 36 sati izmedju dve pilule) ili ste zaboravili vise pilula, do kraja ciklusa niste zasticeni od trudnoce. Zato je neophodno da preuzmete dodatne mere zastite (n.pr. kondom) do kraja te table. Nastavite da uzimate pilule do kraja table (ostavljajuci zaboravljene u pakovanju) kako biste obezbedili kontinuitet hormonskog prozimanja i izbegli iznenadna krvarenja. Napravite pauzu od sedam dana tokom koje ce se pojaviti menstrualno krvarenje. Ako tokom te pauze ne dodje do krvarenja, obratite se vasem doktoru pre nego sto pocnete sa novom tablom.




Iz ovoga sledi da odnos koji si spomenula nije bio rizičan ali oni sledeći jesu...Žao mi je što ti neko nije ranije odgovorio ali nadam se da si potražila odgovore na još nekoj strani, čekati i biti strpljiv nije uvek najsrećnije rešenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 07, 2007 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 2:44 pm
Postovi: 16
Detaljno o tome imas u uputstvu iz kutije Jeanine tableta...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: