Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zahvalnica dr.ivici moj slucaj je resen
PostPoslato: Sre Jan 17, 2007 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 23, 2006 3:10 pm
Postovi: 25
Iskoristicu ovu priliku da se zahvalim dr.ivici sa ovog foruma, dr.malinicu sa infektivne klinike beograd i klinici areus sa senjiaka na ljubaznoscu koji su mi pomogli da dodjem sebi posle jedne male sitnice koja se pretvorila u veliku i trajala je 4 meseca a trebalo je da bude samo jedan lep godinji odmor... moju pricu cu ispricati kako covek moze zbog gluposti malo da nastrada pa mozda nekom moze i da pomogne...... Nadam se da moja prica i zahvalnica nece nikom zasmetati

Naime krajem avgusta sam bio sa devojkom na moru u egiptu i zadnja 3 dana smo proveli u kairu na obilazak piramida. Ja sam u jednom momentu ulazeci u piramidu zakacio malo temenom glave od hrapavi plavon ako mogu tako da ga nazovem ili gornji deo iskopanog zida. to je bio udarac ili ogrebotina kao svaka druga i kao sto se covek moze milion puta da udari u kuhinji ili na nekom drugom mestu i oseti trenutni bol koji traje 30 sekundi i gotovo. ja sam na to skroz zaboravio jel covek je i na odmoru i milion stvari se desi i niko ne razmislja.. Posle toga nije proslo sat vremena mene je uhvatila takva vrtoglavica i neka treskavica kao da sam se razboleo... posle toga jedno 3 sata otisao sam u sobu da prilegnem i samo sam se probudio sa jakom glavoboljom i psiho fizickim stanjem jako losim i jako povracanje dok nije dosao lekar koji mi je dao antibiotske inekcije plus vitamin b6 i jos neke stvari za stomak i dijagnostikovao suncanicu ili toplotni udar jer sam se zalio na bolove u glavi.. kad sam stigao za beograd uradio sam analize stolice i krvne slike gde je sedimentacija bila samo uvecana a u stolici mi je pronadjena salmonela iz grupe c2 koja ne treba da se leci jer ja proliv nemam (tako mi je objasnjno) nemam bolove u abnomenu itd. posto zivim u inostransvu mora da se vratim za italiju gde sam se obratio mom lekaru jer mi se stanje pogorslao stomak je boleo a od bolova u glavi sam imao i napade za povracanje i izbio je i gastris mislim milion stvari. da skarim malo pricu te muke su trajale mozda oko 4 ili 5 nedelja uz to sam pio amplicilin i bacrtim navodno za salmonelu koju mi je prepisano moj lekar ovde i osecao sam poboljsanje hajde sad nekako je ta infekcija koju sam ja imao prosla i ta temperaturica koja nije bila nikako velika ali i to je proslo.. e sad jos gore sta se desilo na mestu gde je bilo udarac na koji sam ja zaboravio ostala je adonema sebaceum velicine 5mm koja je verovatno pritiskala neki nerv i stvarala mi bolove (deluje cudno ali je tako) u temenu glave. to nije bio neki jak bol posle onoga sto sam prosao ali dovoljan da coveku skida koncentraciju da vas nekad probudi nocu jer nije ni mogao da se definise jer je celo teme bolelo. Naj gore je to sto sam se ja zalio lekaru na bol glave etu su posle krenuli malo price,, naravno svakli lekar na to poslumlja: ti si ozdravio ali nisi svestan da si jos ozdravio gde sam ja stvarno pao malo u bedak pa jos na to kad su mi rekli problem je psihicke prirode na ono moje jadno malo stanje ja sam se stvarno uplasio jer odmah kad sam cuo psiha itd covek dodje kuci i sta da radim kaze sebi zdrav sam nista me ne boli... meni su bolovi trajali gde su mi prepisali da pijem bromazepan u kapljicama.. pa posle toga sam jos vise pao u bedak jer covek se naravno uplasi jer ja nisam nikad imao tih problema i odmah se setim ljudi kojima se to desilo pa pomislim joj ja sam izgleda isto tako zavrsio i sve tako gluposti neke a sta da radim kad sam imao bolove i slabu koncentraciju to je ono na sta sam se ja zalio.... te moje jadne mukice su trajale 3 meseca dok slucajno kod frizera nisam osetio kad je uzeo slicnu cetku kao za cipele samo za kosu i povukao preko glave samo sam osetio gromove na celom temenu i vratu... bilo je par dana pre nego sto cu da krenem za bg-a kad sam dosao za bg uradjen je mali hiruski intevent ranica je duzine oko 2 cm gde je hirurg odstranio adenoma s. i plus odeskao malo sve do zdravog tkiva i zatvorio sa 3 koncica..... mene su moje muke prosle ,, bolovi temena koji se prenosio na vrat sve je proslo... ostali su naravno jos po koji strah ali ne stah od bolesti niti od toga sto se desilo nego stah od depresije i tih psiho i hipohonderskih bolesti sa kojom sam ja bio susretan.....jer verujte mi nije lako ziveti tri meseca u ubedjenju da bolove koje imate ustvari ih nemate nego vi tako osecate, ostalo je samo da se sve zaboravi i da se vratim normalnim zivotu kao sto je bio ranije, da zaglim moju devojcicu i da gledamo tv i uzivamo..... Ali hvala dragom bogu sve je proslo i moja krivica je naravno i bila sto sam tako nesto zaboravio jer svima a pogotovo meni bi bilo mnogo lakse da sam se setio toga i odmah prijavio lekaru.......

pozdrav svima i hvala puno a pogotovo dr.ivici na savetima i pomoci podrsci i svemu ostalom.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 241 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: