Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Sramota ObaveznoProcitaj te
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 30, 2009 2:39 pm
Postovi: 3
Lokacija: petrovac na mlavi
istekla mi je knjizica pre 10 dana uredno povadio papire da bih se prijavio u socijalno za knjizicu tamo su mi rekli da moram da cekam15 dana rekao sam da sam dijabeticar i da imam jos za 2 udaranja od prilike pokazao dijabeticarsku knjizicu ona mi bacila nazad i rekla CEKAJ odem u bolnicu gde mi izdaju insulin saslusame sestra i kaze da ne sme da mi izda recept jer recept ide u socijalno na overu da pokusam da zamolim da mi izdaju knjizicu ja sam joj ispricao da nece to je bilo petak ujutru 9i30 a do 10 sati se predaje za insulin sestra mi ponovo rekla idi pokusaj ako nista dodji da vidimo sta ce mo da radimo tako sam i uradio ja nebudem lenj i odem u CENTAR ZA SOCIJALNI RAD pokucam na vrata lepo me saslusaju i kazu mi pa jel si pokazo u socijalno da si seceras ja joj kazem da jesam ali mi bacila nazad legitimaciju kao klosaru ona pozove socijalno i porazgovara sa tom neljubaznom zenom i na kraju sam dobio knjizicu u 10i30 sreca onoj zeni u centru za socijalni rad bila je zamenica direktorke :D starija zena I MNOGO FINA I LJUBAZNA svaka joj CAST..... odem u bolnicu tada je bilo 10i 45min pokucam dobar dan ja doso da predam za insulin TEK CE TI SESTRA NE MOZE DODJI U PONEDELJAK :evil: :evil: a sestra ona sto me primila pre podne i saslusala ona iz drugog odelenja kaze ne sacekaj on je bio pre podne znam ja situaciju njegovu i dodje do mene i uze mi knjizicu :D ja sav srecan A TEK TI ONA DRUGA RECE JA MU NAMERNO REKLA DA DODJE U PONEDELJAK STA TI MISLIS TEBECE NEKO OVDE DA SAZALJEVA .a da ja sam toj zmiji rekao kad sam doso sa knjizicom da predam za insulin i da imam za jos 1 udaranje .a ONA TAKO ME DOCEKA RECIMA ZMIJA I SRAMOTA sreca sto je bila ona sestra sto me je pre nje saslusala naravno napisala mi insulin i dala recept hvala joj ko BOGU. sta da radim sa ovom zmijom dali da je tuzim za TAKVO PONASANJE i gde kod direktorke bolnice CISTO SUMLJAM DALI BI PREDUZELA NESTO a ZNACI DA NIJE BILA ONA DOBRA SESTRA TU ONA BI ME OTPRATILA I BIO BI 2 DANA BEZ INSULINA PA VI VIDITE SRAMOTU ZNAM IME TE SESTRE SAZNACU I PREZIME I POSTAVICU SRAM JE BILO PUSTITE OVO JAVNO DA SE CITA I STAVLJAJ TE JAVNO NA SAJTOVIMA TAKO SE RADI U PETROVCU NA MLAVI.... Slika dijabeticar sam skoro 1god 4 puta dnevno udaram insulin a imam 24 pozzzzzzzz svima i nek nam bog u pomoci :-? :-? :-? :-? :oops: :oops: :oops: :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 5:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
prosledite ime i prezime ministarstvu zdravlja, prijavite je zastittniku prava pacijenata koje ima svaki zdravstveni centar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 5:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Slazem se sa Drbgd,Obavezno preduzmite sve sto mozete,ako jednog kazne svi vode racuna

_________________
Kad te zovem, čuj me, Bože, pravdo moja! u tjeskobi daj mi prostor; smiluj se na me i usliši molitvu moju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 8:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
sreca njena sto si na kraju ispao dobar pa si dosao ovde da se prvo konsultujes, ja da sam na tvom mestu momentalno bih otisla do nacelnika odeljenja i zastitnika pacijentovih prava i pisala bih izjavu! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 9:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
drbgd je napisao:
prosledite ime i prezime ministarstvu zdravlja, prijavite je zastittniku prava pacijenata koje ima svaki zdravstveni centar


Hahaha, da, da, a oni ce da proslede protestnu notu. :lol: Dajte doktore, pa zar je moguce da vi zaista verujete u to? Ja verujem da se vi pravite nevesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 10:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 1:43 pm
Postovi: 233
Dobro bre, Ka1,zar moraju odmah pesnice da rade?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 31, 2009 12:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 30, 2009 2:39 pm
Postovi: 3
Lokacija: petrovac na mlavi
ujutru idem kod direktorke saznao sam i ime i prezime BOGDANOVIC DUBRAVKA ZVANA DUDA :evil: i obavesticu vas sta ce biti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 31, 2009 10:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
bankabre je napisao:
Dobro bre, Ka1,zar moraju odmah pesnice da rade?


Ma naravno da ne moraju, ja kao prvo nisam siledzija kao sto ocigledno imate utisak, samo sam nepopravljivo praveden! Samo prosto ne verujem da neko moze da veruje u ono sto je drbgd napisao! Kao da govori licno onaj imbecil od ministra zdravlja. Mislim, ne znam kada je iko u ovoj drzavi ista resio tim putem... ok, mozda jeste, jedan u milion...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 31, 2009 10:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
K1,

zdravstvo je takvo kakvo jeste delom zato sto su ljudi kao vi! po forumima se prosipaju jake reci, putem tastature sevaju pesnice itd.. a kada se nesto konkretno desi-daju se pare, nosi se viski, i onda ukrug - lajanje po forumima!
navedite imenom i prezimenom nesavesnog doktora ili sestru, koga je u situaciji slicnoj navedenoj ministarstvo zastitilo!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 31, 2009 11:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Mislim da nije u redu navoditi imena i prezimena,jer kakvi smo ljudi,jasno je da ce doci do raznih zloupotreba.
Na taj nacin osoba koja je prozvana nema niti jedan nacin da se brani.

_________________
Kad te zovem, čuj me, Bože, pravdo moja! u tjeskobi daj mi prostor; smiluj se na me i usliši molitvu moju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 31, 2009 11:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Daj bre doktore (ako ste doktor), pa vi se sprdate sa mnom... ocigledno ste vi iz iste branse... pa u poslednjih nekoliko godina je bilo toliko UBISTAVA po bolnicama od strane raznih lekara koji NISU ODGOVARALI ZBOG UBISTVA I CAK NASTAVILI DA RADE, o tome znaju i mala deca... mislim, o tome je smesno i raspravljati... svi znamo da su lekari jedna velika sekta koja ne preza ni od cega i ni od koga... stiti ih vlada a stite se i medjusobno kakvo god zlodelo da naprave... to je nesto toliko jezivo da ja nemam reci...

Ja bih ipak rekao da je zdravstvo takvo zbog ljudi kao sto ste vi. Jer ja nemam veze sa zdravstvom nikakve a vi (mozda) imate i zastupate upravo ovakav stav kakav sam gore naveo. Time se ne moze nista promeniti. Ne kazem da treba razbijati glave ili ne znam ni ja sta, ali se definitivno nacinom koji vi zagovarate ne moze resiti apsolutno nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 1:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Ka1,

koristite teske (i nevaspitane, ali zadrzacu se na teskim) reci jer mnogo citate zutu stampu!
novinari koji nemaju medicinsko znanje, nemaju uvida u medicinsku dokumentaciju itd. pisu senzacionalisticke tekstove, a kada se dokaze da nisu u pravu nema demantija!
vecina ljudi u zdravstvu radi savesno, i zato se protiv manjine koja kalja ugled treba boriti u okviru institucija sistema.
senzacionalisticki clanci vam skrecu paznju sa neispunjenih predizbornih obecanja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 1:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
Ka1 je napisao:
Daj bre doktore (ako ste doktor), pa vi se sprdate sa mnom... ocigledno ste vi iz iste branse... pa u poslednjih nekoliko godina je bilo toliko UBISTAVA po bolnicama od strane raznih lekara koji NISU ODGOVARALI ZBOG UBISTVA I CAK NASTAVILI DA RADE, o tome znaju i mala deca... mislim, o tome je smesno i raspravljati... svi znamo da su lekari jedna velika sekta koja ne preza ni od cega i ni od koga... stiti ih vlada a stite se i medjusobno kakvo god zlodelo da naprave... to je nesto toliko jezivo da ja nemam reci...

Ja bih ipak rekao da je zdravstvo takvo zbog ljudi kao sto ste vi. Jer ja nemam veze sa zdravstvom nikakve a vi (mozda) imate i zastupate upravo ovakav stav kakav sam gore naveo. Time se ne moze nista promeniti. Ne kazem da treba razbijati glave ili ne znam ni ja sta, ali se definitivno nacinom koji vi zagovarate ne moze resiti apsolutno nista.


Super teske reci i uvrede, savjetujem ti da ubuduce koristis samane i vraceve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 2:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ma, kao nisu vracevi i samani. Moj stav je jasan: lekarska struka (sramno su ukrali ime "nauka") je nista drugo do experimentalno nabadanje bez ikakve sistematicnosti. Opisacu vam kako ovaj "sistem" funkcionise na naucnom modelu zu argumentaciju. 50% moderne medicine se oslanja na nauku (CT, PET, MRI, endoskopi...) ostalo su njihova iskustva koja nisu uneta u expertske informaticke sisteme (takvi su postojali i na Apollo misiji na Marsu, a svi znamo kada je to bilo!!!) cija bi baza omogucila detaljnu statistiku, daleko kvalitentiju dijagnostiku na osnovu samo bazicnih simptoma, cak i bez pregleda...ili makar usmerila nekoherentno i nekonzistentno zakljucivanje lekarskog kadra. Evo nekih istinitih navoda. Nekoliko najvecih otkrica u medicini: penicilin, serum protiv besnila (Gleming, Paster...) sve sami slucajni dogadjaji koji su rezultirali pronalaskom, nema tu naznaka logickog razmisljanja modernog uma, samo empirijsko tumaranje mrakom. Neka mi neko navede kontra naucnike (medicinske) koji su imali makar promilsku velicinu i udeo u covecanstvu kao ovi:

Tesla, Pupin, Njutn, Mikelandjelo, Da Vinci, Habl, fon Braun, Edison...

Dakle, bilo kog epohalnog otkrica?! Hm, nema ga. Ja ne znam ni za jednu ozbiljnu pbolest koju mogu da IZLECE a ne zalece a koja se delom ne bazira na cudu i onome pomoz Boze. Cim meni neki nas poznati gastroenterolog kaze "verujem da ce ovo pomoci" znam koliko je sati - nema nista od pomaka moje terapije za Krona...

Ako oni pominju rec VERA uz NAUKU (kako nazivaju medicinom) onda su oni i debeloj zabludi. Da se ne lazemo, imaju oni fakultet i tamo nesto mrljave i braljave (u vecini sveta) ali to nema nikakvog kritickog osvrta na rezultate koje to mrljanje i braljanje proizvodi. Pa pogledajte samo znacenje one glupe Hipokratove zakeletve: "kunem se u te i te Bogove...da cu raditi za dobrobit pacijenta" (karikirano) u modernom vremenu kada prava nauka poznaje samo ateizam i gde nema mesta za Bozanstva. Danaslji lekari su sasvim obicni busmanski vracevi sa modernom tehnologijom u rukama koja im je podarena od pravih naucnika, a kojom oni napola umeju da rukuju i ciji znacaj ne umeju da iskoriste onako kako treba, cak i kada ispiju sve te viskice koje dobiju od pacijenata. Cak i profesori traze mito, ubijaju ljude (svaki ubije na 10-ak njih i nikom nista jer nema ko to da istrazi, tamo ko god da umre nije lekarska greska, oni su bezgresni iako, su kako kazu, ucinili sve)...lekarska profesija je postala ogavna delatnost i masinerija za uzimanje novca nesrecnim bolesnicima, tu nema ni trunke saosecanja (cast izuzecima, da ne gresim dusu ima ih 25% koji ne spadaju u ovaj profil). Pogotovo kod nas, em sto im prag znanja vremenom opada em sto ne mogu da se mere sa ratnim lekarima 19-20 veka kada su morali znati u prste svaku granu medicine a ne samo specijalizacije. Bruka, nista vise!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 01, 2009 8:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
MACHINE,

ovo sto ste napisali se ukratko moze nazvati kako "mali djokica" zamislja medicinu i nista vise!!

otkrice beta-blokatora, interferona, statina, fibrata itd... bilo je sasvim ciljano.

da li se mozete pozvati na logiku, kada vi - koji o medicini nemate pojma - ovde na forumu "propisujete" najjace antibiotike, antimikotike, itd...???


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google Adsense [Bot] i 219 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: