Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: gadno "prebijen" prst...
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 11, 2008 12:46 pm
Postovi: 1
Pokusala sam da nadjem preko "Trazi" ali nista slicno ovom slucaju nisam nasla...
Radi se o gadno "prebijenom" malom prstu desne sake,koji je bukvalno izvucen iz zatvorenih vrata automobila.Nema preloma,jako je otekao,ima podliva i nokat je odvratno plav..Nista od svega ovoga ne bi bilo toliko strasno da osoba koja je dozivela nezgodu nije klavijaturista.. :)
Kako u najkrace moguce vreme neutralisati bol i skinuti otok?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 2:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Obratite se lekaru, mozda je potrebna punkcija, nemojte sedeti i lechiti se sami i chekati da vam neko preko interneta da lek, posebno ako je u pitanju neko kome taj prst zaista teba u zivotu.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: gadno "prebijen" prst...
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 2:28 pm
Postovi: 19
Lokacija: beograd
biljanabibi je napisao:
Pokusala sam da nadjem preko "Trazi" ali nista slicno ovom slucaju nisam nasla...
Radi se o gadno "prebijenom" malom prstu desne sake,koji je bukvalno izvucen iz zatvorenih vrata automobila.Nema preloma,jako je otekao,ima podliva i nokat je odvratno plav..Nista od svega ovoga ne bi bilo toliko strasno da osoba koja je dozivela nezgodu nije klavijaturista.. :)
Kako u najkrace moguce vreme neutralisati bol i skinuti otok?


Bilo je reči na forumu o skidanju otoka i bola, ali kod drugačije vrste povreda... S obzirom da nisi odmah odreagovala(možda jesi?), pa recimo stavila oblogu od leda ili nečeg zamrznutog, ne znam da li postoji sad neka nekonvencionalna metoda za skidanje otoka. Hepatrombin gel možda? Ne znam. U svakom slučaju, bilo koji analgetik ti može pomoći da ublažiš bolove koje imaš. Nokat će ti verovatno vremenom otpasti i porašće nov. Ako mene pitaš, mora da prođe par dana da bi se prst malo oporavio. Ne daš li mu bar to vreme(pokušavajući da sviraš), samo možeš da produžiš vreme koje mu je potrebno da bi bio onaj stari. I nemoj biti baš tako sigurna da nije polomljen. Bolje idi da ga snimiš. Možda nije polomljen, ali šta ako je(bar) naprsla kost? Ako ti otok ne bude do sutra splasao,svrati do urgentnog, tu ti ne treba uput za bilo kakvo snimanje.Samo zdravstvena knjižica. Srećno sa oporavkom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 4:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Za skidanje otoka koristiti himoral forte 3x2, a kada dodje do poboljsanja smanjiti na 2x2 dnevno.Takodje ne bi bilo lose da se taj prst fiksira. Ali ako izgleda prilicno strasno, odite do lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: gadno "prebijen" prst...
PostPoslato: Pet Dec 12, 2008 11:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
biljanabibi je napisao:
Radi se o gadno "prebijenom" malom prstu desne sake,koji je bukvalno izvucen iz zatvorenih vrata automobila.


:o :o :o

samo cu tiho da saosecam sa povredjenom osobom, jer mogu da zamislim bol koji je dozivela... :o


nadam se da cete se brzo oporaviti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 22, 2008 2:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 2:17 am
Postovi: 1
e,ja znam koliko to boli!3.dec.isto vrata,kaziprst leve ruke,isecen preko korena nokta,drzi se na oko jedne petine precnika,polomljena kost...Dr.je hteo da to parce prsta odsece,nisam mu dozvolio,pa ga je besan usio uz komentar "na tvoju odgovornost!"Ako sve ide kako valja,za koje vreme bi trebalo da kost zaraste?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 1:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
stoykus je napisao:
e,ja znam koliko to boli!3.dec.isto vrata,kaziprst leve ruke,isecen preko korena nokta,drzi se na oko jedne petine precnika,polomljena kost...Dr.je hteo da to parce prsta odsece,nisam mu dozvolio,pa ga je besan usio uz komentar "na tvoju odgovornost!"Ako sve ide kako valja,za koje vreme bi trebalo da kost zaraste?


:o :o

ja cu sad malo da prilegnem... ne osecam se dobro...

:)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: